Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A budapestiek milyen gyakran...

A budapestiek milyen gyakran mennek vidékre?

Figyelt kérdés
Ha azt nézzük akkor a fővárosban minden van, igy én eltudom képzelni hogy valaki soha nem megy vidékre vagy csak nagyon ritkán.
máj. 28. 11:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Évente többször folyamatosan utazgatok és üdülök. :-) Egyébként szívesebben élnék vidéki nagyvárosban vagy közelében.


35/F

máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

31+

Egyébként nem gondolom, hogy annyira durván kevesebb lehetőség lenne. Például vásárlás tekintetében itt semmi olyan bolt nincs, ami egyik vidéki városban sem lenne. Vidéken is szoktak lenni jó programok, valamikor kifejezetten úgy tervezek. Talán szórakozóhely és jó éjszakai közlekedés valóban kevesebb, de arra sem fogékony mindenki. Embereken kívül már semmi sem köt engem ide.

máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
78%
#30 Vidéken a többség fideszes, ez tény, de nem az az oka, amivel magyarázzátok (csak M1 van, nincs internet), mert az nem igaz.
máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
34%

33:

Az oka a belterjes közösség, belterjes gazdaság. Elég jó rálátásom van rá, mert vidéken nőttem fel, és csak nemrég élek Budapesten. A többség függ a helyi belterjtől, amire rátelepedtek a Fideszes komcsik, úgyhogy végső soron egzisztenciális függőségben van a többség, ami ellehetetlenít bármiféle ellenzéki kezdeményezést. Mikor anyám még nem ment nyugdíjba, nekem is szólt, hogy ne nagyon politizáljak a Facebookon, mert neki mint vezető pozícióban dolgozónak baja lehet belőle.

máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
67%

Tulajdonképpen életem felét Budapesten töltöttem, de folyamatosan vidékre járok. Minden hétvégén túrázom, kirándulok, programokra utazom. Vagy rokonokhoz, családhoz.


Elmúlt években évente néhány olyan hétvége volt csak amit kizárólag Pesten töltöttem.

máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Korábban Budán laktam, ahol inkább a középosztály él. Ott hétvégére kiürültek a parkolók. Most Pesten élek "munkások" között. Itt mindenki mindig otthon ül.
máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

36:

Én Pesten lakok, de itt is eltűnik a megszokott autók többsége hétvégén, csak amiatt van minden parkoló tele, mert van itt egy fürdő, aminek túl kicsi a parkolója.

máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Pesti vagyok, évente max. 1-2x járok vidékre. Nálunk is kiürülnek a parkolók hétvégén, mert a sok vidéki idejár dilgozni, beszennyezik a levegőt, aztán hétvégére hazamegy.
máj. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Nagyon maximum kéthetente, de igyekszem pár naponta, igaz, ez utóbbi általában csak az agglomerációt jelenti (kirándulás, séta folyó mentén vagy hegyen).


Ha nem olyan foglalkozásom lenne, amivel Pesten kívül maximum nagyobb vármegyeszékhelyeken kapnék munkát (ha lenne némi hátszelem...), azonnal elhúznék a Budapesttől legtávolabbi járásszékhely városba lakni.

jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én nyaranta járok vidékre, attól függően hogy tudok elmenni, egy-két hét szokott lenni. Nekem a családom is Budapesti, így valóban nincs okom elhagyni, de azért jó néha egy kis kikapcsolódás, más ingerek.
jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!