Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Aki a közeljövőben fog repülni...

Aki a közeljövőben fog repülni hogy érzi most magát? Fél-e, befolyásolja e az érzéseit a Germanwings tragédia? Lemondja e az utat, vagy van, amivel bátorítja magát?

Figyelt kérdés

2015. márc. 27. 17:26
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, és bevallhatom, hogy éppen olyan vagyok, mint az, aki itt a félelmeiről ír. Pontosan. Én viszont szeretem meghallgatni az ezzel szemben álló észérvérveket, még akkor is, ha az én érzelmeimre nehéz hatni. Viszont a szándék megvan, változni szeretnék, mert fogok még repülni, és igencsak kellemetlen az az erős félelem, amit előtte, alatta, közben érzek. Nem észérveken alapul a félelmem..nagyjából megértettem már..-ilyenek, hogy kevésbé bízom az ember alkotta dolgokban, és ennél nagyon kellene, a másik pedig, hogy nem szeretem kiadni a kontrollt azaz, egy autónál, metrónál, vonatnál ha meggondolom magam, vagy ahhoz van kedve kiszállhatok rögtön...
2015. ápr. 1. 06:43
 42/48 anonim ***** válasza:

" Ilyen

esetben persze, hogy nincs halálos

áldozat,"


Ebből látszik, hogy totálisan laikus vagy a témához. Mert ez azért nem olyan természetes hogy nincs halálos áldozat csak mert föld közelben van.

Olvass utána a tenerifei katasztrófának. Két gép ütközött a futópályán, iszonyú sok halott, de volt túlélő is.


A mostani germanwings eset egy őrült miatt következett be és nem a technika miatt. Tényleg csak azzal szabad párhuzamba állítani, hogy egy hasonló őrült kamionos frontálisan szembejön veled teljes sebességgel vagy pl egy öngyilkos merénylő melletted robbant. Ne reménykedj hogy bármelyiket túléled!



Én azt gondolom, hogy sokakat a média befolyásol. Még abban is hogy mitől féljenek. Különben miért megy el mindenki lazán amellett, hogy évi 600 ember hal meg az utakon csak Magyarországon? Nyilván azért mert nincs úgy tálalva a hírekben mint 150 légi utas halála.


És engem nem érdekel ha valaki fél (bár ez inkább fóbia, betegség) csak az olyan hülyeségeket nem szeretem amikor valaki próbálja indokolni hogy autoval miért biztonságosabb, pedig nyilvánvalóan nem az.



(pontozasrol nem értem mit vitatkoztok, engem total nem érdekel és sose pontozok sok sok éve mert semmi jelentősége, javaslom nektek is. nyugisabb nélküle)

2015. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Mi az hogy a média befolyásol, hogy féljek? ??:D:D Most lezuhant a Germanwings vagy sem? Lezuhant. Ez a tény. És ez a tény engem megijeszt. Engedd már meg hogy attól féljek, amitől akarok. Köszi.
2015. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

mindegy hagyjuk..

nem érted...

nem csoda hogy ilyen konnyen befolyasol a media :-)

2015. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Nem a média befolyásol, hanem hogy lezuhant a Germanwings. Amivel egyébként hazafelé szoktam járkálni. Te nem érted, sajnos.
2015. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
Nem félek megbízom a pilótákban.
2015. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

"Nem a média befolyásol, hanem hogy lezuhant a Germanwings."


Lezuhant ? Tényleg ?

Szerintem hegynek repültek vele, messze nem ugyan az.

2015. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Egyes emberekben nyilván van most félelem, hiszen azért ez egy elég sokkoló tragédia volt. Valahol természetes, ha egy repülés előtt állva az emberben ott motoszkál a "mi lesz, ha?" Érzés. De annak tényleg kicsi a valószínűsége, hogy ez egyhamar megismétlődik. Az elmúlt 30 évből ezzel együtt összesen három hasonló esetről tudok, miközben gépek tízezrei vannak a levegőben naponta.
2015. ápr. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!