Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan győztétek le a repüléss...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Hogyan győztétek le a repüléssel kapcsolatos félelmeiteket?

Figyelt kérdés

Már ha volt ilyenetek... Én mindig nagyon ráparázok, főleg felszálláskor. Minden alkalommal beveszek 1-2 szem Betalocot, van, hogy mellé nyugtatót is, de még így is 180 a pulzusom, kapkodom a levegőt, majd megfulladok, elszédülök... A repülés többi részével nincs probléma, mikor már fent vagyunk és nem kanyargunk, akkor megnyugszok. Még a leszállás se okoz problémát, ott egyszer paráztam kicsit, mikor a szél ide-oda billegtette a gépet.

2022-ben ki szeretnék menni Grúziába 1-2 hétre, de ahogy néztem a jegyeket, nincs közvetlen járat, csak minimum 1 átszállással. Le lehet küzdeni valahogy az ilyen fokú félelmet? Vagy mindenképpen szívrohamot fogok kapni kétszer (oda-vissza négyszer) annak érdekében, hogy teljesüljön az álmom? Nagy eséllyel egyedül fogok menni, szóval ez még rátesz egy lapáttal...


2021. dec. 28. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Azzal nyugtatom magam, hogy még egy sem maradt fent.


Másrészt, minden további nélkül szívesen vezetnék hivatásszerűen repülőt/helikoptert. Abban bízok, hogy nekik több repült órájuk van mint nekem.

2021. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Hogy ne lenne közvetlen járat? Fillérekért megy a Wizz air Kutaiszibe.
2021. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

En mindig ablak mellett ulok, es ha csupa felho, akkor is kinezek. Nem akarom tudni, milyen iranyba dol eppen a gep, hanem a szememmel, akar a testhelyzetemmel is az iranyt kovetem, igy szamomra egyenesben vagyunk mindig.

Autoban regen rosszul voltam, aztan szerpentinutakon is tok jol vagyok. Nem beszelgetek, mereven kinezek az ablakon, es kiegyenesitem az utat a szememmel. Motoron utas vagyok, azota akar osztonosen dolok kanyarban nemcsak motoron.

Ne ugy kepzeljuk el, hogy hulyet csinalok magambol, de koncentralok arra, hogy milyen iranyba mozgunk, es igy nem erzem furanak a gep helyzetet.

2021. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pl. úgy "küzdöttem le", hogy ultrakönnyű repülőn gyakran voltam utas, majd megtanultam vezetni is.
2021. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig ablak mellé ülök illetve dedalont szoktam bevenni éhgyomorra az is kiüt
2021. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor becsukjak az ajtot es a gep elemelkedik akkor mar ugy is tok mindegy, meg kell varni amig leszallunk es csak utana lehet panikszeruen elmenekulni :)))
2021. dec. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!