Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Au pairként hogyan intéztetek...

Au pairként hogyan intéztetek magatoknak egészségbiztosítást? Vagy teljesen anélkül mentetek ki? Félnék úgy

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ugynokseg intezi, es a fogado csalad fizeti.
2013. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

persze, ha ügynökséggel megy az ember, akkor igen, de úgy érdekelne,hogy akik maguktól kerestek családot..


Egyébként mire terjed ez ki? mennyit fizet a család kb?

2013. nov. 11. 19:38
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ügynökséggel keresztül mentem ki, magamnak találtam családot az au pair world-ön. Itt vagyok már jó pár hónapja, de nekem a család még nem intézett egészségbiztosítást. Mondjuk mit vagyok ezen meglepődve? Szinte a minimumot nem kapom meg.(nem csak pénzben)


Szóval nagyon gondold meg, hogy kihez, mennyi pénzért mész!


Sok sikert. :)

2013. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
és azt tudja valaki, hogy az ügynökség milyen biztosítást intéz?
2013. nov. 16. 14:21
 5/18 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:

persze, ha ügynökséggel megy az ember, akkor igen, de úgy érdekelne,hogy akik maguktól kerestek családot.."


Az alapokkal sem vagy tisztában. Az au pair állás maximum arra jó, hogy kinn vagy külföldön és olyan létminimumot keresel ami a helyi közlekedést nagyjából fedezi, látogathatod a parkokat és elmész párszor moziba. Ha ezen felül többre van szükséged, rendes állást kell szerezned min 30-35h munkavállalással. 0ról való induláshoz vételezz, kimeríthetetlen elszántságot és kitartást, továbbá 2-500e ft ot hogy legyőzz minden akadályt. Ez az ára annak akik "önállóan találták" meg amit kerestek kinn.

2013. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

én nyelvet szeretnék tanulni, és tisztában vagyok azzal, hogy mire elég a pénz, nővérem au pair...

viszont vannak dolgok, amiket ő sem tud, és az ügynökség sem tud rá választ adni..

páran írták, hogy ügynökség nélkül mentej ki, és elgondolkoztam, hogy akkor fizessek-e 100.000-et az ügynökségnek, de a gyakorin kapott válaszok alapján muszáj leszek...


köszönöm!

2013. nov. 17. 13:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
ha otthon fizeted a TB-t(6000huf havonta) akkor igényelhetsz eu-s tb kártyát, amivel eu-n belül van egészségbiztosításod...
2013. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért is ne tudna az ügynökség rá válaszolni??

Melyikkel beszéltél??


Másik meg, és most nem akarlak megbántani, de ha ennyire nem vagy önálló, akkor szerintem ez a munka nem neked való. Ha nem olyan családot fogsz ki, aki valóban családtagként kezel, akkor MINDENT magadnak kell csinálnod, elintézned...(és sajnos az ilyen host family a ritkább)


Azt sem írtad meg, hogy eddig mit intéztél, hol tartasz a kimeneteleddel kapcsolatban, hova szeretnél menni, stb...


Nagyon összetett dolog ám ez...Én sem tudtam, amíg benne nem voltam a dolgokban.


Én nem bántani szeretnélek, csak kicsit felvilágosítani...


Ha szeretnéd írhatsz itt nekem privátot!

2013. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

az ügynökség gondolom nem akarja megmondani, vagy nem tudom... nővérem akikkel kint van... de egyszerűen bármennyi emailt írok nekik, erre nem válaszolnak.. ha mást kérdezek, arra igen.. élőben meg azt mondták, hogy nem tudják.. hát ilyen nincs...


azért érdeklődök,hogy ha nincs ügynökség, akkor mi van, vagy ha van, akkor mit kellene intézniük.. :)


köszönöm a kedves szavakat, nem vettem bántásnak :) igazad van!

2013. nov. 17. 23:40
 10/18 A kérdező kommentje:
még csak érdeklődgetek, mert 3 év múlva szeretnék menni az USA-ba.. elnézést, kifejetettem a kérdésből.
2013. nov. 17. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!