Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerencsét próbálok a világban...

Szerencsét próbálok a világban, csinált már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, jövőre érettségizem. még a suli vége előtt el szeretnék indulni titokban, stoppal nyugat felé, úgy 4-5 hónapra.

első körben dél-olaszországra gondoltam, de igazából mindegy.

nincs pénzem, viszek egy gitárt, meg egy szájharmonikát, zenélgetek, megélek valahogy, barátokat keresek.

csak az a gond, hogy nem tudok gitározni, se angolul (ezt persze nem kell szó szerint érteni)...

ezt már sajnos elég mélyen elhatároztam, de azért kíváncsi lennék, mi a mások véleménye?


2011. máj. 10. 23:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért a suli vége előtt akarod mindezt elkezdeni?

Vagy ez a "ha már hülye vagyok, legyek kőkeményen az" tipikus esete?

Legalább a sulit fejezd be léci...

2011. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs egy filléred sem, hogy gondolod hogy mondjuk élsz pesten és onnan hogy jutsz el mondjuk legalább a határig?

stoppolsz?

ekkor több lehetöséged van. vagy marha mákos leszel és olyan vezs fel aki ega darabig elvisz.

aztán lehetöség hogy az elsö bokornál megáll és megeröszakol.

az is lehetöség hogy elkábit és egy délolasz kupiban kelsz ahonnan nincs menekvés.

a harmadik lehetöség hogy kokrétan egy sexrabszolga társaság elé dobnak, ahol bezárva leszel amíg sikerül öngyilkoságot elkövetned.


ezek a lehetöségek az olaszországi utad során a vonaton is megvan.


a másik, pl Némeotrszágban rengetegen zenélnek az utcán. és nem is rosszul. na de ahhoz hogy ott zenélhessneke minden nap kora hajnalban sorba állnak a helyi városházánál. aki az elsö az mehetbe elsönek. itt egy ember felméri hogy milyen tehetséges a zenész és ha megfelel akkor kiosztt neki egy hejet egy bizonyos idöszakra ahol zenélhet. ha nem tehetséges akkor elküldi.

egy belvárosnak van mondjuk 5 helye ott fel van osztva melyik orában ki zenélhet. de csak pontban ott ahol a hely van. ezt ellenörzik naponta többször és aki nem ott áll vagy nincs engedélye arra a napra azt a rendörség megbünteti.


szóval csak úgy még annak sem megy a zenélgetés aki tud zenélni.


ha ki is jutsz éppen valószínü mert éppen az éhalál szélén fogsz lenni vagy felhívod anyukádat hogy szedjen fel és szégyenszemre haza kullogsz vagy beállsz prostinak.

2011. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas az ilyen, gondolkozz már, az is alig él meg akinek jó a végzettsége és keményen dolgozik, te hogy akarsz megélni gitározásból az utcán, ha az embereknek már minden fillér fontos, ja és arra ne nagyon számíts hogy keresel barátokat és azok fognak eltartani téged
2011. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy milyen hasonló dolgokat csináltál már eddigi életedben?
2011. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Azért mondjuk, ha azt sem tudod, hogy milyen nyelvet beszélnek olaszban, akkor ne nagyon menj ki:D
2011. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

17 évesen, nyelvtudás nélkül,full egyedül elindulsz dél-olaszba "szerencsét próbálni"! :DD

Aztán majd ha kiraknak az út szélére pénzt keresni gondolkodj el, mekkora buli is!

Nagyon értelmes lehetsz, jó utat!

2011. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

loooooooooooooooooooooooooool

Istenem segíts eme léleknek,hogy boldoguljon majd a kegyetlen világban

2011. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kerdes fake!!! A kerdezo csak a mi idegeink hurjait pengeti, mert mashoz nem ert, mi meg felhaborodunk, hogy hogy lehet valaki ennyire idiota phasz, es raugrunk a kerdesre, mint tyuk a takonyra.


Ha viszont a kerdes valodi es a kerdezo oszinten szolt, akkor elsosorban az anyukajat meg apukajat kene leb*szni, hogy miert neveltek ilyen seg*fejet a gyerekbol, akinek ilyen szedult, meggondolatlan otletei tamadnak.


Ha igazan ki akarod probalni magad, menj el onkentesnek egy arvahazba, vagy egy allat menhelyre es takaritsd a sz*rt ket hetig a tehetetlenek utan. Ha ezt meg tudod tenni, akkor felnezhetsz magadra es akkor mi is kalapot emelunk elotted.

2011. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Utolsóval értek egyet - ezzel a kísérlettel mit próbálsz ki? Nem a képességeken múlik, hanem a nyelvtudáson és a pénzen, amivel elkezdheted az életed (arra gondolok, hogy tudsz enni, inni), és esetleg nem fagysz halálra, mert lesz szállásod, bármilyen ócska is, de fizetened kell érte.

Fürdeni hogy fogsz? Vagy hetekig büdösödni fogsz, aztán úgy szerzel barátokat? Az emberek külföldiekkel baromi távolságtartóak, max. csevegni tudsz velük, nem fognak a gondozásukba venni.

És úgy gondoltad, hogy majd ők tartanak el? -.-


Nyelvtudás ÉS pénz nélkül csak prosti lehetsz, de ahhoz minek kimenni...


Egyébként szerintem is viccből tették fel a kérdést. Nekem ilyen gondolataim 13 éves koromban voltak.


21 évesen majdnem egy éven át stoppolnom kellett, mert nem volt pénzem eljárni sem tanulni, sem dolgozni (mindkettőt csináltam), és még így is szégyelltem a dolgot, hogy hogyan lehetek ilyen felelőtlen, de nem volt mit tenni. Jó korán kellett kelnem, hogy biztosan eljussak mindenhova, mert mindig több "átszállás" is volt, hacsak meg nem sajnált valaki. De azért sajnáltak meg, mert nagyon szerencsétlen helyzetben voltam, és mégis küzdöttem, rajtad csak röhögnének vagy szánakoznának. Vagy, rossz kezek közé kerülsz, és vagy megölnek, vagy tönkretesznek. Ennyi erővel orosz rulettezni is kezdhetnél, ha ilyen optimistán állsz hozzá az életedhez :D

Én nagyon mákos voltam, de előfordult, hogy visszautasítottam embereket, mert első blikkre nem tudtam megbízni bennük.

És én csak a megyén belül stoppolgattam anno.

2011. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A fentieknek idazuk van, de semmiképpen ne menj titokban sehová! Ha a saját ötletedért nem vállalod a felelősséget, hogy akarsz egymagadban boldogulni étel-szállás-szakma-pénz-nyelvtudás-helyismeret nélkül? Képzeld magad a szüleid és a barátaid helyébe, akik azt se tudják élsz-e vagy halsz, meddig várjanak?

Ha kalandot akarsz, inkább itt nézelődj: [link]

2011. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!