Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kaptam egy ajánlatot, viszont...

Kaptam egy ajánlatot, viszont nem tudom hogy elfogadjam-e?

Figyelt kérdés
A suliban mondták, hogy lehet menni németországba, teljesen ingyen, Wölfenbüttel-be tanulni, 3 hónapig.Persze az ajánlat más tanulókra is vonatkozik.Viszont nekem nagy esélyem van hogy megválaszanak.Az út, a szálás, zsebpénz minden kivan fizetve..Viszont félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni, és a szüleimet sem hagyom itt szivesen.+ h pasim is van:| Tudom..ha szeret megvár.De 3 hónap nekem soknak tűnik..Szeretnék is menni, mert nagy előnyöm lenne ha vissza jönnék, viszont nem is mennék (az előbb leirtak miatt) Tanácsot szeretnék, h mit tegyek.
2009. szept. 16. 15:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Én megpróbálnám a helyedben,csak pár hónap és mégsem évek :)

Aztán lehet,h majd később bánni fogod!

A nyelv miatt mindenképp érdmes,most vagy fiatal!!!

Használd ki a lehetőséget,mert a késöbbiekben nagyon sokat fog jelenteni,h idegen nyelvi környezetben lehettél/tanulhattál!

Én Veled v agyok :)))

2009. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenképpen próbáld ki. Ha a barátod igazán szeret, akkor nem fogja azt mondani, hogy "és velem mi lesz?", ha jót szeretne bátorítani fog, hogy kibírjátok, és menj csak. A szüleid miatt ne aggódj. Lesz egy nagyon nehéz időszakod a honvágy miatt ez biztos, de amint átlendülsz rajta (1-2 nap), akkor meglátod már szinte haza sem akarsz jönni. :)

Óriási élményekkel gazdagodhatsz, ez egy nagyszerű lehetőség arra, hogy külföldi kapcsolatokat szerezz, ami a mai világban már bármikor jól jöhet, nyelvet tanulj, kinti környezetben, ami borzasztóan nehéznek tűnik, de hidd el sokkal könnyebb, mint itthon próbálni összehozni egy-egy mondatot az órákon. Senki nem fog kinevetni ha valamit rosszul mondasz, nagyon segítőkészek lesznek veled, ebben biztos vagyok.

Én az elsők között lennék aki jelentkezik, hisz nem két forint ma már pl külföldön egy nyelviskola te pedig hasonlót kapnál ingyen. Ha azt mondják mehetsz, akkor tudd be annak, hogy téged találtak legmegfelelőbbnek a feladatra, megtudod csinálni, ha mégsem választanának ki, akkor azzal nyugtathatod magad, hogy lehet amúgysem bírtad volna. :) Mindent meg lehet magyarázni az agynak! :)

No meg... Németország nem a világ vége, biztos hazajöhetnél kicsit közben, vagy a szüleid meglátogathatnak egyszer. Ha szemfüles az ember olyan olcsó repülőjegyeket ki lehet fogni hogy nem hiszel a szemednek :)

2009. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapót még féllábon is kíbírod. Ha nem vár meg 3 hónapig akkor lassan amúgy is vége lenne a kapcsolatotoknak. Egyébként voltál táborban, voltál már távol a szüleidtöl minimum egy hétre? Mert ha nem akkor meg se próbáld, de ha nyári táborokat kibirtad nélkülük akkor mindenképpen vágjál bele. Aztán lehet nem is téged választanak meg.
2009. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Menj el! Én is elmentem, ugyan így mint te. Bár nekem kevés volt a zsebpénz, szval legyen nálad, "tartalék".
2009. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
feltétlenül élj a lehetőséggel!!! nagyon sokat fogsz tanulni, fejlődni!!! 3 hónap nem olyan hosszú idő :)
2009. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én mindenképpen mennék!
2009. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Három honap nem sok, és Németországban nem annyira más az élet, ne szalaszd el ezt a lehetöséget.
2009. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem h*lye vagy, ha kihagyod. és Németország nincs is messze (annyira)
2009. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
A Segged ki lesz nyalva te kis pesti fideszecske kecske becske és a pasid miatt ne aggódj majd talál mást :)
2009. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esélyt te fontolóra veszel?? Hallod én körbecsókolnám érte a földet.
2009. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!