Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi diákhitelt éri meg...

Mennyi diákhitelt éri meg felvenni így?

Figyelt kérdés

Idén fogok felvételizni egyetemre. A városban ahol lakok van egy jó egyetem, a szak is nagyon jó itt, amire menni szeretnék. Szeretek ebben a városban élni, nem vágyok máshová, viszont a szüleim nem nagyon fognak támogatni, így biztos, hogy diákhitelt kell majd felvennem.

Nagyon nem szeretek itthon lenni, viszont ahhoz, hogy albérletbe költözzek, nagyon sok hitelt kellene felvennem. A kollégium jóval olcsóbb lenne, azt még tudnám belőle fizetni, viszont 10 km-re lakunk tőle. Plusz szerintem átlagos az anyagi helyzetünk, van egy lakásunk is.

Ti felvennétek annyi hitelt, hogy egy szobát tudjatok bérelni?

Szeretnék majd dolgozni egyetem mellett, de nem erre szeretném alapozni a terveim. Mérnöknek fogok továbbtanulni.


2021. jan. 6. 18:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Több 30as ismerősöm van, akik még mindig bőven fizetik a diákhitelt. Esetlegsen lakáshitel/kocsi/gyerekek mellett... Ami most könnyű pénznek tűnik, később még hátrány/nehézség lehet. Nagyon gondold végig szerintem. Inkább most legyen néhány szűkös, nehéz, kényelmetlen diákéved, mint később, nagyobb feladatok mellett.
2021. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben kb annyira drága már a megélhetés, mint Pesten, albérlet ügyben legalábbis biztosan ugyanannyiért adnak ki lakást (ami egy vicc egyébként). Szóval én a helyedben mindenképp maradnék még otthon, legalább az első pár félévben. Végzéshez közel meg meglátod mennyire fér bele mellette diákmunka, de ehhez az kell, hogy az első 3-4 félévet megnyomd tanulás ügyileg.
2021. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
En otthon maradnek. Nekem is xar volt otthon, de inkabb xopok 3 evet otthon, semmint hogy dolgozzak egy roha*t nehez szak mellett, fizessem a hitelem kesobb, es meg tanuljak is normalisan.
2021. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 -,C9H13N,- válasza:
100%
A diálkhitel soha nem éri meg. Csak akkor vedd fel ha tényleg nagyon fontos.
2021. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy havi minimum olyan 150 ezer forint kene ahhoz, hogy szukosen, de megelj, szobaberles mellett, jelenleg. De az arak folyamatosan mennek fel, 4 ev mulva lehet mar ennyibol se menne. Esetleg meg a magankolik is szoba johetnek, ott ugyan lenne szobatarsad, de olyan havi kb 50 ezerert mindened meglenne, rezsit se kellene kulon fizetni. Most szamold ki, hogy ez 4-5-6 even keresztul (mondjuk ha csuszol) mennyi hitel is lenne. Lehet egyaltalan 7-8 millio forint diakhitelt felvenni? Nem tudom, hogy van-e limit.

A jogsit szerintem eltolhatod nyugodtan, autot ugyse tudnal fenntartani, vagy ha igen, ahhoz meg tobb hitelt kene felvenned. Kulonorakrol is valoszinuleg le kene mondani, vagy max egy-egy targybol jarni, ha nagyon kell, de egyszerre tobb ora nem fog beleferni. En pl nyelvtanfolyamra jartam mindig, sokkal olcsobb volt, mint a tanar, egy csoportban 6-an voltunk, teljesen jol mukodott az egesz, meg is lett igy a nyelvvizsgam.

2021. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Én a helyedben picit meghúznám magam. Ha tényleg neked való a szak, akkor az a pár év elrepül (és hidd el, nagyon szívás lesz zéhákra/beadandókra/vizsgákra készülni, mint az ősök pofalemezét bámulni.)


A pénzed megmarad, és talán az öregek is rájönnek közben, hogy te valami nagyon jót csinálsz. Ne becsüld le őket, hátha rájönnek, hogy érdemes lenne téged a továbbtanulásban támogatnio. (Ha csak annyival is, hogy megtűrnek otthon. Ez végülis: egész évi koszt/kvártély/fűtés!!!/villany/net). Ha több kell, akkor lehet mellé dolgozni az extrákért.

2021. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
nagyoBB
2021. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy havi minimum olyan 150 ezer forint kene ahhoz, hogy szukosen, de megelj, szobaberles mellett, jelenleg. "


Azért ez be.baszna :D Ne haragudj, egyetem mellett sosem dolgoztam, rendes szakra jártam, kb. 30ezret költöttem kajára és minden másra 1 hónapban, albérleti szoba rezsivel együtt 40ezer. 150 ezer mi a francra kell? Utána dolgoztam minimálbérért, 20-30ezret abból is félreraktam mindig. Ne röhögtess már

2021. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

15-os vagyok.

Mikor jartal es hol egyetemre 18-as? Csak mert en Budapestre jarok, a szobam rezsivel egyutt 75 ezer forint,a kajam 45-50, emellett meg nyilvan kell penz berletre, tisztalkodo szerre, egyeb haztartasi cuccra, bar az nem havi koltseg, es nehanapjan ruhat is veszek magamnak, de azt sem havonta, inkabb nyaron vasarolok, akkor tobbet is tudok dolgozni, mint evkozben.

Nem elek luxusban egyaltalan, epphogy kijovok 150 ezerbol. Mire kifizetek minden kotelezot, marad 15-20 ezer forintom havonta, amit kedvemre elkolthetek, azert ez nem olyan sok, mar ne is haragudj, de azert torekszem arra, hogy ebbol felre is tudjak rakni, foleg most, hogy tul sok programlehetoseg nincs. Amikor beteg vagyok, maris borul minden kb, hiszen a fizum is kevesebb, ha kiesek a munkabol.

Talan a kajan sporolhatnek meg, de nem akarok krumplin, kenyeren es tesztan elni, mert a mai arak mellett akkor lehetne a kajat kihozni havi 20 ezerbol. Nem rohogtetlek, ez van.

2021. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
3 éve voltam.A kaja vidéken is ugyanannyi a boltba, az albérleten lehet csak videken spórolni, tisztálkodószert sosem értettem, 1 flakon tusfürdő kb. fél évig elég, annyi van benne. fogkrém is, egy borsónyinál úgy sem fér több a fogkefére. Minimális összegek, a kaja a sok, de az egyetemisták nem a rendes kajáról híresek
2021. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!