Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen New Yorkban élni?

Milyen New Yorkban élni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Drága.


Mivel igazi szociális rendszer nincs, így mindent magad fizetsz. Pl biztosítás, ovoda .... vagy is ezeket az állam pl nem támogatja.


pl gyerekszülés és egyéb ilyen jobb dolgok egy vagyonba kerülnek amire hitelt kell felvenni egy normál embernek.


sokszor látod a filmekben hogy egy nagyon jólkeresö ember elveszti a munkáját és szinte pár hét után földönfutó lesz. ez igaz, ha nincs más befektetése, a spórolt pénz iszonyat hamar elfogy, támogatást nem kap.

Míg európai országokban van mindenféle segély, addig amerika simán hagy éhen halni.


szóval amíg van jól keresö munkád jó az élet, de ahogy kirugnak földönfutó leszel.


amúgy imádtam new yorkot, habár 10 éve éltem ott, de annyi elég volt belöle, élni nem élnék ott hosszabb idöre de vissza húz a szivem mindig a városba, mert lenyügözö.

2010. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Unokatesómék New Yorkban éltek addig amíg a lányuk meg nem született.Amit éveken át összespóroltak az rögtön el is ment a gyerekszülésre.Így nem sokkal a lányuk születése után hazajöttek,mert nem tudtak talpon maradni..Pedig mindketten dolgoztak,csak hát nem ez nem volt elég..

Én voltam kint náluk látogatóba,de nekem New York teljesen más képet mutatott mint ameddig eddig láttam a Tv-ben róla..Zsúfolt nagyon,és mindenki rohan..Én úgy vettem észre,hogy senki nem örül az életnek,szinte észre se veszik,hogy élnek.Csak sietnek,dolgoznak,és mogorvák..Messze nem olyan mint a "jó barátok" sorozata..

Voltunk olyan helyen sétálni,hogy szinte féltem a sok hajléktalantól..Nekem nem jött be a város..Főleg azért mert 1 hónap alatt amíg ott voltam a Tv-ben másról sem volt szó,csak ,hogy kit hol és miért bántottak,szúrtak,lőttek le..Hogy jelenleg hol van verekedés,agresszió...

Mivel én amúgy sem akartam Amerikai lakós lenni,így nem fájt a szívem amikor hazaindultam..

2010. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
egyik távoli rokonom ott él manhattan-be egy éve volt itt családfát kutatni és aki gazdag annak tökéletes ezt lehetet leszűrni belőle
2010. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!