Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan óvhatnék meg kb 1...

Hogyan óvhatnék meg kb 1 millió forint megtakarítást az inflációtól?

Figyelt kérdés

Nincs fix bevételem, még tanulok, de pár havi tartalékot levonva kb ennyi megtakarításom van. Ezt pár év alatt szedtem össze, és egyetem után jól is jönne majd az önálló élet megkezdéséhez, hogy ne nulláról kelljen, legyen egy kis tartalékom. Viszont most elég nagy áremelkedést tapasztaltam és nem szeretném, ha 1-2 év alatt 10-20% elinflálódna belőle. Gondolkoztam a MÁP+-on, de a valós inflációhoz képest az 5% is valójában veszteséges lenne. Az inflációkövető papírral pedig az a bajom, hogy a KSH tuti kihozza sokkal kisebbre a hivatalos számot, mint amit tapasztalhatunk a valóságban (~10% sok esetben pl élelmiszer).


Tudom, hogy önmagában ez nem sok megtakarítás, nem lehet belőle értékálló dolgot venni. Önképzést ne írjatok (amúgy jó tanács, csak esetemben nem releváns), mert piacképes szakmát tanulok, nyelveket is beszélek, de nagyon sok tudást ingyen is meg lehet szerezni netről, tanfolyanokra meg amúgy sincs időm nagyon.

Sima banki megtakarítási számla sem jó, majdnem több a költsége, mint a kamata.


Tudnátok tanácsot adni, hogy hova tegyem, ha 2 éven belül esélyes, hogy szeretnék hozzáférni?



2021. ápr. 27. 19:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
11%
Simán beteszed a stámládra, majd minden évben megtoltod 50 ezer forinttal. Így megóvtad.
2021. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
19%
Szia, sajnos nagyon ostoba tanácsokat kaptál. Van euro alapú MÁP, a helyedben abba tenném. De a semminél az is jobb ha átvaltod euróba vagy svájci frankba és berakod a bankba. Persze ne a bankban váltsd mert ott sokkal drágább. Én mindig apránként váltok olyan 100 ezer körül, mindig megbízható valutaváltónál, utána berakom a számlámra. Ez elég likvid megtakarítás de mégis értékállóbb mint a párnádba varrni. Raiff. banknál nincs kezelési költség.
2021. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!