Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Levezetnétek nekem, hogy...

Levezetnétek nekem, hogy mennyit kell majd fizetnem egy lakásvásárlás esetén?

Figyelt kérdés

3.000.000ft-ért vennék lakást, 35éven aluli első lakásvásárlásról van szó.

Sehol sem találom meg, hogy mik azok, amiket ki kell fizessek, és azok mennyibe kerülnek?


Tulajdoni lap, energetika, térképmásolat, ügyvédi díj, értékbecslés, hiteligénylés stb...


Aki ért hozzá, legyen szíves nekem levezetni! Köszönöm


2014. nov. 4. 09:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én csak azokat a költségeket soroltam fel, amiket előttem még nem említettek, tehát ehhez még hozzá kell adni az ügyvédi díjat, a becslési díjat, a közjegyzőt és az illetéket.


Ez a hitel így kifejezetten "fejnehéz", mert rengeteg az induló költség. Ezek javát mind megspórolhattad volna megfelelő bankválasztással.

2014. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
a fundán kívül senki nem ad fix törlesztőt, ami azért elég sokat nyom a latba
2014. nov. 4. 20:30
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha ez az igény, az is megoldható, mert van olyan bank, ahol lehet fix törlesztésű hitelt választani úgy, hogy visszakapod a becslés díját, a közjegyzői díjat, nincs folyósítási jutalék és nem kell tullapot sem vinni.

Sok múlik azon is, mennyi havi részletet tudtok vállalni.

Pl egy ekkora hitelt szerintem megérné visszafizetni 5 év alatt, mert ez akár kamatmentes konstrukcióval is megoldható. A kamatmentesség úgy jön össze, hogy trükkösen kell a megtakarítást hozzárakni a hitelhez.

2014. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
ez lesz nálunk is, 2*20e funda, 19e hitel, és mikor a 4év 4hós funda lejár, beletörlesztjük, így kevesebb mint év alatt havi 59e-rel kifut a hitelünk.
2014. nov. 4. 22:40
 15/19 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben viszont végképp nem értem, miért előny, hogy a törlesztő "végig fix". Lenne pl olyan bank, ahol a kamat nem 6,5%, hanem 5,47%. A hitel kamata 5 évig fix, tehát bőven benne vagytok a 4 évben és nem mellesleg minden induló költséget állna a bank. A havi kamat csak 16,550Ft lenne, és nem 19.000, ami 4 év alatt 122.500Ft pénzkidobás. Az induló költségekre további 200E Ft-ot dobtok ki az ablakon. Ennyi pénzből már elég sok bútort lehetne venni, vagy bőven futná az illetékre is.

Engem szakemberként ebben az egészben egy dolog bosszant. Nektek is úgy lett bemutatva a Fundamenta konstrukció, hogy nincs nála jobb, pedig nektek nagyon is lett volna sokkal olcsóbb megoldás is. Az már csak hab a tortán, hogy nagy valószínűséggel ehhez a hitelhez nem kellene még egy rokon adóstárs és nem mernék rá mérget venni, de sanszos, hogy mindkét 20.000-es Funda 3,9-es módozat, pedig neked a Hozamleső lett volna a jó, amin szintén buksz kb 80.000Ft-ot

2014. nov. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

+ egy észrevétel:


"ez lesz nálunk is, 2*20e funda, 19e hitel, és mikor a 4év 4hós funda lejár, beletörlesztjük, így kevesebb mint év alatt havi 59e-rel kifut a hitelünk"


Ez egészen biztos, hogy nincs így. 4 év múlva nektek csak 2* 1,3M Ft megtakarítás fog összejönni a 20.000Ft-os megtakarításokból , a tartozás viszont nem fogy, mert a havi 19.000Ft az csak kamat. Nektek 4 év múlva a betörlesztések után (3,63-2,6) még marad több, mint 1M Ft adósság.

2014. nov. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

ez a hozamleső lesz nekünk, amit mondasz. Az össz kamatunk meg kb 120e ft. Összesen 63hónapig 123e ft kamat lesz.


Amúgy melyik banknál van ilyen konstrukció, amit leírtál?

2014. nov. 5. 08:25
 18/19 A kérdező kommentje:
vagyis 63*59,633ft = 3,756,879.- a visszafizetés a 3,630,000-re-. Nekünk így vezették le.
2014. nov. 5. 08:27
 19/19 anonim ***** válasza:

Ok, viszont a számításból kifelejtetted a rengeteg induló költséget, amit a Fundamentásnak kellett volna elmondani, azt a kb 200E Ft-ot is add hozzá az összköltségedhez.


Melyik bank? Szinte az összes bank Otthonteremtési kamattámogatott kölcsöne így működik. Jelenleg max 6% a hitelkamat 5 éves kamatperiódus esetén, de konkrétan amit írtam, az a K&H, mert ott tudom megoldani, hogy a Fundás betörlesztések díjmentesek legyenek záradékolás nélkül is.

2014. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!