Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő magyarok! Kint...

Angliában élő magyarok! Kint éléssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rövidesen hárman munkát szeretnénk vállalni Anglia valamely területén.

Már rengeteg fórumot, és az itt szereplő kérdéseket is elolvastam, de maradt bennem néhány kérdés. Ha tudjátok a választ valamelyikre kérlek segítsetek benne!


Ahogy írtam hárman utaznánk, 2 fiú, és egy lány eloszlásban.


Mindannyiunknak van vendéglátós tapasztalata, felszolgálói, illetve mixer egész pontosan. Egyikünk dolgozott rendszerinformatikusként is.

Mindegyik szakmáról rendes bizonyítvánnyal is rendelkezünk, és a megfelelően kitöltött angol változata is megvan ezeknek.

A lány a tanulmányait is szeretné folytatni kint, és au pair-ként szeretne elhelyezkedni.

Angol beszéddel egy kis ráhangolódás után úgy gondolom, hogy semmi probléma nem lenne, a társalgási szint abszolút hozható.


Az első kérdésem az lenne, hogy melyik körzetben/városban lenne érdemes keresnünk, ahol mondjuk a nagyobb forgalom miatt több lehetőség van?


Ni kártya


Szükséges ugye a munkához, és azt olvastam, hogy 1 hónapot biztosan kell majd rá várni. Meglehet váltani előre is ezt a kártyát esetleg itthonról, hogy elkerüljük az egy hónapos várakozást?


Kiutazás


Ahogy utána jártam a wizzair társasággal lehetne kijutni a legolcsóbban előfoglalás után.


Autóval mennyi pénzből lehet kijutni átlagosan? Itt konkrétan az össz. üzemanyag költségre gondolok, azt persze el tudnánk osztani, ha jobb lenne.

Olvastam azt is, hogy van aki magyar rendszámmal és saját autóval indult neki.

Ez mennyire kivitelezhető magyar biztosítással, műszakival? Az angol út díjat gondolom nem lehet megúszni...


Lakás


A munka helyétől függően (persze egyértelmű, hogy Londonban sokkal drágább, mint vidéken) egy 2 szobás lakást mennyiből lehet fenntartani? A két végletre lennék kíváncsi, azaz vidéken, és London belvárosára.


Fogyasztás


Egy főre, egy hónapra körülbelül mennyire lehet számítani átlagosan?



Kollektív kérdés, előre is köszönöm a kollektív válaszokat, persze nagyon örülök a rész információknak is!


2011. jan. 28. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, lakásra ajánlum a gumtree.com oldalt, nézzetek ott albérletet! Körülbelüli árat lehet látni :)
2011. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csá Butcher, hogy mennyi az informatika business? :P
2011. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Majd megkérdezem Anyum ha hazaér hogy hol érdemes nézni szállást meg ezeket a dolgokat,kint él 5 éve.Ahol ők laknak az jo hely,mert sok a magyar.Amúgy ők is kimentek ugy h tanultak angolt de majdnemhogy ujbol kelett tanulniuk.

Azért amit tudok leirok.Minél többen mentek annál jobb.

Az a gond h leginkább szobák vannak kiadok és ott meg kell szokni az ottélőket.Itt arra gondolok h te lehet h tök figyelsz a rendre a tisztasságra és ők meg nem,az elég kellemetlen lehet.Anyumék is volt h egy orát takaritották a tüzhelyet mielött nekitudtak álni fözni.

A szoba olyan 65 font körül van/hét.Persze van ennél több is.Előre szoktak kérni valamennyi kauciot is.Anyumék most találtak maguknak kb.fél éve külön lakást(garzon)és az 250.000ft./ho átszámitva.A boltok nem drágábbak mint itt,ki lehet fogni olyan botot ami teljesen korrekt,pl van kint tesco és ahogy irja anyu az árak se drágábbak.

Persze biztos vannak dolgok amik huzosak de azért ha okoksan vásárolsz annyit költesz kajára kb mint itthon.

Van egy-két bolt ahol lehet magyar cuccokat kapni értem itt pl pic szalámi,túrórudi stb,na azok megkérik az árát.

Attol is függ a kintlét h kell e venned bérletet vagy közel van a melohely és nem kell,de asszem a bérlet az egységes,szóval hamegveszed mehetsz vele mindehová.Majd ha hazajön megkérdezem ezeket,nem akarok hülyeségeket irni.Befolyásolja az is h mennyi marad h esetleg olyan helyen melozol ahol kapsz enni,meg h mennyire vagy költekezős.Volt kint ismerös egyedül hát úgy nem sokat tudott sporolni pedig nagyon sporolos,ezért legjobb többen menni és egy szobába ketten lakni,mert akkr megoszlik a költség.

2011. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

@19:05


Köszi rendes vagy!

2011. jan. 28. 23:05
 5/10 anonim ***** válasza:

london,NIN kartya az a biztositas csak akkor tudja intezni ha mar kint van es ha van munkaja,wizzair,easyjet jo,videken olcso a szallas es csak jo nyelvtudassal lehet munkat talalni vagy ha van ismeros,eloszor szobat kell berelni a lakasberles nem igazan jon ossze,csak ha mar kint el egy ideje es az nagyon draga 1 ho lakber 1 ho depozit,londonban egy 2 szobas 1000-1200 havonta videken 350-600 font,londonban dupla szoba/ket fore/tobbi helyiseg kozos 120/het,berlet ha kell busz 25 korul van hetente metro 30.kajara az attol fugg,ha ehet melohelyen akkor nem veszes, amugy hasonlo arak vannak kajaban mint otthon.az NIN az ingyenes csak el kell menni interjura

es ami meg fontos elso honapban a HOME OFFICE/ez egy regisztracio ami igazolja hogy hivatalosan dolgozik

ha van munkaja ezt egy honapon belul meg kell csinalni ez 100 font. ha szobat berel akkor altalaban 2-4 het depozit 1-2 het lakber es utana hetente fizetni kell.

altalaban vendeglatosoktol ha irodanal vallal munkat kernek fekete nadrag,szoknya,cipo es feher ing.

ha biztonsagban akarja erezni magat akkor 800-1000 font nem art ha van.ja es a legelso munkat el kell vallalni

aztan ha mar van ido korulnezni utana lehet valogatni.

altalaban nem kell papir ugy is latjak hogy van e gyakorlatuk.a mixer az jo .meg a pincerek is nagyon jol keresnek.ha kernek bizonyitvanyt akkor azt hivatalosan kell leforditani,de altalaban nem.


Ezt úgy másoltam ki msn-ről szóval bocs h ilyen össze vissza viszont a lényeg benne van.

2011. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kiutazás:

Nem biztos, hogy wizzair, én pl Manchesterben élek, és ide csak a jet2 jön, kb olyan árban van, mint a wizzair.

Szóval sokban függ, hogy hova mész, ha London, akkor wizzair, de London tele van ilyen álláskeresőkkel, mint ti, ráadásul sztem április környékén érdemesebb kimenni, mert akkor már vesznek fel embereket nyárra...

Ha nem londonba méz, akkor meg átszállással olcsó repülőt lehet találni, sok kereső van erre, szóval nincs ilyen általános szabály, hogy wizzair. Úgy nem érdemes tervezni, hogy majd londonból vonattal mentek tovább, bár a vonatközlekedés jó itt, de nagyon drága (több, mint a repülő).


Lakás:

Itt Manchesterben jó helyen olyan 60font/héttől kezdődnek az rak rezsivel, de ennél van kicsit alacsonyabb is, meg sokkal magasabb is. Pl ahol én lakom, ez egy abszolút nemzetközi lakás, és itt én vagyok a legkisebb szobában, ami nekem épp elég, főleg, hogy egyedül vagyok, és ez mindenel együtt 60/hét. Londonban akkor ennyi, ha valakivel osztozol a szobán. Itt a házban a nagyobb szobák 80/hét áron vannak, de azon 2-2-en osztoznak barátok, és így hetente 10font felárat kell fizetniük, mert tartósan 2-en laknak egy szobában, szóval nekik 45/hétre jön ki fejenként, de ez észak!!! Északon minden olcsóbb, még a kaja is...


fogyasztás:

Nekem a villamosbérletem 47 font egy hónapra, és kb olyan 40 fontot költök heti szinten, legalábbis igyekszem nem sokkal többet. Ha nincsenek extra igényeid és nem eszel egyfolytában húst, akkor így ki lehet jönni. És én még csak nem is nagyon szeretek főzni, szóval fagyasztott kész kajákat vásárolok (így egy ebéd kb 2 font), meg hideget, esténként borozunk, sörözünk, alkalmanként dohányzom... Ha elmész bulizni, akkor egy partira kb 10-20 fontot kell számolni, attól függően, hogy péntek-szombat van-e vagy hétköznap, mert hétköznap és vasárnap nincs éjszakai busz és a taxi drága...

2011. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, és minden jót nektek!
2011. jan. 30. 20:37
 8/10 anonim válasza:
Szia, én a Londoni Magyarok társaságot nem ajánlom (nem tudom, hogy említette-e őket itt bárki is). Én tanulni jöttem ki és mivel gyorsan kellet valami, ezért tőlük béreltem egy szobát egy házban. Otthon még gondoltam is, hogy milyen jó üzletet csináltam, azt mondták, hogy kb. 5-8 ember lakik egy házban. Mikor kijöttem láttam, hogy a ház nincs valami jó állapotban, de gondoltam puff neki, most nem fogok beledögleni a luxus hiányába. Először nem értettem, hogy hogy a francba van az, hogy egész nap foglalt a fürdő (a másik, hogy elvileg 2 fürdő volt, de gyakorlatilag csak 1). Aztán rájöttem, hogy azért mert 15 ember lakott a házban. :) Az ár amitt fizettem, jóval több volt a piacinál, mivel a házakat a Londoni Magyarok bérli és a normál árra ráraknak egy kis pluszt, hogy nekik is megérje azért. Szóval kb. 2 hét után elkezdtem másik helyet nézni (gumtree-t ajánlom én is), ahol végül találtam egy sokkal normálisabb helyet, olcsóbban (ugyanakkora szobával), kevesebb emberrel és jobb körülményekkel.
2011. febr. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsonak csak annyit h nagyon sok házban kint zsúfoltság van.Az lehet h kifogtál valami szemét magyart,de legalább annyi szemét nem magyar is van kint,akik ugyanilyen körülményeközt adnak neked ki lakást.Az biztos h sokszor pot a magyarokra nem lehet számitani,de sanos ez itthon is igaz nem kell ahoz kimenni.Sok olyan ember van aki nemhogy segitene másiknak hanem még akár alátesz.
2011. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Bocsi hogy ennyire nem témára vágóan írok, de nagoyn szükségünk lenne a segítségre.


Egy magyar fiút, a barátomat, felvették az Oxfordi Egyetemre mérnöki szakra, viszont családi okok miatt nem tudja ezt finanszírozni. Elindítottam egy fundraising camaign-t ( [link] és nagyon hálás lennék ha meg tudnák osztani, hogy az Oxfordba mérnökire felvett magyar diákot még többen tudják támogatni.


A legjobb gimnázium, a Budapesti Fazekas Mihály gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója, fizika OKTV-n a legjobb 10 tanuló közé került. Lelkesedése, tehetsége és szorgalma segítette abban, hogy offer-t kapjon, de a pénz nélkül sajnos le kell mondania erről az álmáról. Remélem tudnak segíteni nekünk hogy összegyűljön a pénz és el tudjon menni Oxfordba.

2015. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!