Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként elmondod a szüleid...

Felnőttként elmondod a szüleidnek, hogy mennyi pénzed van?

Figyelt kérdés
Tehát ha az egyik szülőd így direktbe rákérdezne, hogy mennyi félretett/spórolt pénzed van, megmondanád neki (úgy, hogy már rég nem élsz otthon)? Dolgozó felnőttek válaszát várom kizárólag.

2021. aug. 24. 17:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül tudják, mármint nagyságrendre, de konkrétan nem mondanám el, mert mindketten szeretik beosztani helyettem is.
2021. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Mivel nem olyan szüleim vannak akik kihasználják a gyereküket ezért természetesen elmondom nekik de nagyanyám előtt titkolnunk kell a pénzügyeinket mert gyakorlatilag erre alapozza az életét.
2021. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Persze, mivel nem használnának ki és megbízok bennük
2021. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Én nem mondtam el, mikor még éltek a szüleim. De nem is kérdezték sosem. A fizetést, hogy mennyit kaptam, azt elmondam mindig.
2021. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha kérdeznék elmondanám.
2021. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
92%

Nem, de nem is venném jó néven. Nem is kérdezem én se senkitől.

Nem szorulok segítségre, minden oké, nem kell aggódni se.

Felnőtt lányomtól se kérdezném, de segítenék ha szüksége volna rá.

Nem értettem sose a más pénztárcájában való turkálást. Jó a kapcsolat, de nem.

2021. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Ők sem mondják el nekünk. Anyám mindig is titkolózott ilyen téren, de mióta apám jobban keres, azóta inkább szóba sem hozzuk, mert rögtön támadásnak veszik, hogy mi ott ne turkáljunk "nem a mi pénzünk". Nem egyszer kamuzott is már róla, hogy ő "nem titkolózik". Valami nevetséges összeget mondott, aztán egyszer a telefonját feloldottam hogy megmutassak neki valamit rajta, és ott világított feketén fehéren a bank üzenet, hogy xy millió van a számláján, mert előtte vett le az autómatából.

Ettől függetlenül viszont ő szeret máséban kutakodni, pl az enyémben. Mennyi van, miért ennyi van, mennyit költök, mire költök. Megjegyzem anyám vagy 4-5 féle szépészeti helyre jár minden hónapban, tehát sokszorosát költi annak, amit én, a káros szenvedélyekről (cigi) nem is beszélve.


Másnak egyébként tényleg semmi köze hozzá, tehát anyóssal, barátokkal én pl nem beszélem meg az ilyesmit, kellemetlenül érintene. Engem nem érdekelnek az ő pénzügyeik, őket sem az enyém.

Nyilván úgy gondoltam hogy a szüleivel az embernek mégis csak más a helyzete, de nem.

2021. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem tabu a téma. Néha szóba kerül, akkor megbeszéljük, de senki nem turkál a másik pénztárcájában és bankszámláján, és nem szól bele senki, hogy ki mire költi a pénzét. Az egész családban mindenki tud a pénzzel bánni. Aki nagyobb igényű, az megkeresi a lehetőséget, hogy többet keressen, nem a másik fizetésére vagy vagyonára számít.
2021. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
Míg kevés, elmondom, a közeljövőben jelentősen több lesz, azt nem fogom, mert lehúzna.
2021. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én sem tudom, nekik mennyi van. Miért is kéne? Külön háztartás, külön kassza. Természetesen segítünk egymásnak, ha valami miatt szükséges, de nem téma nálunk a pénz.
2021. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!