Kezdőoldal » Utazás » Európa » Felvihetem a repülöre, mint?

Felvihetem a repülöre, mint?

Figyelt kérdés

"lesematerial",azaz "extra olvasmany", Nemetorszagbol repülök Magyarorszagra. A kezipoggyaszom sulya e igencsak vaskos/kemenyfedeles konyv nelkul (konyv kevesebb,mint 2 kg) nincs meg 10kg, de vele együtt mar tullepem. Gondoltam feladom postan, de mire hazaer ugy fog kinezni...ahogy legutobb is,azt nem szeretnem. Uj borondot nem akarok venni,hogy egy extra csomagkent feladjam, wizzairrol van szo. Tudom, hogy lemerik Nemetorszagban kg-ra pontosan, de elvileg azt irjak a tajekoztatoban,hogy egy telefont,egy parnat/takarot,egy kabatot, telefont es valami olvasnivalot a 10kg-os kezipoggyaszon felul felvihetunk magunkkal, ergo ezt nem tennem be a poggyaszba. Ezzel atengednek a kapunal? Tudjatok,ami sipol...Vagy legalabb meg engedik,hogy ne a poggyaszba tegyem be, mert akkor +2kg extra. Gondoltam,hogy a biztonsagkedveert,a tarcam,a mobilom,meg amit lehet a zsebembe teszek,de a mobilnal ugyis besipolna a kapu,fem,es akkor meg ellenorizgetes is...


Velemenyek?


Minden valaszt ertelmes valaszt koszonok!


2011. aug. 28. 08:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

huhh, én még sosem láttam 50e Ft-os könyvet.

az mit tud?

(nem kötözködés, tényleg érdekel. bocs az offért.:))

2011. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ez egy szakorvosi konyv,sajnos ezert olyan draga. Szeretnem meg tovabbkepezni magam, es boviteni a tudasom, spec.terulet..
2011. aug. 28. 14:30
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
én feladnám és kötnék biztositást a csomagra.
2011. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Miért csak Németországban lennének ennyire kötözködősök a wizzair-esek? Én nagyon sokat repültem velük, de sokszor akkora bőröndökkel és túrahátizsákokkal látok embereket a fedélzeten, hogy a pofám leszakad mennyire "arcátlan" emberek vannak, akik kihasználják, hogy nem centivel várják őket a pultnál.

Egyébként egyszer sikerült úgy alakítanom, hogy nem fért minden bele a táskámba hazafelé és olcsóbb volt feladni két pár cipőt a postán, meg pár nehezebb ruhadarabot, mint plusz poggyászdíjat fizetni. Amúgy ha tényleg annyira értékes, akkor ne azon az 5 ezer forinton spórolj! Nem a könyvet kell feladott poggyászba tenni, hanem valami mást, amitől megszabadulhatsz pár kilótól.


Személyes tapasztalatom viszont az, hogy magasról tesznek a wizzairnél a méretekre és a súlyra is, ahogy a szabályokra is. Én mindig igyekszek betartani, de tényleg láttam már érdekes dolgokat. Ha egy 3500 oldalas könyvről van szó, akkor lehet furán néznek majd rád, viszont minden mást tegyél a kézipoggyászba, csak a könyv legyen a kezedben, meg sem kell mutatni, hogy neked olyanod is van. Felteszed a szalagra a kézit, lemérik, oké, mehetsz is.

2011. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A Wizz air lenyege, hogy csak 1 kezipoggyaszt fogadnak el.

tehat nincs kis szatyor meg nagy taska stb.A konyvet nyugodtan fogd a kezedbe, de legyen annyi hely a kazipoggyaszodban, hogy oda is beferjen, mert beszallas elott lehet,hogy betetetik veled.

2011. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%
Fegyvert ne csempésszél könyvben !
2011. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!