Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi várható a kriptovaluták...

Mi várható a kriptovaluták világában?

Figyelt kérdés

Eddig sem volt népszerűtlen valamilyen coinba pénzt nyomni, de amióta év elején/tavaly év végén kilőtt egy csomó kripto, a makro és mikro környezetemből is mindenkitől hallom, hogy vettek 10-20ezerért többféle coint, hátha. Youtube videók alatt szintén komment dömpingek mindenhol, quora-n, mindenki veszi a coinokat, mintha nem lenne holnap.

Nem kétlem, hogy van potenciál ezekben és bármi megtörténhet (főleg ha daily traderként akarja valaki forgatni), de ha bármelyikre tényleg bejönne az a sokszoros haszon amire apellálnak (több 100 vagy 1000szeres szorzóra gondolok), akkor a földön emberek milliói lennének szupergazdagok, amitől olyan infláció lenne - szerintem -, amilyet még nem látott senki.

Szerintem már csak ezért sem fog még egyszer megtörténni az, ami a bitcoinnal történt. Mindenki beszáll valamilyen kriptoba, ezerrel pörög a "fear of missing out" érzés és mindenki beindult, legalábbis én így látom.

Aztán nem zárom ki, hogy ezeknek az embereknek a legtöbbje ki fog szállni amint lemegy egy hét után az egyenlege 20ezerről 19.500-ra, mert hát hatalmasakat tud esni és emelkedni napi szinten mindegyik coin. De szerintem ott is emberek tömegei fognak eltűnni amikor valamelyik elkezd hozamot termelni. Nyilván addigra már bent lesz pár olyan perióduson át a pénz, ahol mondjuk leamortizálódott a példaként felhozott 20-as mondjuk 17ezerre, aztán hirtelen felmegy 30-40ezerre a portfolio, akkor szerintem a legtöbb ember azt mondja, hogy "oké, akkor én kiszállok most ameddig nyereséges".

Én év elején vettem ANKR-t és CARDANO-t nagy reményekkel. Nem hiányzik a pénz amit beletettem, szóval szívesen kivárok éveket, érdekel mi lesz vele. Anno 2010-ben volt 5 BTC-m amit egy online játék miatt kaptam, de ahogy át lehetett váltani pár ezer forintra meg is tettem...nem voltam túl okos 16 évesen. :)

Sok féle forgatókönyvet el tudok képzelni, de érdekel, hogy Ti mit gondoltok, érdemes még valamibe fektetni?



2021. márc. 31. 23:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Oké, ez már csak nettó trollkodás és tudom, hogy erre is azt fogod írni, hogy "oké, én szóltam előre", de alapvetően butaságokat írsz. A legtöbb nagy befektető most érkezik meg a kripto piacra, a VISA a napokban szerződött le a bitcoinnal és egyre több ország fogadja el hivatalos fizetőeszközként is a coinokat (lásd Japán 2017-ben).

Az, hogy valaki nem fizet adót még nem jelenti azt, hogy be lesz tiltva. A KATA-s vállalkozókat is felültették a szopóvonatra egy kedvező adó bevezetésével, aztán szép lassan melegítik alattuk a fazekat és jönnek be az új adók. Ugyanezt meg fogják tudni tenni a kripto bevételekkel. Csinálnak egy kedvező, egyszerű adózást, hirtelen mindenki előbújik, az államnak lesz bevétele is, ami jobb, mint az a - szinte - semmi ami most van, aztán majd 2-3 év után elkezdik emelni.

Adó meg nem fizetése miatt meg nem ültettek még le senkit. 1990 előtt voltak ilyenek, a legendás "adósok börtöne", de ilyen már nincs. Költségvetési csalás miatt le lehet ültetni valakit, de az szándékos áfacsalás és egyéb más BTK-ba ütköző cselekedetek miatt történik. Adó meg nem fizetése miatt nem ültetnek le senkit.

De majd a jövő eldönti, hogy mi lesz, minden más csak spekuláció.

2021. ápr. 2. 10:51
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyébként az egyik MOL érdekeltségébe tartozó horvát kúthálózatnál már lehet kriptoval fizetni, csak hogy egy közeli példát említsünk.


[link]

2021. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz betiltva eddig se volt, nem is lehet es amig a vilagon arrol nincs osszhang hogy van vagy nincs globalis felmelegedes vagy hogy a fold lapose ez se lesz soha globalisan betiltva. Hagyjuk mar az ilyen okoskodasokat... :)) csak a kedves valaszado a mediabol informalodik csak es ez miatt okosnak akar tunni, holott rutinos bitcoinos tudja hogy normális orszagokba nem tiltjak be, sot az euban meg amerikaban egyre jobban tamogatva van. Olvasni kene hiteles forrasokat is... Az meg hogy namibiaban betiltjak vagy sem kutyat nem erdekli mert szerencsetleneknek meg etelre sincs penzuk.


Az adot meg mindenki sajat maganak vallja be, tobb olyan kulfoldi brokerceg letezik akik a navnak nem adnak ki adatot, ilyen alapon akkor reszveny utan se kene adozni... Hagyjuk mar ...


Az hogy a vilaggazdasagra milyen hatasa lesz azt nem lehet megmondani. Egy biztos, 3-4 eve a jp morgan vezetoje azt mondta mindenkit kirug aki akar csak megemliti a bitcointba. A hetekbe jott a hir hogy mar asset-kent tekintenek a bitcoinra es probaljak megoldani hogy elerheto legyen a klienseik szamara.


Mondom, olvasni kell a temaban, meg a vegen meggazdagszol te is belole...


Akkor mar kicsit keso lesz ebbe fektetni amikor mar az otp-sek nem a biztositast probaljak majd letukmalni a torkodon hanem azt hogy a megtakaritasod egy reszere vegyel bitcoint... Es a vilag ebbe az iranyba robog, csak elemezni kell a hireket...

2021. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
11. Akkó vegyé bitcoint. Mi tart vissza? Minden pénzed told bele. Xd
2021. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Abszolút ezen a véleményen vagyok alapvetően, viszont ha itt mindenki nyer, akkor valakinek veszítenie is kell. :) Én erre az aspektusra vagyok leginkább kíváncsi. Személyes véleményem szerint a bitcoinnak és a PoW típusú coinoknak hosszútávon nincs fényes jövője, bár a bitcoin azért csak a bitcoin, biztosan valamilyen átalakítással meg fogják oldani, hogy rentábilis maradjon. De ahogy haladunk előre az időben, a "zöld" jövő és a fenntarthatóság úgy lesz egyre fontosabb, ez pedig a bitcoinnál és a többi nagy kapacitást igénylő coinnál nem kivitelezhető.
2021. ápr. 2. 12:18
 16/19 anonim ***** válasza:
Elég ha a milliárdosok ki veszik a pénzt, vége a dalnak. Nem trollkodok és amiket írtam egyik se volt hülyeség. Ez lesz, ha elhiszed ha nem. Xd
2021. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15 akkor rakd a penzed altcoinba :) ha igazad lesz nyerni fogsz ha nem akkor nem. Nekem eleg sok van bitcoin-ba, tudom miert vettem, tudom miert tartom es tudom hogy milten arfolyamon akarom eladni. Spekulacio az is h befut a bitcoin, az is hogy a pow rendszerek nem fognak jok lenni a jovoben. Kiderül
2021. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#15 De nem nyer mindenki. Nagyon sokan veszítenek is.
2021. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
En betoltam BTT-be 150 Eurot nemregiben, gondoltam hatha folmegy az arfolyam, tegnap mar Ezret ert. Felet kivettem Fiat penzbe, masik felet bent hagyom, hatha fog meg novekedni. Van 70000 darab BTT-m szoval ha nem is fog olyan nagyon menni mint a BTC, mar akkor is megerte.
2021. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!