Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell számlaszámmal...

Miért kell számlaszámmal rendelkeznem egy adott banknál ahhoz, hogy készpénzt utalhassak át egy másik ember számlaszámára?

Figyelt kérdés
Egy barátom két könyvet rendelt egy kiadóstól, és mivel nem volt ideje bemenni a bankba, hogy elintézze az utalást, engem kért meg rá, hogy intézzem el helyette. Oda is adta a készpénzt, és megadta az illető bankszámlaszámát, amire utalni kellett volna a fiókban. Két bankfiókban is próbáltam elintézni az ügyet, de mindkét helyről elküldtek, arra hivatkozva, hogy ha náluk nem vagyok ügyfél, akkor sajnos nem tudnak segíteni. Most akkor én voltam nagyon béna, vagy ez tényleg így működik, és ha igen, miért van ennyire megbonyolítva?

2021. aug. 30. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert honnan utalnal ?
2021. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Létezik banki átutalás, meg bankszámlára való készpénzt befizetés. Amit te akarsz az ennek a két szolgáltatásnak valami összekeveredése, ami egy nem létező szolgáltatás.
2021. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Nincs semmi megbonyolitva.

Ha nincs kiindulo szamlaszam, akkor mégis hogy képzeled el?


Hiába van ott kpban az összeg.


Add oda valakinek akinek van számlája és majd o akkor utal.

2021. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én csak annyit mondtam a banki alkalmazottaknak, akikhez sorszámot kaptam, hogy szeretnék készpénzt rárakni valakinek a számlájára, de mivel nem voltam az ügyfelük, nem engedték.
2021. aug. 30. 10:09
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Ja hogy úgy.

Ez érdekes. Nekem engedtek iylet 1 éve. Erste fiókban.

2021. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Akkor lehet hogy nem lehet kp-t befizetni idegen számlára, csak sajátra.
2021. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Abban a bankban voltál, ahol az eladónak a számlája van? Ha ő otp-s, hiába mész be az erste-be, nem tudsz befizetni, mert nem férnek hozzá. Mint ahogy a telenoros számládat sem tudod a vodánál befizetni, hiába mobilszolgáltató mindkettő.
2021. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha hészpénzt akarsz befizetni egy adott bankszámlára, azt kizárólag a célszámlát üzemeltető banknál teheted meg.


Tehát ha pl. OTP-s a címzett, akkor csak OTP bankban, ha mondjuk ERSTE-s, akkor értelemszerűen ERSTE bankba kell bemenned


Bankfióki készpénzbefizetés címszóval megcsinálják.

2021. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#9 írta helyesen!
2021. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hintalow ***** válasza:
36%
Mit èrtessz az alatt, hogy "kiadóstól"? Ha esetleg egy cèges számlára akarsz befizetni, az nem mindig olyan egyszerű mint a magánszámlákra
2021. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!