Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki felveszi a lakáshitelt...

Aki felveszi a lakáshitelt annak a nevére kerül a lakás? A házastárs lehet haszonélvező?

Figyelt kérdés
Most szeretnénk felvenni lakáshitelt de csak a párom kaphat. Szeretném ha én is szerepelnék a tulajdoni lapon legalább mint haszonélvező.

2020. nov. 25. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A bank nem engedi a haszonélvezetet, mert az korlátozhatná őt akkor hogy ha az adós nem fizet és árverezésre kerül a sor.


A párod pedig ha jót akar magának ilyenbe ő sem megy bele. Haszonélvezettel kirakhatod őt a saját ingatlanából, hiába csak ő a tulajdonos.


Lehettek ketten tulajdonosok és ketten adósok.

Ha te hitelt nem kaphatsz, akkor pedig csak ő lesz az adós, te pedig csak zálogkötelezett leszel a te 1/2 arányú tulajdoni hányadoddal.

Az ingatlan teljes egészére persze rákerül a jelzálog. Az ő felére mint adós a tiédre pedig mint zálogkötelezett.


Házasok vagytok? Sok esetben a bank elvárja, hogy házastársak esetén mindkét fél adós legyen.


Te az alacsony jövedelem miatt nem kaphatsz? Mert ha együtt vennétek fel a hitelt együtt kaphattok.

Ha KHR negatív listán vagy, esetleg bármi egyéb gond, akkor persze nem kaphatsz.

2020. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én azért nem kaphatok mert volt egy hitelem ami miatt BAR listára kerültem. Már kifizettem, de még passzív státuszban vagyok. Szóval az a lényeg hogy ha csak ő veszi fel a hitelt, akkor csak ő lehet a tulajdonos ,vagy én is fele arányban. Csak mert nem akarok az utcára kerülni, ha ne adj isten szétmennénk...
2020. nov. 25. 12:26
 3/9 A kérdező kommentje:
De egyébként én teszek bele 12 milliót önerőnek, és a többi hitelt csak ő venné fel, ezért is szeretnék szerepelni a tulajdoni lapon
2020. nov. 25. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya, hogy 50-50%-ban tulajdonosok legyetek mindketten. Sőt, ha te is fizetsz bele jelentős összeget akkor így ésszerű is.
2020. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Passzív Bar lista nem feltétlenül kizáró ok.
2020. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Zálogkotelezett így is lehetsz. Tehát tulajdonos is. Adós tényleg nem.
2020. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük tisztába a dolgokat. Élettársi kapcsolatban, ha tulajdonjogot szerzel, kötelezően adóstárs is leszel, tehát vizsgálni fogják a KHR státuszodat. Passzív KHR-rel jelenleg 3 pénzintézet ad lakáshitelt, de mindenhol vizsgálnak még ezt azt, pl azt, hogy a teljes adósságot kifizetted, vagy kaptál kedvezményt? Mióta vagy passzív KHR-en és mivel kerültél fel? A haszonélvezeti jogot én sem ajánlom, ebben az esetben is adóstárs leszel, ráadásul még elég bonyolult jogi helyzetet okoztok magatoknak.
2020. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most fizettem ki szeptemberben, és nem kaptam kedvezményt, egyben fizettem ki.
2020. nov. 25. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha nem vagy tiltólistán, az OTP d hitelt, vagy próbálkozz a Duna Takarékban. MKB-nál fél év passzív státusz szükséges, talán azt érdemes lenne kivárni. Utolsó lehetőség, hogy most kimaradsz az ügyletből, tulajdonjogot sem szerzel és pl majd egy szerződés módosítással belevesznek később, vagy írattok ügyvéddel egy megállapodást, miszert a lakás mindenkori értékének az X%-a téged illet, de ez kockázatos.
2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!