Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Au pairként hogyan intéztetek...

Au pairként hogyan intéztetek magatoknak egészségbiztosítást? Vagy teljesen anélkül mentetek ki? Félnék úgy

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 16:28
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

blabla..." akkor fizessek-e 100.000-et az ügynökségnek, de a gyakorin kapott válaszok alapján muszáj leszek... " tudod kedves kérdező, amennyiben ügynökség által kerülsz munkahelyre, minden egyes ledolgozott munkaóra után ők kapnak részesedést, és HIVATALOSAN, olyan ügynökség NEM LÉTEZIK, ami ezért pénzt kérhet. Ha pénzt kell fizetned azért, hogy munkát szerezzenek neked, akkor az kamu ügynökség vagy törvénytelenül teszik. Ilyenkor szokott az lenni, hogy beadják a mesét és segítőkészségesek.., beszedik a lóvét, majd jelentkeznek és helló Ha van százezred ilyen lottóra te dolgod. Én úgy érzem túl sok álmot dédelgetsz magadban, de nincs megfelelő hozzáállásod. Azt szeretnéd, ha a dolgok az öledbe esnének, mint amikor anyukád elkészíti a vacsorát, csak le kell ülni és megenni.


Ha egy ilyen egyszerű problémán nem tudsz felülkerekedni, akkor amikkel kinn fogsz találkozni sem lesz egyszerűbb. Gondold át újra vagy inkább ne.

2013. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
az, hogy feltettem egy kérdést, nem azt jelenti, hogy máshol nem tájékozódok... kössz
2013. nov. 18. 12:58
 13/18 anonim válasza:
100%
Szerintem okos dolog kérdezni, mert mindenkinek más tapasztalata van , máshogy élte meg ezt a dolgot, Én voltam au-pair és dolgoztam is Angliában. Ha privátba keresel családot, ők is segítenek elintézni a tb kártyádat, és ők is fizetik. Ha ügynökségen keresztül, akkor a család fizet nekik pénzt, azért, hogy kiközvetítenek és ugyanúgy bejelent. Privátban szívesen adok még tanácsot vagy ötletet.
2013. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
US-ba nem mehetsz au pairnek ügynökség nélkül!!!!! mert nehéz megkapni a visát, még így sem adják meg mindenkinek, Eu-n belül én nem mentem ügynökséggel, de EU-n kívül a visa miatt kötelező, különben feketén leszel kinn, ezt meg ugye senkinek nem jó. és ráaádul, az ügynökség kifizeti a repülőjegyedet és tudtotommal az Aupair in America ügynökségnek nem kell sokat fizetned egyátalán... szóval US-ba kell az ügynökség, EU-n belül szerintem felesleges, ennyi. aki meg nem tud pontos informáicókat az ne okoskodjon, mert csak szánalmassá teszi magát...az Au pair nem egy állás!!! egy cultural exchange program, az egy másik dolog, hogy sok család ezt nem tiszeteli, de sok családdal találkoztam, aki pedig 100%ig tiszteletbe tartja, nekem pl fizettek mindent, repjegy, nyelvsuli, biztosítás, gyógyszer, ha beteg voltam... mellette dolgozni is tud fálállásban az ember, ha nagyon pénzt akar gyűjteni, de ez a nyelvtanulásról szól, új tapasztalatok szerzéséről, barátokról etc... eléggé unom már, hogy olyanok okoskodnak, akik semmit nem tudnak....
2013. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

#14! Igen unhatod is, mert te is okoskodsz! Csak azért mert neked jó tapasztalatod volt, nem feltétlenül van/volt mindenkinek az.


Két véglet van: vagy jó vagy nem!


Nyilván, aki a rosszat tapasztalta az nem tud a jóról beszámolni...


Tény, hogy mindenre fel kell készülni!

2013. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
utolsó, annyiban nem értek egyet veled, hogy okoskodik a 14-es, mert normálisan elmagyarázta a dolgot, amit nem tudtam, ahelyett, hogy leoltott volna, ahogy néhány előtte lévő válaszoló. és azt is leírta, hogy nem mindenkinek vannak jó tapasztalatai, szóval szerintem tökéletes válasz, köszönöm szépen 14-es! :)
2013. nov. 20. 12:15
 17/18 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes ügynökségek!!

Kérdésedre a válasz: Ingyen tudsz igényelni:

[link]

2014. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én Amerikába ügynökséggel mennék ki, mert ha ott rossz családot fogsz ki, nem egyszerű hazakeveredni a világ másik feléből. De amint írták, kell is oda az ügynökség. Spanyolországba egyedül intéztem a kimenetelt, a TB-m itthon volt fizetve, és ezt az Egészségügyi Kártyát igényeltem. 5 évig érvényes, és inkább vészhelyzetre van. De országonként eltérő, hogy mit biztosítanak, milyen ellátást ezzel a kártyával.
2014. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!