Angliával kapcsolatos kérdések. Mit és hogyan? (Bővebben lent)
Tudom, hogy egyes részeitől függ, de azért hátha tudtok segíteni.
1. Mennyivel könyebb az élet mint Magyarországon?
2. Mennyivel könyebb munkát találni mint Magyarországon?
3. Mennyivel jobb a gazdasági helyzet mint Magyarországon?
4. Mennyivel drágábbak ott a dolgok mint Magyarországon?
5. Ha hoszabb távon szeretnék ott élni (5-10 év) mit kell tennem, hogy ott lehessek? (állampolgárság megszerzése stb...)
6. A fent említett időre végleges letelepedést kell szerezni?
7. Magyarokat mennyire alkalmaznak munkák során, hátránnyal indulnék? ( nyelvet ne számítsuk bele illetve a képességeket)
8. Mennyire szeretik a bevándorlókat az ott élők?
9. Hány éves kortól adják ki a dohánytermékeket, alkoholt stb...? Más dolog van korhatárhoz kötve?
10. Közledés azzal a piros emeletes busszal történik leginkább? Bérlet vagy jegy kell rá? Km szerint mint nálunk a távolsági buszokon vagy mint a helyi járatokon km-től függetlenül jegy/bérlet?
1. Könnyebb az élet itt, mint otthon. (Itt is vannak problémák, csak nem ugyanazok, mint otthon.)
2. Egész Angliában, de főleg Londonban, ha valóban dolgozni akarsz(tehát nem válogatsz), akkor dolgozni is fogsz tudni. Nyílván, ha van szakmád/diplomád, és abban akarsz elhelyezkedni, az nyílván több idő.
3. Jobb a gazdasági helyzet, fejlettebb infrastruktúra, kissebb korrupció.
4. Ami nagyon drága az a szállás és a közlekedés. (Londonban meg főleg.) Én hetente vásárolok be olyan 30-40 font/hét. Ki lehet jönni ennél kevesebből is, ha nagyon muszály. A márkás ruhák, műszaki cikkek olcsóbbak. DE! Ha kijössz soha ne számolj át semmit forintba, mivel itt nem abban kapod a fizetésed!
5. Ha hosszabb távon akarsz maradni, arról itt találsz infót: [link]
6. lásd. 5. pont
7. Nem indulsz hátránnyal, azért mert magyar vagy, legalábbis ezt én nem tapasztaltam.
8. Azt tapasztaltam, hogy a bevándorlókat nem mindenhol szeretik(nagyon sok baj van az indiai, pakisztáni, dél-afrikai, bangladesiekkel.) A kelet európai bevándorlók közül szinte csak a lengyeleket ismerik, mivel sokan vannak.
9. 18 éves korhatár van.
10. A piros emeltes buszok(double decker) Londonban van és csak 2 vagy 3 vonalon közlekednek. Most is vannak emeletesek, de ezek már nem a régi klasszikusok.
Tanács: Csak akkor gyere ki, ha beszélsz angolul, és értesz valamihez, mert nyelv nélkül senkinek semmi esélye még a mosogatói munkára sem. Ne higgy olyannak, aki azt állítja, hogy nyelvtudás nélkül tudott dolgozni, mert régebben lehetett kapni "alja" munkát alap angollal vagy anélkül, de a válság miatt ma már szinte még a takarítónak is fluent english kell.
Sok sikert az itteni élethez!
5 éve élek kint így tudok válaszolni a kérdéseidre.(a rózsaszín köd ár nincs a szemem előtt)
1. Ha van egy jó munkád,ha tudsz megfelelően spórolni akkor szépen el lehet élni..De ez igaz Magyarországra is.Ha valakinek otthon van egy jó és biztos állása,ha van hol laknia akkor az otthon is jól elvan..nem igaz??
2. Semmivel nem könnyebb munkát találni mint otthon.Itt is vannak akik rokon/barát útján kerülnek be egy céghez.Itt is van,hogy felvesznek ,majd 2 hónap után elküldenek( csak az idényre kellett az ember) Itt is jó ha van egy jó szakmád,vagy egy jó gyakorlatod..Ha nincs nyelvtudásod akkor szinte lehetetlen munkát szerezni..Azért ne felejtsd el,hogy a válság Angliát is sújtotta,és itt is vannak bőven munkanélküliek..
3. HA csak nyári munkára jössz ki,akkor jó a gazdasági helyzet,mert nem fogsz nap mint nap szembesülni a gondokkal.Ha több éven át maradsz itt,akkor hamar rájössz,hogy itt is érdekesek az emberek,itt is a politikusoknak vannak "dolgai",és itt is háborodnak az angolok..Csak egy példa.Talán 3-4 hete bemondta az angol kormány hogy idén már nem emelik fel a benzinárakat.Amikor ezt mondták akkor a benzin ára 1 liter /1.31 font volt..Nos eltelt 3 hét,és ahhoz képest,hogy nem emelték a benzin árakat a mai árfolyam szerint 1 liter benzin/1.40 fontba kerül..Nos Itt is érdekes a gazdasági helyzet.Az angolok mesélik,hogy már ők is észre vették,hogy a pénzük már messze nem olyan jó mint évekkel ezelőtt..
4. Attól függ,mi az ami érdekel.
A szállás,közlekedés sokkal drágább mint otthon.Vannak olyan élelmiszerek amik itt egy kicsivel olcsóbb,de van ami sokkal drágább mint otthon.Pl: A sertéshús szerintem egy kicsivel drágább,ráadásul sokkal pocsékabb minőségű mint otthon.A szórakozás szintén drágább mint otthon.Bár én nem dohányzom,és ritkán veszünk alkoholt,de ezek sokkal drágábbak mint otthon.
5. Semmit nem kell tenned,csak dolgoznod kell.Az állampolgárságot 5 év után lehet megszerezni,Elég sokba kerül(1000 font körül van,és vizsgát kell tenni)Mivel Uniós ország ma már nem is fontos ,hogy legyen állampolgárság.
6. Nem kell.Mint írtam Uniós ország..Nyugodtan kimehetsz,bérelhetsz vagy vehetsz házat ha van rá pénzed..(a ház vásárlás is nagyon drága)
7. A gazdasági válság miatt életbe lépett pár éve egy új törvény.Munkavállalásnál az elsőbbség lehetőségét ANGOL állampolgár kaphatja meg.De ezen kívül semmi hátrány nincs abból,hogy magyar vagy..
8. Nem szeretik..Egyes helyeken kimondottan utálják..De ez érthető is.Ha belegondolsz Londonban már igazi angollal nem is találkozol,csakis bevándorlókkal.Van egy kisváros ahol 7000 lengyel él,a többi bevándorlókról nem is beszélek.Vannak helyzetek amikor igenis érzed,hogy nem vagy más a szemükben csak egy "kelet európai vendégmunkás"
De ez nem egyedi eset,hiszen otthon is sokan "ellenségesek" a nem magyar munkásokkal szemben..
9. a boltokban eddig 21 éves kortól adták ki a cigit,és piát.De egyes helyeken(sainsbury) felemelték 25 évre.
Itt még azt is megbüntetik 500 fonttal aki megveszi a kiskorúnak.A pubokba 21 év alatt nem engednek be este 8 óra után..De vannak helyek ahol 18 év határ..Jó helyeken betartják a 21 évet.De mint írtam a cigi és a pia nagyon-nagyon drága..Ha valaki ezekkel él,az anyagilag nem fog jól járni(spórolni tuti nem fog tudni)
10. A piros emeletes busz nem mindenhol jár,és csak egy bizonyos járaton megy..Otthon is megvan hogy melyik busz hányas számot kapja,és hol az útvonala..A legtöbb busz nem emeletes..Ha rendszeresen jársz busszal akkor érdemes bérletet venni..De a sima buszjegyek zónákra van osztva. 1-es zóna 1.60 font 2-es zóna (itt már tovább mész 1.70 font..Egy járatutazás 3.20 font stb..Ez a másik ami piszok drága,és a legtöbb ember vagy biciklizik,vagy úgy keres szállást magának,hogy akár gyalog is el tudjon menni a melóhelyére...Én pl: szinte mindenhová gyalog megyek..
A dohánytermékeknél és az alkoholos italoknál is 18 év a kiadási korhatár. Mindenhol. A Sainsbury's-ben is, a pénztárosoknak szól a 25-ös figyelmeztetés, aki szerintük fiatalabbnak néz ki, mint 25, azt megkérik, hogy mutasson be valamilyen személyazonosító dokumentumot, de ha az illető elmúlt 18, akkor nincs akadálya a vásárlásnak.
A piros emeletes buszok még mindig léteznek, Londonban az összes helyi járat piros, legtöbbjük emeletes, és a jegyárak kötöttek, tehát nem számít a megtett távolság. Ha készpénzzel fizetsz, akkor Ł2.20, ha Oyster kártyával, akkor Ł1.30. A zónák a metróra vonatkoznak, itt változnak a jegyárak attól függően, hogy hány zónát érintettél utazásod alatt. Utóbbi sokkal kényelmesebb és gyorsabb, ezért drágább is.
Ha itt élsz és dolgozol, és a tömegközlekedést akarod használni, akkor mindenképpen a bérlet éri meg jobban.
ma 19:54
Akkor a dohány és pia árut benéztem.Én azt hittem hogy azért van kiírva,a 25 év..:9 De mivel engem ez nem érint így nem is foglalkoztam vele..
Mivel én ne Londonban élek,így piros busszal csak akkor találkozom ha felmegyek Londonba.Vidéken a buszjárat zónákra van osztva..Nagyon ritkán buszozom,de ha megyek akkor 2-es zónáig megyek,és 1-70 fontot szoktam fizetni..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!