Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan óvhatnék meg kb 1...

Hogyan óvhatnék meg kb 1 millió forint megtakarítást az inflációtól?

Figyelt kérdés

Nincs fix bevételem, még tanulok, de pár havi tartalékot levonva kb ennyi megtakarításom van. Ezt pár év alatt szedtem össze, és egyetem után jól is jönne majd az önálló élet megkezdéséhez, hogy ne nulláról kelljen, legyen egy kis tartalékom. Viszont most elég nagy áremelkedést tapasztaltam és nem szeretném, ha 1-2 év alatt 10-20% elinflálódna belőle. Gondolkoztam a MÁP+-on, de a valós inflációhoz képest az 5% is valójában veszteséges lenne. Az inflációkövető papírral pedig az a bajom, hogy a KSH tuti kihozza sokkal kisebbre a hivatalos számot, mint amit tapasztalhatunk a valóságban (~10% sok esetben pl élelmiszer).


Tudom, hogy önmagában ez nem sok megtakarítás, nem lehet belőle értékálló dolgot venni. Önképzést ne írjatok (amúgy jó tanács, csak esetemben nem releváns), mert piacképes szakmát tanulok, nyelveket is beszélek, de nagyon sok tudást ingyen is meg lehet szerezni netről, tanfolyanokra meg amúgy sincs időm nagyon.

Sima banki megtakarítási számla sem jó, majdnem több a költsége, mint a kamata.


Tudnátok tanácsot adni, hogy hova tegyem, ha 2 éven belül esélyes, hogy szeretnék hozzáférni?



2021. ápr. 27. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
1-2 év alatt nem értéktelenedik el olyan mértékben, hogy ezzel kéne foglalkozz szerintem. Dolgozgass suli mellett, gyűjtögess hozzá azzal teszel a legtöbbet.
2021. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egy-kéthavi albi ára szerintem lazán lejön belőle.

Sajnos elég húzós szak, dolgozni nagyon sokat nem tudnék mellette, meg nem is akarom kihajtani a belem, ha nem muszáj, lesz majd időm melózni egyetem után bőven :D Ha már úgyis van megtakarításom, akkor inkább azt védem meg, mint hogy 1-2 hónapot dolgozzak azért, hogy behozzam, ami lejön belőle.


Alapból azt mondanám én is, hogy na, talán nem éri meg ezen rágódni, mert annyit nem veszít az értékéből, de most covid alatt eléggé kiütközött, hogy de, sajnos.

2021. ápr. 27. 20:20
 3/22 anonim ***** válasza:
15%
Ha két év alatt nem vagy hajlandó 1-2 hónapot dolgozni, meg már most így állsz a munkához ahogy leírtad akkor már régen elvan cseszve az egész.
2021. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%
Otthon élsz? Gondolkodtál albérletben? Ennyivel már el lehetne indulni biztonságosan. Persze nem egyedül.
2021. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%

Ne haragudj, de az írásodból egy tipikus nagyokos egyetemista "csitri" képe rajzolódik ki. Okoskodsz itt az inflációról, mert te aztán nagyon tudod, de az, hogy dolgozz nyáron esetleg olykor-olykor suli mellett az már elképzelhetetlen. De gondolom a bulikázásra meg az ilyen-olyan fesztiválokra majd azért futja az idődből, mint ahogy az egyetemistáknál ez lenni szokott.

(Szerinted) 2 év alatt annyit fog romlani a pénzed, hogy 1-2 havi albérlet ára mínusz. Ezt az összeget 1 végigdolgozott nyárral már túl is teljesítetted.

2021. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Dolgozni megtakarítástól függetlenül is el tudok (és el is kell majd) menni.

A kérdés az volt, hogy azzal mi legyen, ami már megvan, arra van-e ötlet. Erre jött a válasz, hogy inkább szedjem össze munkával, amit vesztek az inflációval. Ezt alap tőke nélkül is megtehetem, nem valami hasznos tanács. Tudom, 1M nem egy nagy alaptőke, de azért minek dobjam ki x%-át az ablakon és keressem meg munkával újra, ha meg is tarthatom? Hű de lusta vagyok, hogy nem akarok duplán dolgozni :D

Ha kell még pénz, nyilván keres az ember, de a kérdésem az volt, hogy az eddig megkeresettet, hogyan óvhatnám meg az elinflálódástól. Passzívan.

2021. ápr. 27. 20:39
 7/22 A kérdező kommentje:

Életemben nem fesztiváloztam, nem talált.

Nagyon mihaszna vagyok, hogy szeretném nem elveszíteni az eddig megkeresett pénzem :D

2021. ápr. 27. 20:41
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
1 millió forintot be kell dobni a legrizikósabb befektetésbe azt csá. Őrizgetni meg inflációtól óvni a pénzed ráérsz akkor, amikor lesz is mit. Nem fitymálóan mondom, hanem full komolyan.
2021. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%
Fektsd albán sertéstrágya részvénybe.
2021. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8, köszi a kérdésemre adott választ.

Tudom, nem egy nagy vagyon, persze. Csak jól jönne majd elindulni.

A rizikós befektetésekhez meg nem igazán értek, inkább óvatos vagyok. Nagy eséllyel buknám csak. Akkor marad az állampapír?

2021. ápr. 27. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!