Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy kevés forintmegtakarít...

Van egy kevés forintmegtakarításom, ezek közül melyikbe lenne értelme befektetni?

Figyelt kérdés

1.) MÁP+ , bár nem inflációkövető, de még mindig jobb mintha csak a bankszámlámon tárolnám. PMÁP és PEMÁP azért felejtős, mert nem biztos, hogy a futamidő végéig bent tudnám tartani, mivel fiatal vagyok és még 3-5 év alatt sok minden változhat pl. továbbtanulás, amire korábban kellhet a pénz.

Az államkincstárnál néztem, hogy ingyenes a számlavezetés, ugyanakkor kérdés hogy az állampapír feltételeibe nem nyúlna bele egyszer csak a kormány, ahogy pl. a manyup-nál tették.


2.) Átváltom Euróba a pénzem, és idővel ahogy romlik majd a forint, úgy jobb árfolyamon tudnám visszaváltani, amikor szükségem lenne rá, ehhez viszont gondolom devizaszámlát kellene csinálnom, aminek lenne valamennyi fenntartási költsége. Meg kérdés hogy pár év alatt romlana-e annyit a forint.


Szerintetek melyik jobb választás, illetve van-e szerintetek ennél is jobb befektetési lehetőség, ami alacsony kockázatú. Ami biztosan felejtős az a kriptovaluta, MLM, forexezés stb.



2020. jún. 8. 19:37
A kérdező szavazást indított:
MÁP+
Átváltás euróba
Egyéb (megírom kommentben)
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál, szóba jöhetnek még befektetési alapok, ETF-ek, vagy REIT-ek is. De szerintem messzemenőkig akkor jársz a legjobban, ha a pénzt a saját tudásodba fekteted. Saját tudás alatt értem a pénzügyi intelligenciád fejlesztését és a "hagyományos" iskolarendszert (pl. egyetem, OKJ stb.). Minden fillér, amit a tudásodba fektetsz, ezerszeres kamatot fog fizetni - feltéve, hogy elkötelezed magad a fejlődés mellett.
2020. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod hogy a 3-5 év sok, akkor túl sok lehetőség nincs. Ilyen rövid távon nem lehet igazán befektetni.


A MÁP+ feltételeken változtathat az állam. Jogos a félelmed. Ha időközben emelkedik az infláció (és ekelkedni fog) már akkor sem igazán jó.


De 5 év alatt majdnem mindegy mibe teszed. Ekkora távon az állam papír a legbiztonságosabb ami szóba jöhet.

2020. jún. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha akarsz (vagy nem tudsz) a befektetessel rendszeresen sokat foglalkozni, akkor mondjuk egy egyszeri díjas életbiztosítás. De az is legalább 5 év.
2020. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A #3-bol kimaradt egy nem szó.

Helyesen úgy kezdődik: Ha nem akarsz...

2020. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koncz P válasza:

Erre a beszélgetésre hivatkozva küldenék egy kis tájékoztatást egy letétkezelő Bankról illetve a lehetőségekről Illetve az egyösszegű értékpapírszámláról és a vagyonkezelt számlákról küldenék információt.

Mi alapján veszünk az ügyfélnek részvényt? Ha már megfelelt a kockázattűrőképessége és a hozamelvárása?


Figyelünk az olyan fontos pénzügyi mutatószámokra mint pl az árfolyam/ könyv szerinti értékmagas kapitalizációs tőkéjű cég

Devizakockázatos céget nemveszünk

Túl magas árfolyamkockázatút sem

Árfolyam/nyereség azaz P/ E értékre figyelünk

Árfolyam /Cash -flow

Osztalékhozamok

Saját-tőke megtérülési mutató (Return of Equity)

Minimum 5 évnél régebbi alapkezelő részvényalapj

minimum 10 éves válláalat részvénye

neves vállalatok, nagy hírű multik

Az árbevétel növekedésre ahol alapozni lehet

specifikus válllatok

Ha vagyonkezelt számlát szeretne, ahol a bank elad és vásárol és kezeli:


Amennyiben a befektető a PARTNER BANK egyik vagyonkezelési terméke, pl. részvénykosár vagy befektetésialap-kosár stb. mellett dönt, úgy olyan adott befektetési stratégia mellett is dönt, amely megfelel céljainak, igényeinek és kockázatvállalási hajlandóságának.


A PARTNER BANK e befektetési stratégia keretében vásárol és ad el értékpapírokat annak érdekében, hogy az ügyfél befektetési céljait a lehető legjobban elérje. A PARTNER BANK arra kap megbízást, hogy befektetéseket hajtson végre, módosítson vagy tartson meg, valamint arra, hogy cash pozíciókat tartson fenn, és ennek keretében az összes szükséges bel- és külföldi értékpapírt, beleértve a devizákat is, a megbízó számlájára megvásárolja és eladja.


A PARTNER BANK nem kibocsátója az értékpapíroknak, és nem alapkezelője a kiválasztott befektetési alapoknak, ill. az alapok alapjának. Ezért a PARTNER BANK értékpapír-szakértői képesek objektív módon ígéretesen teljesítő értékpapírokat kiválasztani. Az ügyfélnek tisztában kell lennie azzal, hogy az értékpapír-befektetések kockázatát még vagyonkezeléssel sem lehet megszüntetni. Ezek a kockázatok elsősorban árfolyamkockázatok, inflációs-, deviza-, valamint kibocsátói- és fizetőképességi stb. kockázatok. Vagyonkezelés esetén ezeket a kockázatokat azonban a lehetőségekhez mérten igyekszünk minél jobban ellensúlyozni a következők révén:



Minden csomag az ön élethelyzetének, rugalmasságának, kockázat tűrőképességének és hozam elvárásához van kialakítva. Hét vagyonkezelt termék létezik, mind kiválóan működik, de nem biztos hogy az ön élethelyzetének megfelel. Ezért érdemes lenne Önnek is váltania. A váltás részleteit természetesen megbeszéljük. Viszont addig mellékelném mind a hét vagyonkezelt csomag adatlapját, hogy át tudja nézni Ezenkivül Mellékelten csatolnám a Partner Bankról egy kis információs anyagot. Mellékelem a vagyonkezelt számla előnyeit.Illetve szeretném megosztani azt az információt, hogy a Bank független ezért 272 alapkezelővel áll kapcsolatban, több tőzsdén tud vásárolni és eladni. Mind kötvényeket (kb 60.000 dt és mind részvényeket (kb 90.000 db), számtalan igényt szolgálhatunk ki rövid, hosszútávon és középtávon. Úgy, hogy az ügyfélnek letétbe kerül, vagyis különvagyon alakul ki a pénzére, tőkéjéra és érvényes rá az osztrák 100.000 eurós tőkegarancia


Kötvények esetében fontos megjegyezni , hogy kötvénykiválasztás esetén a főbb mérlegadatok kerülnek figyelembevételre, azaz a hármas aranyszabály: a likviditás, árbevétel, és nyereségnövekedés. Ezenkívül vizsgálandó még a saját tőkéhez viszonyított kamatráfordítás, valamint a kamat és nyereségadó levonása előtti üzemi eredmény (EBIT) is.



Az Ausztriában székhellyel rendelkező bankot 1992-ben alapították. A Partner Bank takarékbank, amely arra szakosodott, hogy pénzügyi szolgáltatókkal együttműködve adjon tanácsot ügyfeleinek pénzügyeik megtervezéshez és előtakarékossági programjuk kialakításához, továbbá, hogy folyamatosan ügyfelei mellett álljon. Professzionális pénzügyi szolgáltatókkal működik együtt Németországban, Ausztriában, Magyarországon, Szlovéniában és Szlovákiában. A Partner Bank ügyfelei értékpapírokat és fizikai aranyat vásárolhatnak nálunk. Mindkettő termék jogilag külön van választva a bank vagyonától, és az ügyfél tulajdonát képezi.

Mi a vagyonkezelt számla lényege?

A PARTNER BANK e befektetési stratégia keretében vásárol és ad el értékpapírokat annak érdekében, hogy az ügyfél befektetési céljait a lehető legjobban elérje. A PARTNER BANK arra kap megbízást ügyfeleitől, hogy befektetéseket hajtson végre, módosítson vagy tartson meg, valamint arra, hogy cash pozíciókat tartson fenn, és ennek keretében az összes szükséges bel- és külföldi értékpapírt, beleértve a devizákat is, a megbízó számlájára megvásárolja és eladja.

az értékpapír-szakértők objektív módon a lehetséges hozamra, illetve kockázatra vonatkozó alapvető adatok alapján választják ki az értékpapírokat

az értékpapír-szakértők megfigyelik a piacot, és kellő időben reagálnak annak változásaira a portfólió összetételének módosításával

széles körű diverzifikáció az adott befektetési stratégiától, az értékpapírosztályoktól, ágazatoktól, régióktól és különféle alapkezelőktől stb. függően. A PARTNER BANK vagyonkezelése nem tudja és nem is szándéka az Ön takarékkönyves és lakástakarékos alapmegtakarításait helyettesíteni, viszont ki tudja egészíteni azt, és hozzáférést tud biztosítani Önnek az értékpapírpiac nyújtotta lehetőségekhez.

Jogi nyilatkozat:

Ezek az adatok kizárólag termékinformációként szolgálnak, és nem értelmezhetők sem ajánlatként, sem meghatározott pénzeszközök eladására, ill. vételére történő felhívásként vagy ajánlásként a nevezett pénzeszközök, eszközosztályok, országok, ágazatok, kibocsátók stb. javára. Nem vállalunk felelősséget a megadott adatok helyességéért és teljességéért.

2020. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!