Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tanácsoltok ez ügyben....

Mit tanácsoltok ez ügyben. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Elég összetett dologról lenne szó. Párommal vásároltunk egy lakást 2017-ben csok-ra 2018ban terhelték a lakásra valami 350ezer Ft körül. Akkor még nem tudtam hogy van olyan hogy elévülés. Amit itt hibáztam hogy nem foglalkoztam vele úgyse volt annyi pénzünk Ez a tartozás 2006-os. Most újabb levél a vh-tól valami 900ezer Ft-ról beszél mert felhivtam próbálom menteni a menthetőt. Na most hivatkozhatok még elévülésre? Vagy hívjam fel az EOST és velük egyezkedjek? Elengedhetnek valamennyit a tartozásból ha kp-t kínálok? Vagy esetleg a párom vegyen fel egy jelzáloghitelt és úgy kifizetünk mindent? Neki nincs köze a tartozáshoz. Nem khr listás, tiszta mint a patyolat. Szerintetek mihez kezdjek? Mi lenne a legjobb? Negatív dolgot ne írjatok légyszíves, tudom én hibáztam, ez a tartozás még az előző házasságomból van, nagyon rossz életem volt. Az exem semmibe sem hajlandó segíteni.

2021. febr. 16. 12:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

350 ezer a tartozásod.


Erre idő közben jött egy pár tétel:

- kamatok

- költségek (a behajtás sincs ingyen, és azt is te fogod fizetni).


Minél többet vársz, annál magasabb lesz mindez, mert szépen csörög a kamatos kamat.



Amit tehetsz:

- ellenőrzöd, hogy valóban jogos e a követelés (ezt a jelek szerint nem tagadod)

- felveszed a kapcsolatot a behajtóval, és egyezkedsz. Hidd el, ő sem abban érdekelt, hogy árverezzem, mert neki az még több költség, amit aztán persze majd rád terhe, de akkor is macera.


Alkudni sok mindenről lehet. Például gyakran van olyan, hogyha befizeted mondjuk azonnal a 80%-át a maradékot elengedi. Lehet részlet fizetést is kérni.


Egy dolgot nem tudsz már megtenni, hogy ennyi idő után észbe kapsz, és az eredeti 350-et akarod csak megadni, mert az már nem létezik, a tartozásod ennél sokkal magasabb.

2021. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"nem elég a 350ezret kifizetni az csak a tőke. 900ezret kell kifizetni és akkor veszi le a házakról. Mert ezt 4 házra terhelte rá"


Ezt magyarázd meg!


4 házad van? Ha nem a Tiéd, akkor a többi háznál kinek a tulajdonjogára jegyezték be a vh. jogot? Egyáltalán vh. jogról beszélünk, vagy inkább jelzálogjogról? Ha ugyanazt a tartozást terhelte 4 házra (ami nekem igencsak furcsa), akkor nem kell négyszer kifizetni a hátralékot. Valamit vagy félreértesz, vagy nem értesz.

Ha jelzálogjogról beszélünk, akkor az a tartozás elévülését nyugtatja. Ez annyit jelent, hogy konkrétan nem évül el soha a hátralék. Eltűnni csak úgy fog, ha kifizeted. A jelzálogjogot a tőkére és a járulékos költségekre is bejegyzik. Járulékos költség például a késedelmi kamat. Ha sokáig tartozol egy banknak például, az nem vár ezer évig a pénzére. Végrehajtást kezdeményez rá, vagy eladja egy követeléskezelőnek (ne neki kelljen vele vacakolni), és az indítja el a végrehajtást. A végrehajtást egy ÖBV (önálló bírósági végrehajtó) folytathatja le.


Ha CSOK-kal érintett hitelről van szó, akkor még lehet, hogy az állam is benne van a buliban, hiszen a támogatást az állam folyósította a bankon keresztül. Az állam végrehajtó szerve pedig a NAV.


Most akkor valójában mi van? Vagy az van nálad is, ami hazánk sok állampolgárával: Fogalmuk nincs mi folyik körülöttük?!?!?!?! :D


"Most újabb levél a vh-tól valami 900ezer Ft-ról beszél" Ki az a vh? Végrehajtó? Egy behajtócég nem folytathat végrehajtást.

2021. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Na szóval akkor inkább kezdem az elején. Első házasságba éltem, ingatlant is vettünk de a férjem nagyon rossz volt. Dolgozott de nekem pénzt nem adott. Én is dolgoztam de az édes kevés volt mindenre. Így 2006 ban valami hitelt felvettem hogy a számlákat fizetni tudjam. Volt hogy áramunk sem volt. Volt olyan is hogy megvert ha nem tudtam neki pénzt adni. Volt egy kislányom is akit el kellett tartanom. Nem tudtam hova menni így tűrnöm kellett. Míg véletlenül össze ismerkedtem a mostani párommal aki segített kimászni mindenből. Közben vele összejottem született is gyermekünk. 2017ben vettünk a mostani párommal csokra egy lakást. Közben az EOS megkeresett, de akkor nem tudtam neki tényleg fizetni. Közben anyukám meghalt, ott is örököltem tulajdon hányadot, valamint a nagymamám után is. Így van 4 tulajdonjogom 4 lakásban. Az EOS közben át adta egy önálló vh-nak a tartozásom. Aki 350ezret tett rá mind a 4 lakásra. Onnan tudom mert lekertem a tulajdonlapokat. De ma felhivtam de a végrehajtó valami 900ezer tartozasrol beszél. Remélem így érthetően irtam
2021. febr. 16. 17:54
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Huhhh....

Nem tudod eladni valamelyik tulajdoni részesedésedet (pl. a többi tulajnak), és akkor abból kifizetnéd a tartozást??


Ez csak növekedni fog, méghozzá nagy iramban!

2021. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Sajnos a többi tulaj nem foglalkozik vele, mert ugye egyenlőre nincs hasznuk belőle. Meg hát nincs rá pénzük. Hál istennek már nyugodtan fekszem le, van áram víz gáz a gyerekeimnek mindenük megvan. Kis megtakarításunk is van. Azért mondtam hogy 350ezret még össze tudnánk szedni de 900ezret már nem. Meg jó volna ha eltűnne a házról, mert ki tudnánk használni a falusi csokot felújításra.

Ja! A volt férjem és a múltam miatt már fizettünk ki egy két dolgot.

2021. febr. 16. 18:36
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, most te tényleg abban reménykedsz, hogy "eltűnik" a tartozás???


Sajnos senkit nem érdekel a magánéleted, meg hogy mi történt veled a múltadban.

Akinek tartozol, az nem szociális intézmény.

2021. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Dehogy reménykedek! Csak leírtam hogy jobban át látható legyen. Nem is a magán életemmel kezdtem. Próbálok megoldást találni. Ha elévült elévült. Ha nem akkor ezt is kifizetem. Azért kérdeztem hogy lehet e egyezkedni velük, volt e valaki ilyen helyzetben
2021. febr. 16. 18:49
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem évül el, nem hagyják. Ahogy írtam, a halott apám után 12 éves adósságot törlesztettem.
2021. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A megoldást már leírták: megkeresed a behajtót, és elkezdesz egyezkedni, hogy mit tudsz rögtön fizetni, mit tudsz részletekben, esetleg méltányosságból engedjen el valamennyit, ha rögtön fizetsz egy nagyobb összeget.


Ezen felül megkeresheted az exed, ha közös volt a hitel, és perelheted pénzrt (magától nem fog nyilván adni).


Ennyit tudsz tenni, minden más csak szócséplés.

2021. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenkinek ment a zöld pipa. Még annyit kérdeznék hogy most ezzel az EOSt keressem vagy a végrehajtót? És mondjuk az EOS azt mondja hogy ok fizessek x összeget a többit elengedi, akkor ő küld egy levelet a végrehajtónak és befejezik ellenem az eljárást? És a házról is leveszik a terhet?
2021. febr. 16. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!