Kezdőoldal » Utazás » Európa » Felvihetem a repülöre, mint?

Felvihetem a repülöre, mint?

Figyelt kérdés

"lesematerial",azaz "extra olvasmany", Nemetorszagbol repülök Magyarorszagra. A kezipoggyaszom sulya e igencsak vaskos/kemenyfedeles konyv nelkul (konyv kevesebb,mint 2 kg) nincs meg 10kg, de vele együtt mar tullepem. Gondoltam feladom postan, de mire hazaer ugy fog kinezni...ahogy legutobb is,azt nem szeretnem. Uj borondot nem akarok venni,hogy egy extra csomagkent feladjam, wizzairrol van szo. Tudom, hogy lemerik Nemetorszagban kg-ra pontosan, de elvileg azt irjak a tajekoztatoban,hogy egy telefont,egy parnat/takarot,egy kabatot, telefont es valami olvasnivalot a 10kg-os kezipoggyaszon felul felvihetunk magunkkal, ergo ezt nem tennem be a poggyaszba. Ezzel atengednek a kapunal? Tudjatok,ami sipol...Vagy legalabb meg engedik,hogy ne a poggyaszba tegyem be, mert akkor +2kg extra. Gondoltam,hogy a biztonsagkedveert,a tarcam,a mobilom,meg amit lehet a zsebembe teszek,de a mobilnal ugyis besipolna a kapu,fem,es akkor meg ellenorizgetes is...


Velemenyek?


Minden valaszt ertelmes valaszt koszonok!


2011. aug. 28. 08:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szerintem beléd kötnének, wizzairnél elég kötekedősök, én annyit viszek magammal pluszban ami a zsebeimbe befér.

de ha már azon gondolkodol, hogy postán feladd, akkor nem hiszem, hogy plusz csomagot feladva sokkal többe kerülne ^^

2011. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A sípoló kapunál nem szoktak súlyt mérni. Ott a 10 kg-os bőröndödet felteszed a futószalagra, a kabátodat is leveszed és külön beleteszed egy nylon-tartóba, Ha szólnak, akkor a derékszíjadat és a cipődet is leveszed és külön beteszed egy másik tartóba, zsebedből aprópénzt, mobiltelefont, kulcsokat szintén tartóba teszed - ezek gurulnak be a röntgen házába. Te pedig átsétálsz a sípoló kapun - ha sípol, megnézik, hogy mi sípol - utána mindent visszakapsz.

A 2 kg-os könyvet vagy tedd be egy könnyű válltáskába, vagy egyszerűen fogd a kezedbe, mint egy újságot. Úgy át kell engedjék.

(lesematerial - olvasnivaló)

2011. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
simán fogod a kezedben, amikor átmész a kapun, akkor a telefonoddal, kulcsokkal, aprópénzzel együtt a tálcába rakod. Senki nem fog belekötni.
2011. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De a kapu elott itt merik a kg-ot, hogy pontosan hany kg. Feltelezem nem veszik ki a kezembol es merik ezt is bele. Meg annyi, hogy kis valltaskat mar az elejen rakjam a borondbe? Eddig egyszer repultem Magyarorszagrol ide ertelemszeruen, akkor csak a vegso beszallasnal szoltak,hogy aki 2 taskaval erkezik azt nem engedik fel, a sipolos kapunal meg semmit se mondtak. Feladni nem akarom,mindenhogy veszett el mar csomagom, repulesnel,postan,ez pedig egy 50ezer forint erteku konyv.
2011. aug. 28. 10:18
 5/16 A kérdező kommentje:
Szoval otthon nem merik kg-ra pontosan,legalabbis nekem nem mertek,de itt mondtak rokonok,hogy azzal kezdenek mindig,most megkerdeztem es tenyleg nem a sipolo kapunal,meg elotte,csak ok meg sose vittek olvasnivalot vagy hasonlot,igy ebben nem tudtak segiteni.
2011. aug. 28. 10:23
 6/16 anonim válasza:
51%
megoldás: ne vigyél 50000 forint értékű könyvet a repülőre.
2011. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon ertelmes vagy..Azert vettem meg itt,mert otthon ugyanaz 100ezer, es a munkamat nagyban megkonnyiti.
2011. aug. 28. 10:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a könyvet fogd a kezedbe. Onnan nem veszi ki senki, sem Németországban, sem Magyarországon. És ha a kezedben fogod, akkor le se mérik. Jó utat.
2011. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én számtalanszor tartottam attól, hogy két kézipoggyásszal nem engednek fel, de eddig sosem volt belőle probléma. Amikor a bőrönd feladásakor kérdezik, hány kézim van, szemrebbenés nélkül mondom, hogy egy. Sosem szóltak még a kettőért. Néha csak elrettentenek a feliratokkal.


A fémeket és a benti üzletek forgalmát rontó "veszélyes" folyadékokat vizsgáló helyen még nem láttam súlymérő készüléket. A könyvet nyugodtan tedd fel a futószalagra, mint a telefont, az órát, a kabátot stb. Ott akkora általában a forgatag, hogy nem nézik, hány kézit veszel magadhoz az átvilágítás után. Ráadásul az átvilágítandó kéziket szét is szedik adott esetben, hogy megvizsgálják (pl. laptop), úgyhogy ha a poggyásszal és a könyvvel a kezedben távozol, nem szólnak.


Szerintem ha nem teszed be a poggyászba, hanem kézben viszed a könyvet, nem köthetnek beléd. Az előírás eleve úgy szól, hogy kézipoggyász, plusz takaró, telefon, olvasnivaló stb., nem?

2011. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen,koszonom szepen, ebben mar en is biztos vagyok. Csak itt tenyleg a futoszalag elott minden esetben sulyt mernek, es azt nem tudom, hogy akkor megkernek e,hogy a kis noitaskam es a konyvem is adjam e oda,es egyutt merni,vagy sem. Hm,elvileg a kis noitaskat kerhetik,es ott belem is kothetnek,hogy 2 van, Budapesten, nem kotottek belem,igaz sulyt se mertek. Viszont a beszallas elott elmondtak,hogy aki tobb kis csomaggal erkezik kicsit rakja a nagyba,mert nem engedik fel,viszont ez boven az ellenorzes utan volt,beferni befer,csak meghaladja az eloirt sulyt,viszont csak negyed-fel vagy max 1 kiloval. Ezert az ellenorzesnel ezt el szeretnem kerulni.
2011. aug. 28. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!