Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell számlaszámmal...

Miért kell számlaszámmal rendelkeznem egy adott banknál ahhoz, hogy készpénzt utalhassak át egy másik ember számlaszámára?

Figyelt kérdés
Egy barátom két könyvet rendelt egy kiadóstól, és mivel nem volt ideje bemenni a bankba, hogy elintézze az utalást, engem kért meg rá, hogy intézzem el helyette. Oda is adta a készpénzt, és megadta az illető bankszámlaszámát, amire utalni kellett volna a fiókban. Két bankfiókban is próbáltam elintézni az ügyet, de mindkét helyről elküldtek, arra hivatkozva, hogy ha náluk nem vagyok ügyfél, akkor sajnos nem tudnak segíteni. Most akkor én voltam nagyon béna, vagy ez tényleg így működik, és ha igen, miért van ennyire megbonyolítva?

2021. aug. 30. 09:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy te nem vagy ügyfelük, hanem hogy a számlatulajdonos se.


A bankszámlaszám első 8 jegye alapján ki lehet keresni melyik a számlavezető bank ahova be akarsz fizetni és abba a bankba kell bemenned.


Működni fog hidd el.

2021. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%

Postán is megpróbálhatod:


[link]

2021. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az illetőnek, akinek a számlájára próbáltam volna pénz küldteni, (könyv rendelés miatt) egy képregény kiadót üzemeltet. Ezért írtam csak annyit, hogy "kiadós". Raiffenssenes a számlaszáma, én viszont egy közeli OTP-s és egy K&H bankos fióknál próbálkoztam. Már értem, hogy hol volt a hiba...
2021. aug. 30. 16:13
 14/15 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen, elrontottad, a ruhaboltban se akarunk pizzát enni.
2021. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kicsit erős a hasonlat, de... egen...
2021. aug. 31. 13:42
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!