Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A budapestiek milyen gyakran...

A budapestiek milyen gyakran mennek vidékre?

Figyelt kérdés
Ha azt nézzük akkor a fővárosban minden van, igy én eltudom képzelni hogy valaki soha nem megy vidékre vagy csak nagyon ritkán.
máj. 28. 11:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Falun nőttem fel, 18 évesen költöztem fel Pestre. A családom ott él vidéken, havi 1-szer megyünk hozzájuk. Ezen kívül max évi 2-szer megyünk valahová.
máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

#10 ha valakinek Budapest a legkozelebbi nagyvaros akkor nagy valoszinuseggel megy Budapestre mert kis varosokban nincs plaza, sok helyen mozi sincs.

Ha utazik valaki repulovel akkor fel kell menni a repterre ami ugyan kozigazgatasilag vecses de Pest szelen van. Ha vizum kell valahova akkor a nagykovetsegek is pesten vannak, surgossege utlevelet is Budapesten allitanak csak ki.

Vannak bizonyos kezelesek, mitetek, vizsgalatok amiket Pesten vegeznek. Regen egyik ismerosom Pesten szult mert ritka vercsoportja van es videken nem fogadtak a korhazak.

máj. 28. 15:38
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm aki majdnem minden hétvégén elmegy túrázni, vagy pecázni vagy sportolni. Rengetegen mennek vidéki rendezvényekre. És van olyan ismerősöm aki képes az életét leélni a televízió előtt és ki sem találna Pestről.
máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
0%

12-re


Mozi max faluban nincs, a pláza meg nem mindenkit érdekel. A repülőtér nem Budapesten van, mármint ahhoz, hogy oda juss, nem kell a városba menned. Vízum se kell mindenkinek, sürgősségi útlevél meg pláne. Ez utóbbi amúgy is az agyhalottak szükséglete, értelmes ember tudja mikor jár le az irata.

Minden vizsgálat elvégezheto a megyei kórházakban és nincs oylan ritka vércsoport amivel Pesten kellene szülni. Tipikus pesti hozzáállás, szerintük a főváros a világ közepe

máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
28%
V. kerületi születésű Úriember vagyok 60 négyzetméteres erkélyem van amit felturbóztam jacuzzival, napszékekkel, kondi részleggel, bárpulttal, kimountoltam TV-t, kicsaptam a hangulatfényeket, diszkógömb, izzósor, van minden semmi késztetést nem érzek hogy paraszt településeket látogassak meg. Ha vidékre megyek akkor az külföldi tengerpart.
máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

14:

Én vidéki megyei jogú városban nőttem fel, mozi mindig volt, de volt amikor csak pláza mozi, és mikor volt másik mozi művészmozi teremmel, az sem volt olan bő kínálatúy mint a budapestiek. Szóval hiába volt mozi, ha nagyrészt csak a legmainstreamebb mozifilmeket lehetett nézni, akit komolyabban érdekelt, nyilván Budapestre járt. Ugyanez igaz a színházakra is.


Reptèrre amúgy Dunántúlról Budapest felől lehet menni, főleg ha tömegközlekedéssel mész. Mobdjuk mi volt hogy Pozsonyból vagy Bécsből mentünk inkább.


Ami az egészségügyet illeti, apámat például nemrég műtötték Budapesten, lehetett volna vidéki állami kòházban, de 8 hónapos várólista volt sérvműtétre, úgyhogy inkáb fizetett egy budai magánintézményben, mert a 8 hónap szenvedés lett volna, plusz a helyi kórházban sem bízott.


De rengeteg rokonom volt, akit Budapesten kezeltek államiban, mert oda irányították át, mivel a vidéki kórházban nem volt olyan kezelés.


Egyébként jelenleg olyan hobbikat űzök, amiben Budapesten is gyér a kínálat, volt hog Bécsbe mentünk, de vidéken meg még sokkal rosszabb a helyzet, pl. van nyíregyházi ismerősöm aki Pestre jött valamit felpróbálni, mert látatlanban rendelni nem akart.

máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Tudtommal se Szekszardon, se Kalocsan, se Bajan nincs mozi. Legkozelebb nekik Pecsen vagy Kecskemeten van mozi.

Plaza is csak ott van legkozelebb. Szekszardon pl 1 vagy 2 bevasarlokozpont van de plaza nincs.

Biztos tobb kisvaros van ahol nincs se mozi, se plazab es ha helyben akarsz ruhat venni akkor a kinain kivul van 1-2 jo draga markabolt ahol soha nincs akcio.

Nezd meg hany videki varosban van Obi, Praktiker es hany varosban nincs.

máj. 28. 17:45
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Tehát mozi és plaza nélkül már élni se lehet.
máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

18:

Bem mondta OP hogy ezek nélkül nem lehet élni, csak azt mondta, hogy vannak akik emiatt adott esetben Budapestre utaznak. Vagy mondjuk Pécsre.

máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

19


Aha, én meg azt mondtam, pont ugyanugy lehetséges, hogy valaki soha életében nem utazik fel a fővárosba, mert nincs rá szüksége. Mozi helyett pl ott a Netflix, vásárolni interneten is lehet, nem mindenki utazik repülővel, stb. De neki Budapest a világ közepe, ő elkepzelni se tudja, hogy nem mindenki van iyg vele.

máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!