Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi várható a kriptovaluták...

Mi várható a kriptovaluták világában?

Figyelt kérdés

Eddig sem volt népszerűtlen valamilyen coinba pénzt nyomni, de amióta év elején/tavaly év végén kilőtt egy csomó kripto, a makro és mikro környezetemből is mindenkitől hallom, hogy vettek 10-20ezerért többféle coint, hátha. Youtube videók alatt szintén komment dömpingek mindenhol, quora-n, mindenki veszi a coinokat, mintha nem lenne holnap.

Nem kétlem, hogy van potenciál ezekben és bármi megtörténhet (főleg ha daily traderként akarja valaki forgatni), de ha bármelyikre tényleg bejönne az a sokszoros haszon amire apellálnak (több 100 vagy 1000szeres szorzóra gondolok), akkor a földön emberek milliói lennének szupergazdagok, amitől olyan infláció lenne - szerintem -, amilyet még nem látott senki.

Szerintem már csak ezért sem fog még egyszer megtörténni az, ami a bitcoinnal történt. Mindenki beszáll valamilyen kriptoba, ezerrel pörög a "fear of missing out" érzés és mindenki beindult, legalábbis én így látom.

Aztán nem zárom ki, hogy ezeknek az embereknek a legtöbbje ki fog szállni amint lemegy egy hét után az egyenlege 20ezerről 19.500-ra, mert hát hatalmasakat tud esni és emelkedni napi szinten mindegyik coin. De szerintem ott is emberek tömegei fognak eltűnni amikor valamelyik elkezd hozamot termelni. Nyilván addigra már bent lesz pár olyan perióduson át a pénz, ahol mondjuk leamortizálódott a példaként felhozott 20-as mondjuk 17ezerre, aztán hirtelen felmegy 30-40ezerre a portfolio, akkor szerintem a legtöbb ember azt mondja, hogy "oké, akkor én kiszállok most ameddig nyereséges".

Én év elején vettem ANKR-t és CARDANO-t nagy reményekkel. Nem hiányzik a pénz amit beletettem, szóval szívesen kivárok éveket, érdekel mi lesz vele. Anno 2010-ben volt 5 BTC-m amit egy online játék miatt kaptam, de ahogy át lehetett váltani pár ezer forintra meg is tettem...nem voltam túl okos 16 évesen. :)

Sok féle forgatókönyvet el tudok képzelni, de érdekel, hogy Ti mit gondoltok, érdemes még valamibe fektetni?



2021. márc. 31. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Jól gondolkodsz. A bitcoin ez miatt már sok helyen illegális. Nem fogják elnézni ezt az egészet sokáig. Ahol még nem illegali ott is az lesz hamarosan. Leírtam ezt már több embernek de nem nagyon hiszik el. Pedig akinek egy kis esze van az tudja a nagy kutyák nem nézik el hogy kis ember munka nélkül gazdagodjon. Ezt soha nem tűrték sokáig. Ha utánna néznének hány helyen van már betiltva a bitcoin, rá jönnének igazam lesz.
2021. ápr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként meg nem tudhatad hogy az az 5 bitcoin most ilyen sokat fog érni. Én is eladtam volna a helyedben. Legkésőbb akkor mikor már pár milliót ért. Ilyen ez, aki régen vett és most adja el jól jár, de sietni kell már nem tart sokáig.
2021. ápr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sztem ezutan is eddig is jo volt bitcoin-ba rakni a penzt. Sztem fogunk itt meg latni hatalmas novekedest es utana hatalmas esest, de ez a dolgok rendje. Tozsden is van ilyen, nezd csak meg a teslat...


De tokmindegy mit mondunk, en az en penzem fektetem be te a tied. Hiaba hiszek en abba hogy ez felmegy 400.000-re ev vegeig, ha te nem hiszed akkor nek fogsz penzt rakni bele. Tok mindegy ki mit mond vagy gondol, a bitcoinba az a jo hogy mindennek utana tudsz nezni, lehuzod a kodot, jatszol vele, csinalsz magadnak altcoint stb...


Az a baj h az emberek nem akarnak tanulni, konnyebb a media szennyet felszivni mint utanajarni a dolgoknak...


Do your own research


Van bitcoin, tesla, gme, allampapir, ingatlan es mas reszveny befektetesem is.

2021. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1-es: Nem akarlak meggyőzni semmiről, mert alapvetően várható egy esés szerintem is a következő 1-2 évben, viszont pont, hogy nem azt látomm hogy betiltanák a bitcoint, vagy bármit. A VISA a héten jelentette be, hogy crypto-t is el fognak fogadni. Illetve szerintem pont, hogy elindult egy tendencia amellett, hogy jobban elfogadják a crypto pénzeket (japán pl. 2017 óta). Majd meglátjuk mi lesz hosszútávon, nagyon kíváncsi vagyok tényleg, hogy mi tud innen még történni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy innen már csak lefelé van, pedig a termék életútja nagyon nem erre utal. Viszont ha még van felfelé, az nagyon sok gondot fog okozni a pénzpiacokon máshol.
2021. ápr. 1. 13:58
 5/19 anonim ***** válasza:
SafeMoon 🚀🚀🚀
2021. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4. Nem értelek. Te magad mondod hogy sok gondot fog okozni. Így van, pont ezért fogják ki lőni ezt az egészet. Plusz a kisember ne gazdagodjon munka nélkül.
2021. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és még a legtöbb bitcoinos adót se akar fizetni. Ki írtam itt egy kérdést hogy fizetnek e adót ha eladják a bitcoint? Konkrétan ideg rohamot kaptak, hogy ők miért fizetnének biztos hogy nem. Ezt is tudják a nagy kutyák. Ez is egy plusz ok a tiltásra. Egy olyan valami amiből nem kap az állam, a kis ember munka nélkül gazdagodik az a valami be lesz tiltva. Idő kérdése csak.
2021. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

#7


Az adó fizetés nem "akarás" kérdése. Az ilyeneket előbb-utóbb úgyis megfogják. Adót csalni meg bármilyen jövedelemből lehet, szóval nem is értem ez miért érv ellene.

2021. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8. Konkrétan ülni fognak én mondtam nekik. Az a bajuk a magyar állam sokat kér, vagy 30 százalékot. Nem hitték el hogy ülni fognak. Ezek mindenre rájönnek.
2021. ápr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Már volt ilyen külföldön hogy valaki nem adózott bitcoin után. Hűvösre került. Itt ebben az országban is nagyon szigorúan veszik az adó csalást. Le buknak úgyis.
2021. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!