Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliával kapcsolatos kérdések...

Angliával kapcsolatos kérdések. Mit és hogyan? ( 2 )

Figyelt kérdés

1. Ott is mint Amerikában, az iskolák fokozatai (általános, gimnázium, szakközép stb...) másképp vannak mint Magyarországon?

2. Igazából ez nem kérdés, de ha tudok azAngliai középiskolákról hasznos információkat kérlek írjátok le.

3. Hány éves kortól lehet munkát vállalni?

4. Diák munkára van lehetőség, ha igen hogyan?

5. Kutyasétáltatás mindenhol engedélyezett, amennyiben normális gazda módjára fölszedjük utánnuk a fölszedni valót?

6. Ha nem bérelni szeretnénk házat, hanem megvenni mennyibe kerül kb Bristol környékén egy két szobás, fürdőszobás, konyhás ház?

7. Egy ápolónő végzettséggel mennyire lehet elhelyezkedni?

8. Angliából érdemes költöztető céget hívni, hogy költöztessenek ki, vagy Magyarokat?

9. Tipikus Angol kaják?


2011. máj. 8. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. 5-11 éves korig primary, 11-16ig (vagy míg a megfelelő vizsgát le nem teszi addig) középsuli

2. Skóciában élek, így a középsuli különbözik, nem tudom elmondani

3. 16 éves kortól dolgozhat a gyerek, ha a sulit ekkorra befejezi, akkor főállásban is

5. a kutya után el kell takarítani. az én környékemen elég bunkók, így mindig otthagyják. Az állatorvos viszont rengetegbe kerül. Egy vizitnél a cicámmáal otthagyunk vagy 80 fontot.

6. A mi házunk úgy 100ezer fontot ér (Glasgow, külváros). Nem én vettem, a párom skót és a szülői házból meg 20 éves kölcsönből lett rá pénze.

7. Szülésznő vagyok és nem tudok elhelyezkedni. Mostanában itt is kórházbezárások vannak meg létszámleépítések. A párom húgának Észak Skóciából Londonba kellett költözni, h gyermekápolói állást kapjon.

8. Erre nem tudok válaszolni. Nem kértem tőlük segítséget.

9. Nagyon finomak. Sokat én is el tudok készíteni, nem ördöngős. Cottage és Sheperds pie, Roast beef/chicken/turkey gravy-vel és yokshire puddinggal, cheescake

2011. máj. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm és várom még a válaszokat, de látom hagytam egy kis hiányosságot, mert nem kórházi ápolonő végzettségről hanem idősekkel foglalkozó ápoló végzettségről vanszó:)
2011. máj. 8. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Történetesen idősek otthonában dolgozom, de nem mint gondozó, hanem asszisztensként. Annak idején, a eü végzetségemmel könnyen kaptam gondozói állást is.

Itt úgy van, h önkormányzathoz, v gondozókat foglalkoztató cégekhez kell lejelentkezned és közös megálláapodás alapján küldenek ki házhoz vagy idősek otthonába. Előbb-utóbb pedig vizsgát is kell tenni, de ez gondolom nem lenne neked gond. Viszont ehhez is legalább középfokon kell tudni a nyelvet. Az én otthonomban dolgozó gondozóknak hétfőtől péntekig 5-6 órában kell dolgozniuk. Az ő munkájuk nem olyan durva, mert ebben az otthonban önellátó idősek élnek. Így csak takarítanak meg a fürdetésbe segítenek be.

2011. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Ahogy az 1. irta. Meg annyival egeszitenem ki, hogy itt az erettsegit 16 evesen teszik le, GCSE-nek hivjak. Kicsit masabb a rendszer, szabadon valasztanak szinte minden targyat es kb barmi lehet. De persze itt is a komolyabb targyakkal es jo eredmenyekkel lehet elorebb jutni.

Ha valaki tovabb akar tanulni (a GCSE utan mar nem kotelezo), akkor mehet collegeba, ahol megszerezheti az A level-t, majd pedig innen egyetemre.

2. Ismi dolgozik kozepsuliba tanari asszisztenskent, meg dolgozott itt ott u.n. supply teacherkent. Vegyesek a visszajelzesek. Tobbet sajnos nem tudok.

3. 16 eves kortol mar full time, de 21 eves korig a minimal ber alacsonyabb, mint az ennel idosebbeknek.

4. Diakok asszem heti 20 orat vallalhatnak maximum, de tobbet nem tudok.

5. Nincs kutyam... Londonban nem feltetlenul takaritjak el sajnos. :(

6. A vetel nagyon draga. Eloszor is, ha meg nem eltel itt es nincs sok penzed vagy valami megabiztos hattered a hitelre az eselyed kb nulla. Persze, ha van egy hazra valo kp/d akkor semmi gond, de arra keszulj fel, hogy Anglianak van az egyik legdragabb ingatlanpiaca. Itt nezelodhetsz: [link]

Annyit meg, hogy itt a haloszobakat szamolja, a tobbi helyiseg alap az epuletben. Tehat, ha azt mondod, hogy ket szobas, akkor az ket haloszobat jelent, plusz nappali es az egyeb helyisek (mint furdo, konyha, tarolo). Ja, es 2 szobas haz nem nagyon van. A hazakban mar van legalabb 3 haloszoba altalaban. 1-2 szoba az altalaban lakas, de elofordulhat, hogy van kert hozza.

Meg arra keszulj fel, hogy itt a kovetkezo tipusu hazak vannak: Ditached - ez kulonallo epulet (legdragabb kategoria), Semi ditached - kb olyan, mint otthon egy fel ikerhaz, Terace - sorhaz, End of terace - a sorhaz vegen levo lakas/haz, bungallow - magaban allo epulet emelet nelkul (nem tul nepszeru kategoria itt, kb amugy mint Mo-n az 50-es evekben epult satortetos emeletnelkuli hazak), flat - lakas

7. passz

8. Egy angol tuti dragabban dolgozik, mint egy magyar. Az iwiwen sokan hirdetnek amugy, ott kerdezz ra szerintem. Bar en a helyetekben berelnek valamit es kihoznam magam.

9. ahogy az elso irta. Amugy en is szeretem.


Ahogy lejon a kerdeseidbol sok tapasztalatotok nincs itt. En nem javasolnam, hogy egybol hazvasarlason gondolkozzatok. Inkabb gyertek ki, ne egessetek fel egybol mindent magatok mogott. Ismerjetek meg a kulturat, dontsetek el, hogy tetszike, meg egyaltalan, hogy hogy megy es csak azutan emeljetek komolyabb szintre a kerdest.

2011. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Igazából a teherautó vagy egyéb bérlése kizárt, hisz én még gyerek vagyok, anyukámnak meg nincs jogsija.

Csak ketten élünk és szeretnénk úgymond "új életet" kezdeni, az itthoni csalódások miatt.

Igen még csak pár hónapja vetettük fel ezt a költözés ötletet, ezért érdeklődök most körbe, hogy smin mennek kint a dolgok.

2011. máj. 10. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is fölösleges egyből lakást venni, nyugaton különben sincs a saját lakásnak annyi jelentősége, mint itthon. A legtöbben csak bérlik, persze mivel megfelelő szerződéseket kötnek, nem kell attól félni, hogy egyik napról a másikra kidobnak.
2011. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!