Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen New Yorkban élni?

Milyen New Yorkban élni?

Figyelt kérdés

Imádom a hazámat, lokálpatrióta vagyok. De New York nagyon vonz magához. 1-2 évet az életemből boldogan töltenék ott, ott élni és dolgozni... A neten órákon át képes vagyok nézni a webkamerákat amiken keresztül élőben nézem a Time Squaret, a Szabadság szobrot, az utcákat, a forgalmat, az embereket... az egyik utcában volt hogy beállt egy pasas és elállta a kilátás nagy részét... arra gondoltam hogy nem is tudja, hogy őt most éppen Magyarországról bámulja éppen valaki, és azon rimánkodik hogy menjen egy kicsit arrébb... vagy forduljon meg és integessen :)

Nagyon szeretnék ott élni 1-2 évet, vagy akár többet is (de nem örökre! Haza akarok jönni mert itt születtem és itt is akarok meghalni...)

Mi ennek a módja? Találnék ott munkát egyáltalán? Most csinálom az első (és egyben utolsó) diplomámat, még másfél évem van. És milyen ott az élet? Annyira vonz annyira kiváncsivá tesz, olyan vagyok mint egy kisgyerek ha rágondolok.


2009. márc. 17. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Én 3 éve élek New Yorkban. Férjhez jöttem ide és még a mai napig sem tudtam megszokni. Szeretni meg soha nem fogom.

Először is nagyon nagyon és még sokkal jobban tanulj meg angolul. Aztán valami olyan szakmád legyen, ami különleges és ritka. A tucatszakmákkal Dunát lehet rekeszteni. Jobb állásokra meg úgyis csak állampolgárokat és hivatalos zöldkártyásokat alkalmaznak. De ha ahhoz van kedved, hogy egy zsidó családnál napi 16 órát takarits, akkor ez is egy lehetőség.

Egyébként a válság leginkább New Yorkot súlytotta. Februárban csak a városban 650ezer ember lett munkanélküli. Most nagyon nehéz. Az árak drágák, munka nincs, a lakbérek is magasak. De itt mégsem siránkoznak az emberek, hanem megpróbálnak boldogulni.

Rengeteg féle ember él itt. Feketék, fehérek vagyesen. A feketék kb. ugyanolyanok, mint a cigányok. Bár szerintem rosszabbak. Ja. Ha a Times Square-t nézed, akkor még tetszhet is a város. Csakhogy ott nem tudsz majd lakni. Valami egyszerű és lepukkant részen tudsz majd lakást bérelni. Egy sima egy szobás lakás is kb. 1200 dollár/hó. Ha ugyanez a lakás Manhattanban van, akkor 4-5ezer dollár/hó.

Az emberek alapvetően kedvesek, de csak addig, amig megkérdezeik, hogy vagy. A válasz már nem érdekli őket és ha mondjuk kérni szeretnél valamit valakitől, segitságet vagy bármit, senki nem segitene. Igaz, nem is avatkoznak bele az életedbe. Vannak itt magyarok is, de azok simán átvernek, ha megtudják, hogy te is magyar vagy. Én velük nem is ismerkedem.

És ha szereted a zajt, a koszt, a szmogot, akkor neked való a város. Ha nyugit akarsz, akkor nem neked való.

Nem tudom, pár évre hogyan lehet kijönni, de ha jössz, akkor mindenképpen kell majd social security, amivel lehet munkát vállalni. És olyan munkát vállalj csak, ami ad biztositást. Mert nagyon drága az orvosi ellátás. Viszont az illegális munkához nem jár a biztositás. A nem illegális munkához meg valami jó végzettség és 1000%-os angoltudás kell.

Én nem szeretek itt élni, de még 9 évet ki kell birni, mert a férjemnek akkor telik le a munkahelyén a szerződése és akkor fog 100%-os nyugdijat kapni. Utánna tuti elmegyünk innen másik, egy kisebb városba.

2009. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon elkeserítő amit írsz :(

Az angol nyelvem az még gyengécske lábakon áll de szeretném nagyon fejleszteni. Szakmám van, vegyész vagyok és most tanulok környezetmérnöknek egyetemen, nem tudom ezzel milyen esélyeim lennének New Yorkban... Tudom hogy drágák a lakások bérleti díjai de hogy Manhattanban 4-5ezer per hó?? :( Jézusom :( Pedig pont Manhattan az a rész ami "álmaim célja"....

Mennyit keres ott egy átlag ember? A férjed mennyit keres? (ha szabad megkérdeznem) és te dolgozol, ha igen mit és mennyiért? Merre laktok, mennyit fizettek, gyerkőc van?

2009. márc. 17. 15:26
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Az egyik legjobb barátom távolabbi családja New Yorkban él. Egy-egy hónapra mindig kint van a nagyszüleinél nyaranta. Azt mondta eleinte tök jó a változás, de a hónap végén már nagyon jönne haza. Ha a városban sétál amerre csak néz beton tömegeket lát, sehol egy fa, kis füves rész (max parkok), mindenki átnéz a másikon, senkit nem érdekel hogy mi van veled, nem lehet normális kaját kapni, semmi magyar szája íze szerint való nincs, csak ha otthon főznek, és mindenki lusta :) Én sajna még nem voltam ott, pedig egyszer szívesen elmennék, de kisvárosiként az elmondottak alapján nem hiszem hogy tudnék is ott élni :)
2009. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Első válaszoló vagyok.

Férjem doormen, aki áll az ajtóban és kinyitja a gazdagok előtt az ajtót. Jó kis meló, de egész nap áll kinnt az ajtó előtt. Egyébként 750 dollárt keres/hó.

Gyerekünk nincs, mert nem tudunk vállalni. Sajnos.

Itt semmi támogatás nincs a gyerekre és ha nincs még biztositása sem, akkor pedig nagyon-nagyon sok pénzbe kerül az orvos.Nincs ilyen, hogy Gyes, Gyed és hasonlók. És az anyuka csak 6 hétig maradhat otthon, utánna vissza kell menni dolgozni vagy baby sittert fogadni. Én gyógymasszőr vagyok és privát klienseim vannak. Vagyis nem vagyok hivatalosan bejelentve sehová. De szerencsére a férjem után kapok biztositást. Az én fizetésem változó. Attól függ, mennyit dolgozom egy héten. Egy-egy svédmasszázsért 150-200 dollárt szoktam kérni.

Queensben lakunk egy 3. emeleti egy szobás lakásban. Ennek 850 dollár a havi bérleti dija. Ebben benne van a viz és a fűtés. A többi rezsit + kaját külön kell fizetni. Mind a kettőnknek van autója. Ezeknek 400 dollár a havi fenntartási dijuk. De mivel én is sokat megyek házhoz és a férjem is azzal jár be Manhattanba dolgozni, igy kénytelenek vagyunk fenntartani őket. Egy középfokú nyelvvizsgával jöttem ki, de az nem ért semmit. Kb. fél évig meg sem mertem mukkanni. Egy év után kezdtem el beszélni és azóta nincs gondom a nyelvvel.

Az előző válaszolóra reagálva, viszont nagyon jó és sok magyar hentes van itt a városban. Mi mindig magyar kaját eszünk, ha én főzök. Bár normális kaja tényleg nincs még étteremben sem.

Hát kb. ilyen.

Ha nem kimondottan ragaszkodsz New Yorkhoz, akkor inkább Floridát vagy Kaliforniát ajánlanám. Sok jót hallottam róluk és mi is majd valahová Los Angelesbe fogunk menni, ha letelik a 9 év még a férjemnek a munkahelyén.

Sok sikert!

2009. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
En NEw York-rol nem tudok nyilatkozni, de en egy evig eltem Los ANgelesben es imadtam. Ezutan haza kellett jonnom, mert lejart a vizumom, es most meg 1 evem van itthon az egyetembol, azt befejezem es szeretnek vissza menni. Kaliforniaban viszont minden dragabb egy egy szobas lakas olyan 1200-1500 dollarba kerul, igaz, szep helyen, rengeteg a mexikoi bevandorlo, de en ennek ellenere imadom, jo az ido, az emberek sokkal nyitottabbak, nem depisek mint itthon es hiaba veszitik el itt is az emberek a munkalyukat, legalabb megprobalnak pozitivan gondolkodni. most mar csak en is a lehetosegeket probalom kiaknazni, hogyan mehetnek ki.
2009. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

NYC csak a filmekben csillogó-villogó, a valóságban egy zsúfolt, zajos, koszos, büdös, idegbeteg hely - legalábbis Manhattan.


"És ha szereted a zajt, a koszt, a szmogot, akkor neked való a város. Ha nyugit akarsz, akkor nem neked való." - teljesen egyetértek. 1 hétnél többet biztos, hogy nem bírnék ott ki.


Viszont vannak tök jó elővárosai, ahol emberi léptékű és nyugodtabb az élet. Én a helyedben inkább valamilyen new england-i városba pályáznék (Boston, stb.), vagy ha örök tavaszt és nyarat szeretnél, akkor irány Dél-California.

2009. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Szia !


Eltem New Yorkban - az gaaaz elegge. Szep a central park meg kornyeke ... ideig oraig. De horror arak vannak.

Egyetertek elozo valaszoloval Boston az tenyleg szep hely. Nekem meg Miami is bejott. Ha a szakmadba szeretnel kinn dolgozni, nem lesz eleg h megtanuld a nyelvet amivel elboldogulsz, a szakmait epp ugy kell nyomni. SOK SIKERT !


DE sztm mielott ki szeretnel 'koltozni' 1-2 evre menj ki terepszemlere tenyleg be jonne - e neked? Mig egyetemen vagy kimehetnel nyaron diakmelora... tokeletes erre a celra !!!!

2009. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Éltem kint NY-ba 1 évig. Azt kell, hogy mondjam, hogy jó hely egy ideig. Aztán amikor nincs újdonság megunnod.

Egyetértek azokkal akik azt mondták, hogy nagyon drága, de Los Angeles is legalább annyira drága.. Ahogy írtad 1-2 évre viszont tökéletes, persze csak akkor ha van jócskán pénzed a kezdéshez és jó a melod.. Szerencsére amit én dolgozok, azt ott is keresték.

Ja és még valami.: ha tudsz várni még várni 3-4 évet akkor várd meg, a válság miatt most elég lehetetlen a helyzet azok számára akik nem állampolárok

2009. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok nyilatkozni, de szeretnék egyszer kimenni, pár évre vagy tovább. Lehet, hogy furán néztek most, de nekem bejön a szmog, zsúfoltság, kosz meg ezek mert szeretem az ilyen városokat. Nem szeretem a nagyon meleget, jobban elvagyok borult, hűvösebb időben. Szóval nekem való New York? :D Csak, hát oda pénz is kell... nem is kevés. Ez az ami aggaszt...
2009. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
bemásolnád a webcsmos oldalt amugy: [link] itt elég sok dolgok metudhatsz:D
2010. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!