Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan akinek 5 évig...

Van itt olyan akinek 5 évig fix törlesztős lakáshitele volt? Mire lehet számítani 5 év után, mekkora az emelkedés?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha valaki pontos számokat írni.

Tudom, emelkedhet és csökkenhet is, de biztos vagyok benne, hogy emelkedni fog, de legrosszabb esetben mekkorát ugorhat?

Illetve mitől függ ennek a változása?


Budapest banknál szeretnénk felvenni 25 évre 30 millió ft-ot havi 155.000ft körüli törlesztővel.


2020. szept. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább 10 éves kamatperiódusú hitelt javaslok egyedi árazással. Ilyen nagy hitelösszegnél már lehet a kamatból alkudni, de ehhez ismerni kell a lehetőségeket. Ha kéred, segítek.
2020. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Az első át fog verni.

Én minden nélkül mondom, hogy a bankmonitor vagy a bankráció oldalakat használd.

Ez két külön oldal és a legjobb hiteleket dobja ki.

Most szólok előre, hogy az első ezt is meg fogja privátban magyarázni, hogy de ő ennél is tud egy jobbat.

Persze, mert kap egy ilyen hitel után vagy 5-6 százezret, vagy többet is, ha jól átver.

Neked ezt senki nem tudja megmondani, mivel jelenleg elég olcsóak a hitelek és folyamatos csökkenés van évek óta.

2020. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
25 évre lehetetlen előre jósolni, rövid és közép távon nem várható jelentős emelkedés.
2020. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi amikor hitelt vettünk fel, évekre előre havi bontásban volt egy lista, hogy mikor mennyit kell fizetni. Ez kb 55-65 ezer között mozgott havonta. 10m 20 évre. És mindig a határokon belül volt.
2020. szept. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
22,04-es 1. válaszoló vagyok. Butaságokat írsz. Miből gondolod, hogy az említett két oldalon kívül nincsenek hasonlóan nagy cégek, ahol szintén lehet jó ajánlatokat kapni? A netes kalkulátorok csak tájékoztató jellegűek. Én pl. 10 évre fixen 25 éves futamidővel 146.750Ft-os törlesztőrésletet tudok mutatni a BB-ben és ezt nem fogod megtalálni a netes kalkulátorok ajánlatai között.
2020. szept. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Mert ez csak kamu, van benne okosság.
2020. szept. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ez azt jelenti, hogy van 15 millió ft önerőd és egy minimum 45 milliós lakást akarsz venni úgy, hogy abból 30 millió ft hitel, havi 155 ezer ft törlesztővel, 35 évre.

Ez baromi magas havi törlesztő, nagyon hosszú futamidővel. Lehet, hogy 4-500 ezres fizetésed van, de nem biztos, hogy ez mindig így marad és akkor ott állsz egy havi 155 ezres törlesztővel.

Józan ésszel azt mondom, vegyél inkább kevesebb pénzért lakást, mert ha belebuksz a hiteltörlesztésbe, akkor se pénzed nem lesz, se lakásod.

Nagyon bizonytalan időket élünk - szerintem ez nem az a pillanat, amikor ilyen hitelt kéne felvenni, még akor sem, ha esetleg külföldre dolgozol és jól keresel.

2020. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, hogy a kérdésre is válaszoljak: ezt senki nem fogja tudni megmondani Neked előre, hogy mennyi lesz 5 év múlva a kamat?

Megkockáztatom, hogy ha a kamat miatta ggódsz, akkor már most nincs elég fedezeted arra, hogy biztonságosan tudd fizetni ezt a hitelt.

2020. szept. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
05.36-os megértem, hogy hitetlenkedsz és bizalmatlan vagy, de pont azért, hogy mások ne essenek abba a hibába, hogy bizalmatlanságból nem járnak utána, mik a lehetőségeik. Mindenkinek javaslom, érdeklődjenek, tájékozódjanak, mielőtt bankot, hitelt választanak. Egyre több olyan pénzintézet van, ahol a piaci kamatozású hitelek kamataiból lehet alkudni, de nem mindenkinek. Ehhez általában egy olyan szakértőre van szükség, akinek kiemelt partneri szerződése van a bankokkal. Mindegyik díjmentesen segít, ez is benne van a szerződésükben, mivel ezeket a szakértőket a bankok fizetik. Sok esetben jóval a bank által meghirdetett kamatok alatt tudnak lakáshitelt intézni.
2020. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!