Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Angliában?

Milyen az élet Angliában?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és hamarosan kiköltözünk Angliába. Milyen lesz ott az élet? Nem fognak lenézni?
2011. febr. 3. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Sokban függ, hogy hogy fogod érezni magad attól, hogy hova mentek és hogy mennyire beszélsz angolul. Én erasmuson vagyok Angliában és velem a csoporttársaim nagyon rendesek, volt aki már volt Magyarországon a Szigeten és mindenki nagyon pozitívan állt hozzám.

Viszont vannak olyanok, akik szeretnek gondoszkodni azért, mert nem beszéled esetleg olyan jól a nyelvet, talán gyerekek között több az ilyen, de nem kell félned, mert tuti befogadnak.

Az angolok egyébként nagyon toleránsak és udvariasak, még akkor se fognak beszólni, ha nem vagy szimpi, legfeljebb azzal nem lesztek legjobb barátok...

De általában sokkal optimistábbak és pozitívabb hozzáállásúak itt az emberek, mint Magyarországon, és hozzá vannak szokva a bevándorlókhoz.

2011. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon köszönöm a választ! :) Lehet, hogy ki fogok menni egy tanévre...beszéltem erről már anyukámmal, és ő elenged, apukám viszont még kérdéses....Hát, angolul egész jól beszélek, addig meg még inkább fejlődnék, olvasnék angolul, néznék úgy sorozatokat...szeretem nagyon. De attól félek leginkább, hogy ki fognak nevetni, néha még itthon is kinevetnek (talán épp ezért szeretnék annyira kimenni...) holott semmi különös nincs rajtam. Félek, hogy majd ha bekerülök egy angol középsuliba, akkor majd mindenki engem keres majd hogy "Na, melyik a magyar lány?" és mikor meglátnak, csalódnak....na, egy kicsit eltértem a témától....Egyetlen egy angol embert ismerek eddig, de ő tényleg nagyon kedves és rendes. Meg ha kimennék nagyon-nagyon jól megtanulnám a nyelvet,önállósodnék is(most egyáltalán nem vagyok önálló!), és már megtanultam hogy hogyan kell szimpatikusnak tűnni, és ott tényleg mindent tiszta lappal kezdhetnék! Egyébként Winchester környékére tervezem, hogy megyek. :)
2011. febr. 4. 21:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Winchesterben lakik az ismerősöm. Southampton fele van.
2011. febr. 4. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem amiatt ne aggódj, hogy kinevetnek. Azt pedig nem nagyon lehet megtanulni, hogy hogyan tűnj szimpatikusnak, de ha kedves vagy és mosolyogsz, akkor azért nagy baj ne lehet. Akárhova mész, hozzá vannak szokva a külföldiekhez, szóval olyan nagyon nem lesznek elájulva, hogy te vagy a magyar lány, mert látak már cseh meg lengyel lányokat és tudják, hogy te is olyasféle lehetsz :) Amúgy meg ez nem feltétlenül negatív, mert engem az egyetemen pl úgy fogadtak, hogy jajj, hát te vagy a magyar lány, nyáron voltam Budapesten nagyon szép város... Szóval ha azzal mennek oda hozzád, hogy jajj, hát biztos te vagy a magyar lány az olyan small talk-féle, nem kell túl komolyan venni (keress rá neten)...

Amúgy tuti, hoyg ez egy nagyon értékes tapasztalat lesz, nem kell tőle félni. Az angolja meg nem lehet elég jó az embernek, ha angliába jön :) Viszont az angolok szerintem többnyire nagyon szépen és tisztán beszélnek, teljesen jól lehet őket érteni mindenféle rémhírrel ellentétben (te se a falusi tájszólásos bácsival fogsz beszélgetni úgy se)...

2011. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az angol miatt ne aggódj. Gyakorlatilag volt már, hogy a helyi Icelandbe (kb. olyan, mint otthon a Spar) és nem tudtam megértetni magamat az eladóval - és nem velem volt a baj. :) Igaz, hogy talán ez csak Londonra igaz, hogy az emberek hozzá vannak szokva a bevándorlók mennyiségéhez és ahhoz, hogy kb. minden második-harmadik embernek valamilyen akcentusa van. És igen, az angolok többnyire könnyen befogadnak mindenkit, ezzel nekem se volt bajom. Arra viszont készülj fel, hogy az angol mentalitás eléggé eltér a magyartól, főleg a suliban veszem észre. Nem tartom magam strébernek, otthon kifejezetten lusta tanuló voltam, de itt a britek érdekesen állnak néha a dolgokhoz. A brit akcentusokhoz is hozzá kell szokni, elég jól beszéltem angolul mikor kijöttem, de mikor bekapcsoltam a TV-t nem értettem, hogy miről beszélnek a talk show-ban. Nekem egy jó hét kellett mire átálltam az itteni angolra, bár a telefonban még mindig nehezen értem meg az embereket. De tényleg, a kiejtésed miatt nem kell aggódnod, idővel úgyis átveszed tőlük.

Magyar árakhoz képest minden piszok drága, szóval ha otthonról kapnál pénzt, akkor készülj fel rá, hogy jól meg kell gondolnod hogy mire költesz. De túl lehet élni. :)

2011. febr. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!