Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tanácsoltok ez ügyben....

Mit tanácsoltok ez ügyben. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Elég összetett dologról lenne szó. Párommal vásároltunk egy lakást 2017-ben csok-ra 2018ban terhelték a lakásra valami 350ezer Ft körül. Akkor még nem tudtam hogy van olyan hogy elévülés. Amit itt hibáztam hogy nem foglalkoztam vele úgyse volt annyi pénzünk Ez a tartozás 2006-os. Most újabb levél a vh-tól valami 900ezer Ft-ról beszél mert felhivtam próbálom menteni a menthetőt. Na most hivatkozhatok még elévülésre? Vagy hívjam fel az EOST és velük egyezkedjek? Elengedhetnek valamennyit a tartozásból ha kp-t kínálok? Vagy esetleg a párom vegyen fel egy jelzáloghitelt és úgy kifizetünk mindent? Neki nincs köze a tartozáshoz. Nem khr listás, tiszta mint a patyolat. Szerintetek mihez kezdjek? Mi lenne a legjobb? Negatív dolgot ne írjatok légyszíves, tudom én hibáztam, ez a tartozás még az előző házasságomból van, nagyon rossz életem volt. Az exem semmibe sem hajlandó segíteni.

2021. febr. 16. 12:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A végrehajtási díjat akkor is ki kell fizetni a végrehajtónak, majd földhivatali illetéket.
2021. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
És az kb mennyi lenne?
2021. febr. 16. 21:03
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám tartozásával mondom mi volt a menetrend (az eredetileg OTP áruhitel volt, azt felmondták, átkerült a faktoringhoz, a faktoring meg átadta végrehajtónak, és bejegyezték egy házra, tehát ugyanez.)


Elmentem a faktoringhoz, ott közölték hogy 795 a tartozás jelenleg (miközben 145 volt a tőketartozás). Írtam kérelmeket, beadtam a halottit, elbírálták, kaptam egy 8 napig élő ajánlatot 300ezer ft egy összegű befizetésről. Befizettem, kaptam papírt róla, ezzel át kellett mennem a végrehajtóhoz. Ott a végrehajtási dijat ki kellett fizetnem, ha jól emlékszem 35e Ft körül volt, majd a földhivatali illetéket, ami 6600 Ft. Utána törölték le a házról nagy nehezen..

2021. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kb. ahogy az előttem hozzászóló leírta.


A végrehajtó nem engedheti el a tartozást, hiszen nem az övé, ő csak behajtja. Részletfizetést viszont engedélyezhet. Tehát ha csökkenteni szeretnéd a hátralékot, akkor a végrehajtót megkereső céggel/szervezettel kell felvenned a kapcsolatot. Ettől függetlenül a végrehajtó díját ki kell fizetned. Ő fogja töröltetni az ingatlanról a vh. jogot, mivel ő jegyeztett be rá. De csak akkor, ha a ő díját is rendezed. Ingyen ugyanis nem dolgozik.


Ettől függetlenül egyszer kell kifizetned a tartozást, hiába 4 ingatlant is bevontak fedezetként az eljárásba.


Az elévüléssel kapcsolatban még mindig az a helyzet, hogy ha jelzálogjog volt bejegyezve ezzel a tartozással kapcsolatban bármilyen ingatlanra, akkor az alatt nem évül a tartozás.


Banki hitelnél mindig így van, ha ingatlan fedezettel adnak hitelt. Először jelzálogjogot jegyeztet be rá a bank, majd ha nem fizeted a részleteket rendesen, a jelzálogjog mellé végrehajtási jogot jegyez be a végrehajtó (bank ilyet nem tehet). Ugyanis jelzálogjoggal nem értékesíthető az ingatlan, csak végrehajtási joggal. Az is a neve: "végrehajtási" jog. Onnantól kezdve az ingatlan árverésen értékesíthető a hátralék rendezése érdekében, tehát végrehajtható.

2021. febr. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!