Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan és mennyi hitellel...

Hogyan és mennyi hitellel jutottatok saját lakáshoz/házhoz?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, párom 29, már 5 éve együtt vagyunk, 4 éve együtt is élünk albérletben.. Na már most baromi nagy pénzkidobásnak tartom ezt az egész albérletesdit és nem utolsósorban egyre inkább azt érzem, hogy nem bírok már sokáig panelben/társasházban élni. Rengeteg suttyó paraszt lakik ezeken a helyeken (tisztelet a kivételnek), az egyik éjjel üvöltözve “kommunikál” a párjával, a másik hajnal egykor mos, a harmadik állandóan elefántokat megszégyenítő dübög, a negyedik veri a falat és még sorolhatnám. Már nem bírom idegekkel, elegem van. Pesten élünk, itt is dolgozunk, előtte családi házban laktunk, Szeretjük Bp-t, helyben vagyunk, közel a munkahely, közel van minden, este 9kor még simán találsz nyitva boltot stb, ellenben ugye a faluval.

Pár hónappal ezelőttig mikor agyaltunk, hogy jó lenne már saját lakas/ház stb, mindenáron Pestben gondolkodtam (páromnak Pest és vidék is megfelelne), de ez csak hitellel lehetséges és nem vagyunk hajlandóak 30-40 millióért 40 nm-es kis lukat venni, hogy aztán egy perc nyugalmunk se legyen. Mindketten vidék fele húzunk most már, párom főleg mivel ő világéletében ott élt, ott nőtt fel. Ott lenne egy telek, ami már adott és hát szívünk szerint építkeznénk. Én is és ő is 280 ezer nettót keresünk, van kb 4,5 millió Ft megtakarításunk, évek óta stabil munkahely, de bárhogy is számoltunk, osztottunk, szoroztunk, egy semmi hű de extra 100-110 nm-és ház felhúzása alaphangon 30 millió, de szerintem keveset mondtam. Ergo fel kéne vennünk vagy 30-35 milliót (az önerőt se tudom hirtelen hogy mennyi lehet ennyi hitelnél meg teljesen nem akarjunk lenullázni minden tartalékunkat), aminek nézegetve (min 20-25 év futamidővel) simán van 200 ezer a törlesztője vagy több. Albérletre rezsivel együtt 160at fizetünk havonta. Nem tudom, ez a 200 elég soknak hangzik és akkor ebbe még a rezsi nincs benne. Egyikünk majdnem teljes fizuja erre menne rá. Nem is tudom egyébként, hogy ilyen nettó fizuval adnak-e ennyi hitelt..?


Nézegettünk hazákat is ott vidéken, elképesztő milyen árban vannak... 20-25 milliók és akkor félig össze vannak dőlve, még kb 10-15-t rá kell költeni, hogy lakható legyen. Akkor viszont már inkább építünk és az tuti olyan lesz, amilyet mi akarunk. De ez a 30-35 mft hitel iszonyúan sok, baráti társaságban akinek van saját háza/lakása, max ilyen 10 milliókat vettek fel, nem tudom hogy. Van akinek segítettek szülők/nagyszülők, de én még senkit nem hallottam 30 milliót felvenni.

Bocsi hosszú lett, de egyszerűen a hócipőm tele ezzel az egésszel, egyre többet agyalok, de nem tudom mi lenne jó.

Ti nektek mennyi hitel kellett a saját otthonotokhoz?


Ja u.i.: gyerek biztosan nem lesz, így semmiféle babaváró, csok meg a jó ég tudja mi nem jöhet szóba... hisz ugye a gyerek nélküli párok nem számítanak a drága kormányunknak.....:))


2021. jan. 21. 01:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Én meg 15 millióból építettem fel egy 100 nm-es családi házat Pest megyében. Savanyú a szőlő???
2021. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%
Gratulálok, akkor mégis csak lehetséges?
2021. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Álmaidban vagy a mesekönyvekben simán.
2021. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondogasd csak, hátha igaz lesz egyszer a sok b.romságod :) Jót mulatok a szerinted létezhetetlen házamban rajtad
2021. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15 millióból építettünk kb 10 éve úgy, hogy a festést haver festő csinálta illetve a burkoló féláron dolgozott. Most építeni ennyiből szerintem lehetetlen.
2021. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehet, de még jó, hogy írtam, hogy 28millióból cakkompakk kijött
2021. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
67%
Oszt ugyan minek? :D Szeretnél belekötni igaz? Egy képről te mindent meg tudsz állapítani igaz? Szívesen várnának itt az ingatlanbizniszben páran, ilyen szakemberekre mindig szükség van, akik jósolni is tudnak, illetve kézrátétellel bármit megállapítanak, mint az ezo tv-n. Addig is fortyogj itt a mérgedben, hogy másnak sikerült az, ami neked sohasem :)
2021. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
70%
Hát hogyne, hajrá! :)
2021. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
86%
Fejezzétek már be! Szánalmasak vagytok mindketten...
2021. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Tényleg fejezzétek már be légy szíves, ne a kérdésem alatt offoljatok, hanem menjetek privátba! Nem értem mire jó egyébként ez a vádaskodás, a másik ismeretlenül meghazudtolása meg, hogy higy lehet más házára olyanokat mondani, hogy porfészek meg pajta.......
2021. jan. 24. 17:21
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!