Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő alatt kaptad meg a...

Mennyi idő alatt kaptad meg a lakáshiteled, igényléstől számítva?

Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
2.5 hónap
2020. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kapo1588 ***** válasza:
Egy hónap és egy hét
2020. szept. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ahol elhúzodott, ott mi volt az oka? Köszi!
2020. szept. 21. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem elhúzódottnak mondjuk de lehetett volna gyorsabb is, de kb. annyi volt a folyamat, hogy beadtuk az igenylest , 1 hetet vártunk az értékbecslőre, aztan majdnem 10 nap volt mire megjött a bírálat eredménye, mert akkor szűnt meg a lakástakarékok állami támogatása és minden bank csak azzal foglalkozott, ezt a szemembe is mondták, hogy most nem foglalkoznak csak az új szerződéseket kötik még éjjel is. Utána közjegyző csak 8 nap múlvára tudott időpontot adni, tehát már majdnem 4 hétnél jártunk és még alig történt valami. Utána a biztosító nem tudta értelmesen kitölteni a biztosítási kötvényt ami ugye kell a banknak, kb 3* kellett vele visszamenni, mert nem tudták megérteni, hogyan kell kitölteni. Aztán mi csokot is igényeltünk 1 gyerekre, akkor újra várni az értékbecslőt. Aztán az OTP-nek a csokhoz nem felelt meg az ügyvédi papír, hogy a bank már kifizette a hitelt mi meg az önerőt, és már csak a csok kell, újraíratták az ügyvéddel az ő szájízük szerint, utána meg utalni nem tudtak mert az az ember engedelyezte a csokot aki bent volt épp és az nem engedélyezheti az utalást is, a másik meg aki engedélyezhetné szabin volt, úgyhogy megint 1 hetet vártunk.
2020. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a közjegyzőhöz még el sem jutottunk, július 29-én lett beadva CSOK és CSOK-hitel kérelem. Az értékbecslő egy hiányosságot talált, arra megküldtük a hiánypótlást, azóta ülnek rajta, és mindenféle rendszerleállásra fogják, hogy nem történik az ügyben semmi.
2020. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mire vonatkozik a kérdés? Maga a bírálat pont 2 hét volt. Az meg már a mi egyéni dolgunk, hogy a folyósítási feltételeket mikorra teljesítettük. (Biztositohoz kellett menni, másik bankban több ltp kiutalást elintézni és egyéb megtakarításokkal együtt eladónak utalni, ügyvéddel papírt íratni erről, szerződést a bank kérése szerint minimálisan módosítani ügyvéddel)


Amikor minden feltételt teljesítettük akkor 2 nap alatt utaltak az eladónak.

2020. szept. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!