Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan és mennyi hitellel...

Hogyan és mennyi hitellel jutottatok saját lakáshoz/házhoz?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, párom 29, már 5 éve együtt vagyunk, 4 éve együtt is élünk albérletben.. Na már most baromi nagy pénzkidobásnak tartom ezt az egész albérletesdit és nem utolsósorban egyre inkább azt érzem, hogy nem bírok már sokáig panelben/társasházban élni. Rengeteg suttyó paraszt lakik ezeken a helyeken (tisztelet a kivételnek), az egyik éjjel üvöltözve “kommunikál” a párjával, a másik hajnal egykor mos, a harmadik állandóan elefántokat megszégyenítő dübög, a negyedik veri a falat és még sorolhatnám. Már nem bírom idegekkel, elegem van. Pesten élünk, itt is dolgozunk, előtte családi házban laktunk, Szeretjük Bp-t, helyben vagyunk, közel a munkahely, közel van minden, este 9kor még simán találsz nyitva boltot stb, ellenben ugye a faluval.

Pár hónappal ezelőttig mikor agyaltunk, hogy jó lenne már saját lakas/ház stb, mindenáron Pestben gondolkodtam (páromnak Pest és vidék is megfelelne), de ez csak hitellel lehetséges és nem vagyunk hajlandóak 30-40 millióért 40 nm-es kis lukat venni, hogy aztán egy perc nyugalmunk se legyen. Mindketten vidék fele húzunk most már, párom főleg mivel ő világéletében ott élt, ott nőtt fel. Ott lenne egy telek, ami már adott és hát szívünk szerint építkeznénk. Én is és ő is 280 ezer nettót keresünk, van kb 4,5 millió Ft megtakarításunk, évek óta stabil munkahely, de bárhogy is számoltunk, osztottunk, szoroztunk, egy semmi hű de extra 100-110 nm-és ház felhúzása alaphangon 30 millió, de szerintem keveset mondtam. Ergo fel kéne vennünk vagy 30-35 milliót (az önerőt se tudom hirtelen hogy mennyi lehet ennyi hitelnél meg teljesen nem akarjunk lenullázni minden tartalékunkat), aminek nézegetve (min 20-25 év futamidővel) simán van 200 ezer a törlesztője vagy több. Albérletre rezsivel együtt 160at fizetünk havonta. Nem tudom, ez a 200 elég soknak hangzik és akkor ebbe még a rezsi nincs benne. Egyikünk majdnem teljes fizuja erre menne rá. Nem is tudom egyébként, hogy ilyen nettó fizuval adnak-e ennyi hitelt..?


Nézegettünk hazákat is ott vidéken, elképesztő milyen árban vannak... 20-25 milliók és akkor félig össze vannak dőlve, még kb 10-15-t rá kell költeni, hogy lakható legyen. Akkor viszont már inkább építünk és az tuti olyan lesz, amilyet mi akarunk. De ez a 30-35 mft hitel iszonyúan sok, baráti társaságban akinek van saját háza/lakása, max ilyen 10 milliókat vettek fel, nem tudom hogy. Van akinek segítettek szülők/nagyszülők, de én még senkit nem hallottam 30 milliót felvenni.

Bocsi hosszú lett, de egyszerűen a hócipőm tele ezzel az egésszel, egyre többet agyalok, de nem tudom mi lenne jó.

Ti nektek mennyi hitel kellett a saját otthonotokhoz?


Ja u.i.: gyerek biztosan nem lesz, így semmiféle babaváró, csok meg a jó ég tudja mi nem jöhet szóba... hisz ugye a gyerek nélküli párok nem számítanak a drága kormányunknak.....:))


2021. jan. 21. 01:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
én lennék a legboldogabb, ha hitellel jutottam volna hozzá, de sajnos örököltem 20 évesen a szüleim után :(
2021. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hát ez igazán lehangoló..:(

Annak hol lehet részletesebben utánanézni, hogy mennyi önerő kell 10-20-30 millió hitelhez és hogy milyen fizetést várnak el minimum stb..? Eddig azon aggódtam leginkább, hogy ez rengeteg pénz és nagyon magas lenne a törlesztő, na de igazából a fő gond, hogy a hitelt sem kapnánk meg ezek szerint. Szuper.

Most egy hülye kérdés: ha a szüleim adnának “kölcsön” pl 5-6-7 milliót az önerőhöz, úgy már van esély a hitel felvételére vagy a fizu még mindig nem elég? De pl úgy kapnánk az önerőt, hogy elég legyen a hitelhez és miután megkapnánk, visszaadjuk nekik azt az x milliót, ez így működik? Ergo azért lenne a számlámon a pénz, hogy a bank lássa igen megvan, aztán megy vissza.

Meg gondolom házasnak kéne lenni, hogy együtt, a kettőnk fizujával és félretett pénzével tudjuk felvenni, nemde?


Lehet a 100 nm kicsit soknak tűnik kettőnknek, de odahaza anyuméknak 100 nm a ház, van 2 nagy háló meg 1 kisebb, plusz fürdő, konyha, WC. Nekünk pont ideálisnak tűnik, ha valaki jönne is hozzánk lenne hely, kényelmesen elférnénk, de lehet én vagyok nagyravágyó. :(


Amúgy igen az építkezés gondolatától is görcsbe rándul a gyomrom, mert az iszonyú meló lenne, bele se merek gondolni. Viszont amikor megnézem a környéken levő eladó házakat..... Hááát. Khmm hogy is mondjam, borzalmasan néznek ki és borzalmas állapotban is vannak és elkérnek érte lazán 20 millákat, de inkább többet. És persze mindegyik (90% kb) ez a több generációs, 2 emeletes, pince, garázs, sufni stb felépítésű. Na már most egy ilyen 2 szinten, 200-250 nm-es házzal már valóban nem tudnánk mit kezdeni.

Egyszerűen fogalmam sincs hogy lenne a jó.


Amúgy nekem elég piacképes diplomám van, ha végre ravenném magam és keresnék másik munkahelyet, akkor ennél csak többet kapnék, mint amennyit itt... Meg nem akarom elszólni se, de lehet kilátásban van páromnak egy másik meló, ahol nettó 450-ezt kapna, annyira jó lenne ha összejönne...


Na mindegy bocsi, hogy rátok zudítottam a “világfájdalmam”.

2021. jan. 21. 11:15
 13/30 A kérdező kommentje:
Ja és 11, nagyon sajnálom. :(
2021. jan. 21. 11:15
 14/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Én teljesen megértem, hogy ki akartok törni belőle.. Én 10 évig albérleteztem egyedül. Bár van párom évek óta, mi külön-külön vágunk bele a lakásvásárlásba. Egyrészt, mert nem tudjuk mit hoz a jövő, másrészt pedig neki van egy nagyobb öröksége, amire nem szeretnék rátelepedni, ha pedig összeházasodunk egyszer, akkor úgyis mindegy lesz, a gyerekek jól járnak.


A lényeg, hogy én kivártam. 2 évig nézegettem a hirdetéseket, addig növögetett az önerőm, közlekedést néztem mindenhol autó nélkül (Budapesten dolgozom), beszéltem hiteltanácsadóval, felkészült voltam. Mindenféle szűrőt beállítottam az ingatlan.com-on, ami naponta hozta nekem az új hirdetéseket, totálisan lehetetlen küldetésnek tűnt. Mikor végre találtam olyat ami nagyon jó ár/érték arányban akkor végül rámlicitáltak, nem tudtam megvenni... sírás is volt bőven :)


Végül találtam egy lakást vidéken, ami 120 nm és 16M Ft volt. Sokáig nem kelt el, nem tudtam, hogy mi a csontváz a szekrényben.. kiderült, hogy volt még vele munka amire nem volt pénze az eladónak, más meg nem foglalózta le amíg nem látta, hogy ezek rendben vannak (rendezett közműórák, helyes térképmásolat, teher, stb). Én kockáztattam, és lefoglalóztam egy jó ügyvédi előszerződéssel, amiben vállalták, hogy a foglaló összegéből mindent rendeznek, végül amikor minden rendben lett és tehermentes lett az ingatlan, akkor írtuk meg a rendes adásvételit.


Végül 11M hitelt kellett felvennem, aminek a törlesztője fele a budapesti albérletemnek, és nem kellett hozzá semmiféle CSOK, meg támogatás.


Jó döntés volt vállalni a kockázatot, bár ha a másik fél miatt hiúsul meg az adásvétel, akkor 2x visszakapod. Itt egyedül az idő volt az, ami miatt más nem vette meg - 3 hónap kellett, mire teljesen rendezték jogilag az ingatlant, addig az én pénzem náluk csücsült, és csak ezután kezdődött a hitel intézése, ami szintén nem 2 perc.


A lakás kisvárosban van, jó közlekedéssel, a kelenföldi állomás 20 perc, nincs vele gond, a kert osztatlan közös egy másik lakással, ennyi benne a megalkuvás, de cserébe kényelmes a hitelem, és ide még gyerek is jöhet, hely az bőven van. Belülről rendben van, kívülről kell még vele dolgozni.


2 év várakozás után nagyon megérte.

2021. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%
9: Megnézném milyen ház az ami annyiból felépül. Egy normális házat 40 milla altt nem építtetsz fel!!!
2021. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A bankok jellemzően 30% önerőt kérnek, de vidéken lehet az 40% is. Így kalkuláljatok. A kettőtök fizetésének az 50%-áig törleszthettek. Ha ketten kerestek nettó 560-at, akkor a bank max 280-ig engedi a törlesztést elméletileg. Gyakorlatban viszont szigorúbbak valamivel. OTP-ben érdemes ennek utánakérdezni.
2021. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a dumának mi ertelme, hogy értelmes házat nem lehet felépíteni 40millió alatt? Ezt te is és mindenki más is tudja, hogy nem igaz. Az egy dolog, hogy te nem tudsz, mert se agyad nincs hozzá,se pénzed, de nekünk köszi sikerult :) És úgy, hogy csak a terasz ajtó félmillió volt, mert egybe lehet az egész üveget félrehúzni,magyarul rohadtuk nem spóroltunk semmit. Ciki, hogy te nem értesz az építőiparhoz, de ne is okoskodj akkor bele. Ezt a dedós odaszólógatásról meg szerintem még most szokj le, ha felnőtt leszel elég ostobábak fognak így nézni
2021. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nagyvárosban 20% önerőre megadják általában a hitelt, kisvárosban 30-40% önerő kell. Tehát egy 40 milliós házhoz kisvárosban 12-16 millió kell tőletek. Plusz a többi átíratásra, díjra.

A fizetésetek maximum 40%-a lehet a hitel törlesztő, ez törvény által előírt. Itt megnézheted mi a legjobb ajánlat: [link]



Mi tavaly vettünk 25 millióért 2 szobás tégla lakást. Szerettünk volna nagyobbat? Naná! Megengedhettünk többet? Nem.

Nekünk 15 milliónk volt benne saját pénz és 10 millió a babaváró támogatás.

2021. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Azta,jól megmondtad :) Ennél komolyabb érvre már nem tellik?
2021. jan. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Savanyú a szőlő :)
2021. jan. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!