Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvennél hitelt a szüleidnek?

Felvennél hitelt a szüleidnek?

Figyelt kérdés

A szüleim devizahitel károsultak, a házuk eladása után csekély összeg maradt, illetve egy jó darabig (vagy talán már soha) további hitelt sem kaphatnak. Mivel nem akarom, hogy hátralevő életüket albérletben töltsék, ezért arra gondoltam, hogy felvennék nekik egy lakáshitelt, amit ők törlesztenének, és a végén a befizetett összeggel egyenértékű része a lakásnak az övék lenne, a befizetett önerő az enyém.


Az aggályaim a következőek:

1) kevesebb hitelt tudnék majd felvenni, ha a párommal közös lakást szeretnénk venni (per pillanat az ő 1 szobás lakásában élünk)

2) ha valamilyen oknál fogva nem tudják fizetni a törlesztőt (betegség, munkahely elvesztése stb), akkor nekem kell fizetni, hiszen az én nevemen van a hitel

3) eredetileg befektetésnek szerettem volna lakást venni, amit az albérlő törleszt, majd a végén lesz egy lakásom. Így viszont ez az opció off, mert a szüleimé lenne, amit befizettek. Igaz, hogy majd egyszer megöröklöm, viszont akkor majd osztozkodni kell rajta az öcsémmel, amit nem tartok teljesen fairnek. Viszont kizárni sem akarnám őt mert akkor meg ő abszolút semmit nem örökölne. (Még kiskorú, szóval csak én tudnék hitelt felvenni, beleszállni sem tudna a költségekbe)


Nagyon patthelyzetnek érzem, ugyanis segíteni is akarok nekik, mert nem tehetnek róla, hogy a svájci frank így elszállt és odalett a sokéves munkájuk. Önzőségnek érezném, ha nem adnám nekik a törlesztőt, amit befizettek. Másrészről viszont magamat sem akarom teljesen eladósítani, meg az egész terhet a nyakamba venni, mikor így is nagyon nehéz volt ezt a pár milliót összegyűjtenem az önerőre, az egyetemet végigmelóztam érte.

Együtt élni velük, tehát közös házat venni semmiképp nem szeretnék. Illetve eldugott faluban sem szeretnék házat venni nekik, mert azt később nehéz lesz továbbadni, nem is növekszik úgy az értéke.


Ezen kívül bármi más opció?


26/N


2021. szept. 27. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék, de az én szüleim utálnak engem, ki is tettek az örökségből. Keresztül szalmát nem tennék értük.


A te helyedben vennék egy lakást és hagynám, hogy ott éljenek és fizessék a törlesztőt. A párja az embert elvileg szegénységben gazdagságban szereti. Meg amíg odáig eljuttok gyűjtögethetsz még a közös önerőre, fizuból már könnyebb, mint diákként.

2021. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg kinek a lakásában élnek? Albérlet? Hány évesek a szüleid?
2021. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdem, mert egy 90 éveseknek már nem vennék fel hitelt, mivel szinte biztos, hogy nem fog 110 éves koráig elélni+dolgozni, hogy visszafizethesse a hitelt.

2. válaszoló voltam.

2021. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BeefEater ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a "devizahitel károsultak" kifejezést megmosolyogtam. (De ez off.)


Én mindenképpen vennék fel a saját szüleimnek hitelt, de nekünk nagyon jó a kapcsolatunk. Viszont néhány dolgot a te kérdéseiden kívül én még figyelembe vennék:

Ha ők akár miért nem tudják fizetni a hitelt, akkor neked ez mekkora anyagi terhet jelentene? Tudod tovább fizetni akár a futamidő végéig?

Ha a pároddal szakítasz, fent tudsz tartani egy albérletet úgy, hogy fizeted a hiteltörlesztőt is?

Amit most a szüleidnek veszel az így is befektetés mert ők sem élnek örökké. Utána ott marad neked a lakás, amit jó esetben ők teljesen (ebben az esetben még jobban is járhatsz adó szempontból, mintha albérlőid lennének), rosszabb esetben részben fizettek.


Az anyagi helyzetedet nem ismerjük, de ha a saját aggályaidat és az én kérdéseimet megválaszolod akkor szerintem a választ is tudni fogod.

2021. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

Jelenleg albérletben élnek.

50 és 52 évesek.

Tehát reális, hogy visszafizetnék 15-20 èv alatt.


4. válaszoló

Jelenleg tudnám fizetni, ha viszont időközben vennénk fel közös hitelt a párommal és születnének gyerekeink, ami miatt évekre kiesnék a munkából, akkor nem valószínű vagy csak nagyon nehezen.. esetleg addigra már tesóm is elhelyezkedik, és bele tud szállni.


Ha szakítunk, és nincs gyerek, akkor magamat el tudom tartani, egy szobát ki tudnék bérelni.


Befektetés ez így is, viszont ha albérlő venné ki, akkor csak az enyém lenne a végén. Így viszont amit a szüleim befizetnek, annak az 50%-a megy majd az öcsémnek, ha egyszer eladjuk a lakást. Azt nem tartom fairnek, hogy ő semmit ne örököljön, még akkor sem, ha a hitelért én vállaltam a kockázatot.

2021. szept. 27. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a fizud? Mennyi hitelt vennél fel? Bocsi, de muszáj tudnunk ezeket az infókat, hogy segíthessünk. 2. és 3. válaszoló voltam.
2021. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nettó 430k, kb. 12-15 milliót, legalább 15 évre
2021. szept. 27. 21:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék fel, amíg a saját családom lakhatása sincs megoldva.
2021. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!