Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába készülök, lakni,...

Angliába készülök, lakni, élni, dolgozni. Ha itthon még nem dolgoztam, mennyire "könnyen" kaphatok munkát odakint?

Figyelt kérdés
Az angol nyelvtudásom perfekt, azzal semmi probléma nincs. Ha nincs munkatapasztalatom, tudok odakint hamar munkába állni? Természetesen bármilyen apró-cseprő munkát, gyári munkát, boltban dolgozást, rakodást, pakolást elvállalnék, csak érdekelne, hogy milyenek a lehetőségek odakint. 24 éves lány vagyok.
2012. jan. 13. 00:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
javítok* bérelj
2012. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

ez a video sokat segit ..de nézd végig !!


http://www.youtube.com/watch?v=05fWeVTahhE

2012. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtudásod valóban jó, akkor aránylag hamar tudsz munkát kapni. Sok helyen kérnek angliai referenciát, de vannak itt is kezdő állások, oda eséllyel pályázhatsz. Én is kezdő állással kezdtem az IT szakmában, ma pedig már nagyon szépen keresek.
2012. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm az információt :)
2012. jan. 13. 14:55
 15/24 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű. Régen még lehet, hogy elég volt a nyelvtudás, de most már sorban állás van a melókért. NI kártya nélkül szerintem kevés eséllyel állnak szóba veled, azt hetekig tart elintézni. Ha cégen keresztül mész ki, akkor a fogadó cég elintézi neked, miközben már dolgozol. Bankszámlát annyira végül már nem bonyolult nyitni, menj a Lloyds-ba.

Az idegenvezetők 80-90%-a self-employed-ként dolgozik, cégeknek számláz a szolgáltatásról. A jövedelme tehát nem fix, attól függ kivel szerződik, mennyi a megrendelés stb. Ehhez viszont kérni szoktak képesítést, vagy egy bizonyos kártyát (nem tom pontosan a nevét). Egy ilyen tanfolyam olyan 4000 fontnál kezdődik. Erős hely és történelem ismeret kell hozzá. Aki jó benne, és jó cégnek dolgozik, az akár napi 2-300 vagy még több fontot is megkereshet (persze ebből adózik).

A bérek, amiket látsz megadva mindig bruttók. 25%ot vonnak le adóra+biztosításra, de abból sokat vissza lehet igényelni az adóév végén.

Nekem ezek az infóim vannak, és nem rosszból mondom, csak nehogy pofára ess. Bérelni sem olyan egyszerű, hacsak nem egyenesen a főbérlőtől bérelsz, vagy ismerős révén. Sok helyen egy hónap kauciót kérnek (vagyis ha heti 100 font a szoba, akkor kb. 400 font kp-ban). Van aki kér munkáltatói igazolást, vagy referenciát (van hogy 1-2 évre visszamenőleg). Én évekkel ezelőtt még találtam a gumtree-n, de a válság óta óvatosabbak. Nem egy magyar storyt hallottam, ahol miután munkanélkülivé vált az illető még pár hetet a többiek nyakán lakott, akik persze fizették helyette a költségeket, a nyakukon hagyták a számlákat, és az utolsó fillérjeikből (vagy kölcsönből) hazamenekültek, és vissza se néztek.

2012. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a NI kártyát az érkezés után letelt 24 óra után kezdheted el intézni. Az interjú után megkapod a NI számodat, amivel már szóba állnak veled a munkáltatók, csak a NI kártya az, ami pár hét múlva kerül kiküldésre.
2012. jan. 13. 23:02
 17/24 anonim ***** válasza:
Az NI-t azért nem pár hét elintézni. A kártyára ugyan tényleg várni kell, de magát az NI-számot az interjú után rögtön megkapja, és azzal már kap munkát.
2012. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Naja, ugyanazt leírtuk egy percen belül:)
2012. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
:D Járatosak vagyunk a témában :D Azért jó, hogy más is megerősíti amit tudok :)
2012. jan. 13. 23:23
 20/24 anonim ***** válasza:
De legalábbis másfél éve, amikor én kijöttem így volt. Nem hallottam, hogy változott volna a rendszer.
2012. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!