Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi diákhitelt éri meg...

Mennyi diákhitelt éri meg felvenni így?

Figyelt kérdés

Idén fogok felvételizni egyetemre. A városban ahol lakok van egy jó egyetem, a szak is nagyon jó itt, amire menni szeretnék. Szeretek ebben a városban élni, nem vágyok máshová, viszont a szüleim nem nagyon fognak támogatni, így biztos, hogy diákhitelt kell majd felvennem.

Nagyon nem szeretek itthon lenni, viszont ahhoz, hogy albérletbe költözzek, nagyon sok hitelt kellene felvennem. A kollégium jóval olcsóbb lenne, azt még tudnám belőle fizetni, viszont 10 km-re lakunk tőle. Plusz szerintem átlagos az anyagi helyzetünk, van egy lakásunk is.

Ti felvennétek annyi hitelt, hogy egy szobát tudjatok bérelni?

Szeretnék majd dolgozni egyetem mellett, de nem erre szeretném alapozni a terveim. Mérnöknek fogok továbbtanulni.


2021. jan. 6. 18:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha jól értem 10 kn-re laksz az egyetemtől

Nem én semmiképpen nem vennék flendiákhitelt ebben a helyzetben :) azt a pár évet ki bírod még otthol szerintem

Felesleges már egyből hitellel indítani az életed :)

2021. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Én most vagyok első éves az egyetemen, de semmi pénzt nem kellett költenem rá. Sőt még tanulmányi és sport ösztöndíjat is kapok. Előre mindenféleképpen se vegyél fel diákhitelt. Amíg tudod húzd meg magad otthon. Meglátod hogy tudod beosztani az időd stb és ha jól megy kezdj el mellette dolgozni és úgy költözz el otthonról.
2021. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Albérletbe semmiképp ne menj. Vagy maradj otthon, vagy koli.
2021. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, az albérlet szerintem is nagyon húzós lenne😕

Valamennyi hitelt muszáj lesz felvennem, ezért gondoltam, hogy akkor kicsit többet vennék fel, és a kolit is ki tudnám fizetni belőle. Ezzel csak ata gond, hogy nem hiszem hogy felvesznek.

2021. jan. 6. 18:23
 5/22 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre mész? Mert Miskolcon például mindenkit felvesznek a koliba, olyan sok hely van :D
2021. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Komolyan? De jó már! Ez egy konkrét koli, vagy szinte bármelyikbe? :D

Sajnos én Debrecenbe szeretnék jönni.

2021. jan. 6. 18:27
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Szintén mérnökként dolgozom, nem érzem meg, hogy havi 50 körül törlesztek. A diákhitelt én is lakhatásra vettem fel először, de aztán lett belőle tv, autó meg minden más, 1.5 millió összesen. Én nem bántam meg, mert suli alatt olyan életszínvonalam volt, mint most munka mellett. Persze ehhez kell egy jó fizető állás.
2021. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tudni dolgozni az egyetem mellett, legalabbis mernokin elso evben biztosan lehetetlen, de utana is necces. Plusz, ha esetleg dolgozol, szamolj a fix 1-2 ev csuszassal, egyszeruen nem fogod tudni idoben befejezni az egyetemet munka mellett.


A szuleid ki is raknak otthonrol, vagy csak az etelen kivul massal nem tudnak tamogatni? Ha az utobbi, akkor nem vennek fel diakhitelt, hanem dolgoznek nyaron vegig, es abbol fizetnem magamnak a dolgokat, amiket kell, es nem koltoznek. Szukosen, de igy ki lehet huzni, en is igy csinaltam, bar nalunk az egyetemen nincsenek nagyon plusz koltsegek, tankonyvet se kell venni, mindig konyvtarbol veszem ki, stb.

Tovabba ha vizsgaidoszakban hamar vegzel a vizsgakkal, akkor a fennmarado 2-3 hetben szinten tudsz vallalni valami alkalmi munkat.

2021. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

#6


Miskolcon van a Bolyai kollégium (ami igazából 6 darab nagy épület, kva sok férőhellyel) és van egy kisebb, az OTP által üzemeltett Uni Hotel, ami jobb felszereltségű, mindenkinek van saját fürdője és csak 2 ember van egy szobában. Egyik kb 12e / hó, másik 18e / hó.


Ha úgyis kolis leszel, elgondolkodnék ezen a helyedben, Miskolcon értékesebb diplomát kaphatsz, és a diákélet is sokkal jobb. Persze utazni többet kell cserébe.

2021. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kirakni nem fognak, hanem ahogy írod, mással nem fognak támogatni. Nyáron szeretnék dolgozni ahogy eddig is, viszont ez a pénz nem lenne elég, mert különórára is szeretnek majd járni (nyelevek), plusz a jogsit is jó lenne letenni egyetem alatt.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy egyre nehezebben bírom itthon, nagyon sokat piszkálnak, ezért szeretnék innen menni. Most azt kell mérlegelem, hogy megéri-e adósságokkal kezdeni az életem azért cserébe, hogy ezt a pár évet ne negatív és lehúzó környezetben töltsem.

2021. jan. 6. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!