Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha fizetek egy lakáshitelt,...

Ha fizetek egy lakáshitelt, de a lakásnak nem vagyok tulajdonosa, igényt tarthatok tulajdonrészre?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennél kicsit több részlet kéne. A hitel kinek a nevén van?
2020. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kevés az inflációt. Elméletileg nem, pláne, ha nyoma sincs. Ha a tulajdonostól kéred igen.
2020. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a hitel az élettársam nevén van (nem bejegyzett a viszony). a fizetésem a feleségem bankszámlájára megy, és a bank arról a számláról vonja le a törlesztőt.
2020. szept. 17. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát se a hitelhez se a lakáshoz semmi közöd papíron, de te fizeted a hitelt. Szerintem ez így totál esélytelen.
2020. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a hitelt kb. felesbe fizetjük, mivel a párom is kb. ugyanannyit keres mint én. de külön bírósági eljárásban tudnám bizonyítani, hogy az én fizetésemből is ment a törlesztő? (pl. párom egy évig volt munkanélküli, akkor egy évig hitelt és a megélhetést is én fizettem)
2020. szept. 17. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizetésedet úgy utalták át, hogy a közleménybe szerepelt a neved pl : Munkabér Jakab Szabolcs szeptember, akkor lehet rá esély, de egyébként szerintem nem sok...
2020. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre kevés az esély. A közleménybe legalább írd be, hogy hiteltörlesztésre. Igazából a várostól kellene tulajdonrész kéred, amibe a banknak is bele kell egyeznie és lehet, hogy légy adóstárs is a hotelben. Szóval meg lehet csinálni, de a párod nélkül szinte lehetetlen.
2020. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

* párodtól

autokorrekt

2020. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem változtat a helyzeten ha bizonyítod hogy a te fizetésedből van fizetve. Mondhatjuk hogy te önként szívességből vállaltad hogy fizeted a hitelét "ellenszolgáltatás" nélkül. Ha ezt a helyzetet meg akarod szüntetni, akkor nyitsz saját számlát és arra utaltatod a fizut.
2020. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!