Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jovore olcsobbak lesznek az...

Jovore olcsobbak lesznek az ingatlanok?

Figyelt kérdés

Iden megszunik a babavaro hitel, csok, lakasfelujitadi tamogatas is.

Ennek kovetkezteven mi varhato az ingatlan piacon?


2022. ápr. 7. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Olcsóbb nem lesz már. Inkább keveset újat építenek, meg kevesebb lesz a felújítás is ilyen árak mellett, de ez inkább azokat érinti akik ebben dolgoznak.
2022. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
kevesebb*
2022. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen infláció mellett biztos nem lesznek olcsóbbak. Maximunk nem fog emelkedni tovább az áruk, vagy inflációnál alacsonyabb mértékben emelkedik.
2022. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
A babavárót és a CSOK-ot biztos, hogy megfogják hosszabbítani, úgyhogy ha csak ezen múlik, akkor nem lesz olcsóbb és ha vásárolni szeretnél, azért kérdezed, akkor el kell szomorítsalak, ebben az évben bődületes drágulás lesz, majd valószínűleg stagnálás. Nem véletlen, hogy ebben az évben szűnne meg és nem véletlen, hogy van egy tól-ig időszak. Egyrészt ha idén megszűnik, de a kormányt leváltotta volna az ellenzék, ez egy esetleges támadási felületet nyitna jövőre, de másrészt (ami a fő oka) ha van egy tól-ig időszak, akkor az utolsó évben várható egy nagy hajrá, azaz az érdeklődés megnő, a hitelkeresletet felpörgeti és az ingatlanpiacot is felpörgeti.
2022. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Kizárt, mi erre vagyunk beárazva, és a nép még kéri, hogy emelkedjen azért még egy cseppet, mert ettől jobban fog mindenki teljesíteni.
2022. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Istenem... mi lesz s sok fiatallal , akik nem tudjak igenybe venni a babavarot, csokot stb ? Mert vagy egyedulallo, vagy nincs gyerekuk ? Videkre, falvakba nem vagyik mindenki aho lehet venni 7 millioert hazat, amit fel kell ujitani... hihetetlen :(
2022. ápr. 7. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Azok albérletben laknak addig, amíg egyedülállók. Akik nem akarnak gyereket, azoknál pedig lényegesen több marad a kasszában minden hónapban, ugyanis a gyerek rengeteg pénzbe kerül. Azaz két ember, aki kapcsolatban van és komolyan gondolja együtt az életet, nem csak úgy vannak, azok tudnak félretenni, ugyanúgy tudnak kölcsönt felvenni és egy gyerek havi költsége simán kitesz egy kölcsön törlesztőrészletét, azért ezt ne hagyjuk figyelmen kívül!

Falvakban sem veszel 7 millióért házat, olyat sem, amit fel kell újítani. :D Hogy a fővárosi fiatalokkal mi lesz, ahol az ingatlanár valóban az egekben van, az egy jó kérdés... azonban nagyvárosainkban lehetne boldogulni, ha úgy állnának hozzá egymáshoz a párok, hogy nem csak úgy "vagyunk, elvagyunk, lötyörészünk".

Alapvető probléma az, hogy mindenki úgy áll hozzá a vásárláshoz, hogy kellene egy saját ingatlan, de ha talál valamit olyan áron, amit kölcsönből ugyan, de ki tud fizetni, akkor egyből azon agyal, hogy ezt a kölcsönt fogom fizetni 10-20 évig, és valóban ebben a lakásban akarok én lakni 10-20 évig? Háááát, azt nem tudom! Inkább nem veszem meg, mert ez nagy felelősség, hisz ide vagyok kötve. Felmerül még kérdésként az is, és ha szétmegyünk, mi lesz? Ketten spórolunk és toljuk bele a lóvét a törlesztőrészletbe, de Ő vette fel a kölcsönt, közös vagyon nincs, hisz házasok nem vagyunk, stb. stb.

Szóval Istenem... mikor veszi észre végre a fiatalság, hogy az ahogy él, az nem élet?! Az csak valamiféle ideiglenes állapot!

Az élet az, hogy összeházasodunk, vállalunk gyermeket, lakást/házat vásárolunk vagy építünk, és gyerek elvan pár évig az albérletben is, nem kell úgy indítani, hogy lakást veszünk és ha ott a kisszoba is kifestve, akkor nem húzok ma gumit...

Érted? Szóval hogy ez is hihetetlen!

Mondom ezt úgy egyébként, hogy nekem sincs senkim és gyerek sincs! Csak látom, hogy mit vergődnek.

Egyébként meg aki kivárt, az így járt, nem kellett volna kivárni, én itt írogatom boldog-boldogtalannak (utóbbinak többnyire), 6-7 éve, hogy nem szabad várni. Szerinted? Ilyen kb. 10-20%-os "hasznos válasz" ráta van a kommentjeim mellett, ami erről szól, amiben ezt közlöm! Sokaknak volt pár millió forintja ezelőtt 6-7 évvel is, és kivártak és hittek azoknak, akik azt mondták, hogy még várj, és spórolj, ezt nem szabad megvenni, én ezt nem venném meg és majd lesz valami és mindjárt durran ám az ingatlanlufi, az átlátszó is megírta!

Ha akkor rám hallgat és vásárol és nem kell feltétlen azt megvenni, amiben lakni akar! Elkölti azt a pár millióját vidéken és ezalatt a 6-7 év alatt felújítgatja, akkor a ráköltött összegnek minimum a dupláját veszi most ki belőle, de lesz ez még több is az év vége felé! Mindent megvesznek b...meg, mindent! Mindent ellehet adni!

Nem! Nem látott tovább az orránál és köszönhetően számos "hangnak" aki a csúnya, rossz befektetőket emlegette ki hasznot húz ebből az egészből és mindjárt példaként akár politikusokkal vagy csak szimplán politikai pártokkal szolgált erre válaszul (és azt sem érti, hogy az szimplán provokáció), ahelyett, hogy sz-rta volna le ezt és Ő is befektet!

Nem tudok erre mit mondani. Én 2017-ben kötöttem egy üzletet, az összeg amit elköltöttem rá, azt ha most eladnám (a közelben lévő ingatlanok m2 árával számolva), azzal megdupláznám!!! Mondj már egy ennél nem kockázatosabb befektetést, ami 5 év alatt dupláz!


Helyzetek a környezetemből: van egy haverom, közel a 40-hez, albiban él, teng-leng, nem tud megállapodni senki mellett sem, mert nem enged, nem akar alkalmazkodni. Ez csak viszi a lóvét, hogy hogyan azt hosszasan nem magyaráznám! Van aki 1 év után elvált, mert nem értették meg egymást. Ennyi rá a válasz! Régen egy életet leélt két ember úgy, hogy nem értették egymást! Olyan k... könnyen írják alá ma a válási papírt, hogy elképesztő és nem visszatartó erő a gyerek sem, ismerősöm most 4 gyerek megléte mellett válik. Normális??? Mi a bánatom az az elsimíthatatlan konfliktus 2 ember között, hogy 8 év együttélés után 4 gyermek vállalása után azt ne lehetne kulturáltan félretenni? 4 gyerek lesz elvált szülők gyermeke, de sz-rnak rá... Persze mélységesen megsérteném azzal, ha azt mondanám, hogy sz-rtok a gyermekeitekre, mert hát a gyerek mindenekelőtt elméletben, csak észre nem veszi egyik sem, hogy a gyakorlatban meg nem!!! Lehet kulturáltan élni egymás mellett, 8 év épp elég a másikból, én is úgy gondolom, de egy kapcsolatban az egymáshoz való viszony az folyamatosan változik és elkell fogadni, hogy nem olyan, mint 7 évvel ezelőtt, hogy egymásra néztek és az egyik bizsereg, a másik meg sátrat ver! Csak hogy ha mindösszesen ennyi volt az, amiért egy párt alkottatok, akkor ez az egymásban gerjesztett "hevesség" egy múló állapot, így ennek okán a kapcsolat is az, ha az ennél tovább nem terjedt, és az esetek többségében én úgy látom, hogy ma ennél tovább nem terjed.

Szóval belemehetünk ebbe, hogy mi lesz a fiatalokkal, de akkor én úgy gondolom, hogy úgy teljes, ha nem csak a helyzetüket írjuk le, hanem azt, hogy a helyzetüket milyen hatások állítják elő. Ezek közöl egy az, amire kiszeretnél lyukadni, hogy k... nehéz saját ingatlanhoz jutni, ez kétségtelenül így van, de nem áll meg ennyiben!

2022. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!