Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába készülök, lakni,...

Angliába készülök, lakni, élni, dolgozni. Ha itthon még nem dolgoztam, mennyire "könnyen" kaphatok munkát odakint?

Figyelt kérdés
Az angol nyelvtudásom perfekt, azzal semmi probléma nincs. Ha nincs munkatapasztalatom, tudok odakint hamar munkába állni? Természetesen bármilyen apró-cseprő munkát, gyári munkát, boltban dolgozást, rakodást, pakolást elvállalnék, csak érdekelne, hogy milyenek a lehetőségek odakint. 24 éves lány vagyok.
2012. jan. 13. 00:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Annyi mint bárki másnak.Itt is nehezen lehet munkát szerezni akárcsak otthon.

Itt is amit nagyon jól jöhet a következők

-angol nyelvtudás (ami neked ezek szerint megvan)

-egy jó szakma

-szakmai gyakorlat

-referencia (bizonyos munkáknál elvárják az angol referenciát)

2012. jan. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Idegenvezető a szakmám, ami annyit jelent, hogy Magyarországon vezethetek, külföldön pedig kizárólag csapat kísérőjeként, mint tolmács, vehetek részt. Azt nem tudom hogy ezzel mennyire tudnék elhelyezkedni. Az utazást nagyjából egy év múlva tervezem, tavasszal. Addig ha sikerül ebben a szakmában dolgoznom pár hónapot, fél évet, akkor jó esélyekkel indulhatok?
2012. jan. 13. 00:50
 3/24 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Idegenvezetősként vagy akár kísérőként bizony elvárnak referenciát.Angol referenciát.Nem az a fontos,hogy idegenvezetőként dolgozz Angliában,hanem hogy legyen egy angol állásod(bármi) ami téged igazol.

Egyébként az idegenvezető mint szakma itt kint sem hiányszakma..Arról nem is beszélve,hogy el kell végezned pár tanfolyamot is..(munkavédelmi stb..(csak pénzkérdés)

2012. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
De nem árt ha dolgozol otthon is a szakmádban,hogy ne "tapasztalatlanul" kezd az új munkánál..
2012. jan. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Angol nyelvű referenciára gondoltál? Tehát hogy kérek mondjuk a mostani munkaadómtól, és lefordíttatom angolra?


Azt meg szabad kérdezni, hogy Te merrefelé laksz odakint?

2012. jan. 13. 01:12
 6/24 anonim ***** válasza:
Menj el muzeumba valamilyen Costumer Assistant allasra szerintem siman felvesznek, keress ra hogy "Muzeum Jobs"
2012. jan. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Bocs, elirtam: Museum Jobs
2012. jan. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Na, ez már jól hangzik, mégegy kapaszkodó :) Köszönöm!!!
2012. jan. 13. 03:04
 9/24 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Nem árt a magyarországi munkahelyedről angol nyelven referenciát kérni.De igazából angol munkahelyedről várnak el referenciát.

Írtam,hogy a nyelvtudás az egyik legfontosabb itt kint.Ha tudsz angolul(és te tudsz ahogy írod) akkor rövid időn belül akár állást is tudsz szerezni.

Én azt tanácsolom neked,hogy először vállalj el bármit amit kínálnak.(ha kell menj gyárba vagy bárhová)Nem kell hogy évekig ott dolgozz.De legalább már lesz angol referenciád,amit bele tudsz írni a CV-be.(így már ebbe sem tudnak belekötni,hogy miért nem vagy jó)


Egyébként én Oxford mellett lakom.

üdv

2012. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

megint én.Még valamit.

Egy újabb tanács.

Te jól beszéled az angol nyelvet.Akkor ne legyél bátortalan,bizonytalan,és merj egyénileg belevágni.

Ne keress magyar ügynökségeket,mert sok pénzzel lehúznak,és sosem tudhatod,hogy nem csapnak be.

Inkább legyen elég kezdő tőkéd,és ha ez megvan,akkor gyere ki,bérlej egy szobát( 1 nap alatt simán el lehet intézni).A papírok intézése is ingyenes csak utána kell járni(de te tudsz angolul,így ez sem fog gondot okozni neked),és itt kint keress magadnak melót.Rengeteg angol ügynökség van,akik megbízhatóak.(és nem kérnek pénzt előre..A legtöbb ügynökség amikor már dolgozol,vagyis fizetést kapsz akkor levon maximum 2-3-4 font biztosítási díjat)

sok sikert

2012. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!