Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába készülök, lakni,...

Angliába készülök, lakni, élni, dolgozni. Ha itthon még nem dolgoztam, mennyire "könnyen" kaphatok munkát odakint?

Figyelt kérdés
Az angol nyelvtudásom perfekt, azzal semmi probléma nincs. Ha nincs munkatapasztalatom, tudok odakint hamar munkába állni? Természetesen bármilyen apró-cseprő munkát, gyári munkát, boltban dolgozást, rakodást, pakolást elvállalnék, csak érdekelne, hogy milyenek a lehetőségek odakint. 24 éves lány vagyok.
2012. jan. 13. 00:22
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Hát, én folyamatosan olvasgatom például a londoni magyarok oldalát, meg más oldalakat, fórumokat is, és ott is ugyanezeket írják.

Szabad kérdezni hogy merrefelé laksz ott? :)

2012. jan. 13. 23:31
 22/24 anonim ***** válasza:

Hát ezt oldalakon olvastam, nekem a melóhelyem intézte, de már hónapok óta kint voltam, mire volt interjú. Payslipeket elejétől fogva kaptam, azon már volt számom, de interjú tényleg hónapokkal később, kártyám konkrétan fél év múlva lett. Mellesleg erről a home office-ról írnak még, hogy elvileg oda is be kéne regelni x fontért. Na annak se jártam soha a közelében. Sima lakcím igazoláshoz meg tulképp lehet "hamisítani" tenancy agreement-et, már azt is csináltam.

Na mindegy, én ebben a labilis helyzetben azt javaslom, hogy inkább menj ki céggel, nem kérnek olyan hú de vészes összeget, ami nem érné meg a biztonságot (tekintve hogy sokkal többet lehet bukni). Akkor elintéződik minden, helyed is lesz, körülnézel, és ha találsz valami mást, akkor lehet váltani. Először én is őket vettem igénybe, aztán mindig magamnak kerestem. Igaz én live-in melókra hajtok mindig

2012. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Amit az előttem író ír a regisztrációs díjról(ami 90 font ) már nem létezik.Májustól eltörölték.Vagyis már senkinek nem kell regisztrálni,és díjat fizetni.

Kedves kérdező.Nyugodtan gyere ki egyénileg,ha jól tudsz angolul.

N.I.számot is könnyen el tudod intézni.Kiérkezésed után 1 nappal már telefonon kérhetsz is időpontot.2-3 nap alatt kaphatsz is egy időpontot,ahová elmész.Az interjú után kapni fogsz ideiglenes számot,ezzel ár mehetsz melót keresni.A kártyát 3 hét múlva postázzák,majd ha megérkezik akkor beviszed a munkáltatódnak.

Szobát is könnyen tudsz bérelni.Szobánál 2 hét depositot kérnek el.Ha lakást bérelnél akkor elkérnek 1 hónapot vagy másfelet is.Szobánál nem kérnek több havi munkaviszonyt,meg egyebeket..Ezeket csakis lakásnál kérik


Az idegenvezetésről annyit,hogy egyenlőre gyere ki,és dolgozz bármi munkában,Majd te magad járj utána,hogy itt Angliában mennyire fogadják el,az otthoni szakmádat.Sajnos hiába Eu ország,sok szakma van amit az angolok nem hajlandóak elfogadni,mert náluk másképp működik.Ezért különbözeti vizsgákat,tanfolyamokat kérhetnek.Bár ez sem fog 4000 fontba kerülni az biztos.(a párom itt kint tanult villanyszerelőnek.A szakmáért 2500 fontot fizettünk.De ez nem vizsga vagy különbözeti volt,hanem egy új szakma.(3 éves)

Kedves kérdező.

Ha nekem perfekt angolt tudásom lenne,akkor még véletlenül sem foglalkoznék magyar ügynökségekkel.Nem csak azért mert becsaphatnak,hanem azért sem ,mert a törvény szerint 1 forintot sem kérhetnénk el,mégis elkérnek.

Ha perfekt angol tudásom lenne,bátran mernék útnak indulni..

Én segítenék neked nagyon szívesen, bár én kint élek Angliában,de az angol tudásom elég hiányos,és igaz dolgozom,de keresem az ideális állásomat..

üdv..

2012. jan. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia! Csak annyival egeszitenem ki a fent irtakat, hogy NI kartyat mar nem kuldenek, sporolnak vele, csak kikuldik postan a szamot (ez cirka 1 het). Mikor en munkat vallaltam,meg idopontom sem volt az NI-hoz, de megis felvettek, a munkaltato (vagy nem tudom, kicsodamicsoda) adott ideiglenes NI szamot, emiatt valamivel tobb NI-t fizettem. Aztan amint meglett a kartyam (en meg kaptam :D ), egybol mutattam a permanent szamom, atirtak, es kesz. Csak annyi, h a munkaltatonal azt kell mondani, mar van idopontod... :D


Melokeresesben nem tudok segiteni, jelenleg en is keresgelek, bar azt hozzateszem, hogy ugynoksegen keresztul azert dolgozok, heti 25-30 oracskakat. :D CSak a takaritast egy eletre megutaltam, nem olyan konnyu a szobalanykodas, mint azt sokan gondoljak..., a vendeglatas, azon belul felszolgalas meg aaaaaaaaaaa... :D


Es meg annyit, h az otthoni munkatapasztalat hatranyt semmikeppen sem jelent, de hogy mennyire jelent elonyt, azt nem tudom. Ha esetleg szeretnel megtudni ezt azt pluszban, irj priviben, szivesen utanazek, mar ram is ramfer egy "frissites" :D


Sok sikert es kitartast! :)

2012. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!