Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél mely jövedelmek...

Lakáshitelnél mely jövedelmek jöhetnek szóba? Kata vállalkozás mellett mennyire számítanak a másodlagos jövedelmek? Milyen esélyeim vannak ilyen bevételekkel lakáshitelhez jutni?

Figyelt kérdés

3,3millió forint körül alakul az éves bevételem a vállalkozásban előreláthatólag, ez havi 275000 Ft, melynek a 60%-a 165.000 Ft.


Nem sok, de emellett van havi nettó 180.000 forintos doktori ösztöndíjam amit a Magyar Államkincstár utal minden hónapban, illetve 4 órás (sajnos határozott idejű) állásom br. 105.000 Ft (ez nettó 80e 1 gyerek utáni családi adókedvezménnyel).


Ami még másodlagos jövedelemként szóba jöhet az családi pótlék, gyerektartás, és magánszemélyként megbízási szerződés (egy db ilyen projekt volt idén, br 1.200.000 Ft).


Sajnos eléggé töredezett a bevételem, és azt hiszem a bank a KATA vállalkozást fogja elsődleges jövedelemnek venni, mivel a többi ösztöndíj, vagy határozott idejű.


Valaki hasonló helyzetben?


2020. szept. 16. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
És a bank a katánál sem az össz bevételed 60%-át fogja figyelembe venni. Az igaz, higy annyit igazol le a nav, de a bank ezt még csökkenti bizonyos megélhetési költségekkel, stb. Örülhetsz ha ebből 60-70 ezret figyelembe vennének.
2020. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos sejtettem. Ezért kérdeztem, hogy hogyan veszi a bank figyelembe a másodlagos jövedelmeket, melyek önmagukban nem elfogadhatók, de a KATA mellé figyelembe veszik. Erről esetleg tudnál nekem mondani valamit?
2020. szept. 16. 18:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem teljesen értem amit mondasz. Mi az, hogy levonja a megélhetési költségeket? Úgy tudom az igazolt jövedelem 50%-ig hitelezhető maximum. Mit jelentsen, hogy örülhetek, ha 60-70ezret figyelembe vennének?


10M FT kölcsönre lenne szükségem, mert önerőm szerencsére szépen gyűlt az évek során. Ha jól számolom, az 20 évre kb 58-65e Ft törlesztő. Ennek dupláját fizetem albérletre 10 éve..

2020. szept. 16. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:

En elmondom mi volt 2 hete.

BB a legszigorubb bank az orszagban, es sok mindent figyelembe vesznek! Egyelore csak hitelbiralatot varok, hogy erdemes-e januarig meg guriznem vagy felejtsem el a lakast, a lenyeg.

27 vagyok, cafeteriaval(mert a BB az egyetlen ahol azt is beleszamoljak jovedelembe) 260k netto a fizetesem, a honlapon nem irjak de a covid moatt a nettom 40%-a mehet hitelre, nem vagyok KHR listas semmilyen szinten, hatarozatlan ideju a szerzodesem, 9,5 honapja vagy a cegnel, nagy multu magyar multi ami nem vendeglatas es nem autoipar. Van diplomam es lakas(igen ez is szamit hiaba csak 1/6-od resz) a nevemen. 10 eve bankolok a BB-nel es mindent vissza tudnak nezni. 2-3 hetet mondtak az elbiralasra, ma van 2 hete es bizakodva varom mar az eredmenyem. Ha itt megadjak a hitelt akkor mindegyik banknal megkaphatom. 🙂 es minksitett fogyasztobarat hitelt neztunk, 20 evre, 16M huf, 4M onerore, mert itt 20%-t kernek ehhez, Budapest.

2020. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy a NAV neked a bevételed 60%-át fogja leigazolni a jövedelemigazoláson. De ezt nem fogja teljes mértékig figyelembe venni a bank, mivel ugye élned is kell valamiből, rezsi, kaja, utazás, ruhák, stb, stb. Ezért minden bank, ennek az igazol összegnek csak X%-át veszi figyelembe, mint hitelezhető jövedelem. Nekem volt ügyfelem, akinek az éves bevételének 8%-át akarták csak figyelembe venni, mert teljesen irreális szorzókat vett figyelembe a bank.
2020. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Beszéltem tegnap egy hiteltanácsadóval, aki rálát minden bankra, szerinte januárban semmi akadálya nem lesz annak, hogy hitelt vegyek fel (legalábbis annyit amennyit akarok az önerőm mellett, nincsenek nagy vágyaim), de nem tudja garantálni, hogy a covid mit okoz januárra. Meglátjuk, ujjakat keresztbe. Ezek szerint ahány bank, annyi bírálat.
2020. szept. 17. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!