Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálog hitelt vehetek fel...

Jelzálog hitelt vehetek fel és adnak is ha az egyik haszonélvező nem ír alá semmit?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom melyben tulajdonos vagyok.Az egyik haszonélvező hozzájárulását adta mindenhez de a másik senkinek semmit nem hajlandó aláírni.A bank ad így jelzálog kölcsönt vagy mindkét haszonélvező beleegyezése kell?
2017. szept. 11. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem ad!


A banknak a fedezet arra kell, hogy ha az adós nem fizeti vissza a hitelt, akkor a fedezetből nyerjen kielégítést a követelése. Azaz végrehajtást kérjen és a végrehajtó elárverezze.


Egy haszonélvezettel terhelt ingatlan elvileg ugyan forgalomképes, de a piaci értéke sokkal-sokkal alacsonyabb.

Magyarul ki venne meg haszonélvezettel terhelt ingatlant?



A haszonélvezőknek adóstársaknak kell lenniük a hitelügyletben, ami számukra hatalmas kockázat, azt is csodálom ha az egyikük belemegy.


A másik lehetőség ami sokkal tisztább és a haszonélvezőkre semmilyen terhet nem ró a bankkal szemben, ha a hitel folyósítása előtt lemondanak a haszonélvezeti jogukról.

Ekkor nem lesznek adóstársak, a hitelügylet őket semmire sem kötelezi.

Viszont ez is hátrányt és kockázatot jelent számukra, hiszen például nem használhatják az ingatlant saját jogukon, csak ha a tulajdonos megengedi.

Megértem, ha ebbe sem akar belemenni.

De még inkább ez mint az első opció.



Azon meg tényleg nem lehet csodálkozni, hogy a banknak mindenféle korlátozástól mentes ingatlan kell fedezetnek.


A fedezet nem arra van, hogy "tessék, ha annyira akarja a bank, itt van, de majd megoldjuk, hogy ne legyen belőle gondunk".


Éppen a bank akarja megoldani magának, hogy ne legyen semmilyen gondja sem, ha az adós nem fizet, ő hozzájusson a pénzéhez.


Természetesen a jelzáloghitelnél a szerződés része, hogy a tulajdonosnak hozzá kell járulnia a terhelési és elidegenítési tilalom bejegyeztetéséhez.


Ez azt jelenti, hogy a bank írásbeli engedélye nélkül onnantól semmiféle jog (pl. haszonélvezeti jog) vagy teher (pl. másik hitel) nem kerülhet az ingatlanra.


Ti ezután nem tudtok semmit sem bejegyeztetni rá.


A hatóság (pl. bíróság, végrehajtó) viszont igen, ezt nem lehet korlátozni.

Ebben az esetben viszont a bank élni fog a szerződés azonnali felmondásának a jogával, hiszen a szerződést a bank úgy fogja írni, hogy ez súlyos szerződésszegésnek minősül.


Véletlenül lesz egy adósságod, nem rendezed időben, végrehajtásra kerül, ingatlanra terhelik, rögtön felmondja a bank az amúgy rendben fizetett jelzáloghiteledet is.


Érdemes meggondolni ezeket a dolgokat.



Ezeket most én neked pusztán jóindulatból, amint látod ingyen írtam le.

2017. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!