Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladtam ingatlanom és olcsóbba...

Eladtam ingatlanom és olcsóbbat vettem, kell-e adózni a megmaradt pénzemből..?

Figyelt kérdés

Külterület (zártkert) ingatlant adtam el és lakást vettem belőle. Azt tudom hogy mivel lakóingatlant vettem és zártkertet adtam el, a megvett ingatlan vételá'r 4%-a adót kell kifizetnem.


Vagyonszerzési illetéket nem kell fizetnem az eladás után mert 10+ éve bőven megvolt a zártkerti ingatlanom, így 0%.


Oké, leadózom a 4 százalékot de ha marad még pl. 3 millió tiszta hasznom abból kell-e adóznom...?


Ha igen, mennyit? El lehet-e sunnyogni és nem veszi észre a NAV....?



2022. máj. 29. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem mindenki a "B*zi NAV" nevű kulcsszó alapján fogja megtalálni a kérdést.
2022. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
SZJA-t nem kell fizetned az eladás után, mert több, mint 5 éve vetted. A lakás után kell a 4% vagyonszerzési illetéket fizetni és slussz.
2022. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Éppenhogy adót nem kell fizetned, hanem 4 százalék vagyonszerzési illetéket.

A maradék 3 milla a tiéd, nem kell utána fizetned semmit.

2022. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, SZJA-t nem kell fizetned az értékesítés után, mivel több, mint 5 éve a tulajdonodban volt az eladott ingatlan.


Viszont vagyonszerzési illetéket kell fizetned a vásárolt (szerzett) ingatlan után.


"Ha igen, mennyit? El lehet-e sunnyogni és nem veszi észre a NAV...."

Ezt pont nem. :) Az ügyvéd ugyanis B400 nyomtatványon jelenti az ügyletet az adóhatóságnak.

2022. máj. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4, A maradék 3M-re kérdezte, hogy kell-e adózni, vagy tisztán az övé-e?
2022. máj. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy van ahogy az 5. válaszoló írta. Arra voltam kiváncsi hogy a 3 millió tisztán megmaradt lóvé után kell-e adóznom.
2022. máj. 30. 07:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Külterület (zártkert) ingatlant adtam el és lakást vettem belőle. Azt tudom hogy mivel lakóingatlant vettem és zártkertet adtam el, a megvett ingatlan vételá'r 4%-a adót kell kifizetnem.

Nem adót kell fizetned, hanem illetéket, méghozzá vagyonszerzési illetéket...



Vagyonszerzési illetéket nem kell fizetnem az eladás után mert 10+ éve bőven megvolt a zártkerti ingatlanom, így 0%.

Pont SZJA-t nem kell fizetned azért, mert az értékesített ingatlan több, mint 5 éve a tulajdonodban volt. Vagyonszerzési illetéket pedig kizárólag vagyonszerzés után, nem pedig egy vagyonnak az értékesítése esetén kellhet fizetni.


Oké, leadózom a 4 százalékot de ha marad még pl. 3 millió tiszta hasznom abból kell-e adóznom...?

Nem leadózod, hanem befizeted az illetéket a vagyonszerzésed után, mivel vettél egy lakást.

Vagyont szerzel, ami után megfizeted az illetéket, így a megmaradt 3 millió forintoddal azt csinálsz, amit akarsz.


Rendesen összekeverted az adót és az illetéket, valószínűleg azért nem értetted a választ sem.

2022. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerimtem mivel már meglévő lakásból veszi ezért nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni, de nyugi a nav úgyos bejelentkezik ha kell neki valami
2022. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazából adó vagy illeték egy kutya, csak játék a szavakkal. Mindkettő az államnak befizetendő sarc, aminek nincs ellenszolgáltatása.
2022. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy azonos helyre megy, de az adót és az illetéket két különböző jogszabály szabályozza. Nem mindegy, hogy csapba szarni, vagy szarba csapni. Pedig csak játék a szavakkal... :)


"Szerimtem mivel már meglévő lakásból veszi ezért nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni"

Hogy' ezek az információk honnan jönnek? :)

A "szerintem" ide nagyon kevés. Az illetéktörvényt (nem az adótörvényt) kellene hozzá ismerned, hogy ne állítsál ilyeneket.

2022. máj. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!