Kedves külföldön élők, vagy külföldre készülő emberek! Mi motivál (t) benneteket abban, hogy más kontinensre költözzetek?
10: "Nem lett volna megoldás egy jobb környékre, vagy jobb városba, helyre költözés?"
Nem, mert munkába ugyanúgy kellett volna járni, a gyerekeknek iskolába, na és a magyar iskolarendszerrel is volt sok problémám. Nem az iskolával, a tanárnőkkel, mert ők megtették amit lehetett, csak az egésszel ahogy van.
Persze itt sem mindennel vagyok 100 % elégedett, de legalább amit akartam, azt itt meg tudom oldani.
"Az emberek mindenhol egyformák, saját javukat tartják szem előtt, nem másét"
Pl. ha kihajtanék az autópályára de nem tudok mert akkora a forgalom, nem dudálnak a s....gembe, amikor kijöttünk, hetekig alig szoktuk meg, hogy ha a zebra felé fordulunk akkor megállnak az autók. Nyáron a reptéren beálltunk a sorba, megérkeztek a magyarok, gázoltak át a gyerekeken. Ugyanez volt a barátnőm tapasztalata napokkal később.. Visszafelé naná hogy a magyarok kezdtek el a reptéren a kordonon átmászni, meg a hátam mögül egy család fogalmam sincs hogy került az előttem lévő utas elé... De sorolhatnám, meg több - Európában itt-ott élő - barátoknak is hasonló az élménye. Sok helyen legalább tudnak sorban állni, nem taposnak le.
Az ember itt legalább ha normálisan szól valakihez, nem akarják leharapni a fejét, mert a másiknak sz..r napja van.
Lehet szidni a pártokat, politikát, de sok kiköltözőnek (több helyről) épp a magyar mentalitással volt problémája, és ezért nem nagyon vágyunk haza.
"A fenyő és a tölgy pont olyan szép mint a pálma"
Már akinek, csak a fenyővel együtt jár a pocsék éghajlat.
Na ezt tényleg nem tudom senkire fogni, se politikusokra, se az emberekre, de én otthon ősztől tavaszig nem bírtam elviselni az időjárást, nyáron meg két hónapig fulladoztam a parlagfűtől. Vagy épp nem, de akkor azért, mert tömtem magamba a gyógyszert.
A 12-es „lehurrogó” válasza érthető, mivel a parlagfű eléggé elterjedt növény, nem csak Magyarországon.
Az oktatási rendszer nagyjából hasonló külföldön is, sehol nem működi túl jól. Az autópályára pedig máshol sem engednek fel, még szép hogy ledudál, ha éppen 120 km/h-val hajt a sávban és valaki kihajt elé kis sebességgel, ez egy balesetveszélyes művelet, ki nem lesz tőle ideges, hogy meg akarja „ölni” egy bal***z. Külföldön akkor szoktak jellemzően udvariasabbak lenni, ha nem ottani rendszámú autóval közlekedik az ember. Az zebra felé fordulás a másik, ha a gyalogos éppen ott áll és beszélget, duguljon be a fél város? Mi a jobb, ha a gyalogosnak várnia kell egy kicsit, vagy jól bedugulnak az utak az udvariaskodás miatt és a város amúgy sem tiszta levegője megtelik füstgázzal? Az udvariaskodás a zebránál kisebb városokban jellemző, de nem csak külföldön, hanem itthon is ez a tapasztalat. A sorban nem tapossák el egymást? Ugyan már! Nyugatabbra jellemző, hogy egy akciós árucikk megjelenésénél rendszeresen halálra tapossák egymást a csordába verődött „emberek”. Az emberi mentalitás mindenhol hasonló. Ha teljesen más mentalitással akar valaki találkozni, akkor közép Ázsiába, vagy Afrikába kell menni, ahol nem nyugati mintájú a társadalom, de az örök elégedetlenkedőknek persze az sem megfelelő (főleg, hogy arrafelé a vezetékes víz nem igazán ismert).
Pocsék időjárás? Senki sem rajong szerintem a hidegért, de itt nem szokott elviselhetetlenül hideg lenni, pláne nem ősszel.
Más külföldi országokban sem sokkal jobb a helyzet, ezt azok állítják, akik nem hajlandóak az orruknál tovább látni. A legtöbb nyugati országban (Európában) az sem adatik meg az emberek többségének, hogy saját tulajdonú lakása legyen.
De visszatérve a kérdéshez, arra vonatkozik, hogy a más kontinensre költöző emberek miért hagyják el Európát, ha itt jó az életszínvonaluk?
Konkrétan a feltett kérdésre még nem érkezett sajnos egy válasz sem.
Volt munkám otthon, de a párom kapott egy lehetőséget Németországban, én pedig kíváncsi is voltam a külföldi lehetőségekre, és a munkámhoz sem kötődtem, szívesen hagytam ott. Vonzott a nyelvtanulás lehetősége is, mert a németetemet már régóta jó lett volna felfejleszteni, és itt az új munkámban az angolt is rendesen szinten tarthattam. Adtunk egy féléves próbaidőt a dolognak, és aztán a nyugodtabb élet és magasabb fizetés miatt maradtunk. A párom informatikus, otthon főleg Budapesten tudott volna olyan állást kapni, amit szeretett volna, én viszont már jó ideje szerettem volna eljönni a fővárosból, ahol egyébként nekem is jóval könnyebb volt munkát találni, itt volt lakás, stb. Itt a magasabb fizetésből nem gond a lakásbérlés, ami ráadásul egy nyugodt, rendezett környéken van, ahol mégis minden itt van a közelben. A barátok nagy része, és a családból is van, aki szétszéledt a világban.
Tetszik a felfedezés lehetősége is, megismerni más országokat, más kultúrákat, megtanulni más nyelveket, megnézni, hol érzem jól magam. Van, aki szeret egyhelyben maradni, itt is ismerek ilyet, mint ahogy otthon is. Van, aki szeret utazni, és új lehetőségek után kutatni, én is ilyen vagyok.
#17
Végre egy egész objektív válasz! A többi kimerült abban, hogy mer' itt szar.
#18
Akinek ennyi pénze van annak nem probléma a közegészségügy, mert megengedheti magának a magánintézményeket is, szóval kissé sántít az állítás.
Nyugatra valóban jobban néznek ki a kórházak, viszont csak addig, amíg a biztosításod fedezi. Ha már nem úgy kivágják az embert, hogy a lába sem éri a földet, függetlenül attól, hogy a kezelés befejeződött-e vagy sem. A Föld legjobb 20 jóléti állama között van Magyarország, szóval nem állítanám, hogy ilyen-olyan szar itt.
12: "11es válaszoló,te őszintén hány éves vagy?!"
40.
"Nembirod az éghajlatot?! Akkor költözzél oxigénsátorba mint Jacko barátunk tette annó...."
Minek, amikor megtaláltam a nekem megfelelőt ahol nem kell oxigénsátor???
13: Pontosan!!!
15:"Az autópályára pedig máshol sem engednek fel, még szép hogy ledudál, ha éppen 120 km/h-val hajt a sávban és valaki kihajt elé kis sebességgel,"
Már elnézést, épp hogy NEM hajtok ki veszélyesen a száguldó autók közé, hanem a mögöttem levő dudál mint az állat Magyarországon pedig láthatja, hogy nem a visszapillantó tükörben sminkelek és nem azért nem kotródom az útjából. Itt nem dudál, mert látja, hogy jönnek, megvárjuk amikor lemegy a hullám és biztonságosan kihajthatunk.
"Külföldön akkor szoktak jellemzően udvariasabbak lenni, ha nem ottani rendszámú autóval közlekedik az ember."
Nem tapasztaltam. Hol láttad ezt?
"Az zebra felé fordulás a másik, ha a gyalogos éppen ott áll és beszélget, duguljon be a fél város?"
Mi az, hogy áll és beszélget??? A zebránál meredten bámulja, hogy leléphet-e, de Magyarországon még bele is húznak, hogy átférjenek előtte. A közlekedés kategóriában is volt olyan kérdező, aki személyes sértésnek vette, hogy a zebrán a gyalogost át kéne talán engedni, és az aktuális hangulatától függően állt meg.
"Nyugatabbra jellemző, hogy egy akciós árucikk megjelenésénél rendszeresen halálra tapossák egymást a csordába verődött „emberek”. "
Nem minden nap akcióznak, az nagy ritkán esemény bizonyos boltokban és persze, a tévében mutatják, mert ott áll öt tévéstáb és minden szögből veszik, de a mindennapokban amikor az ember csak kenyeret-tejet vásárol, akkor igenis udvariasan sorban állnak.
"Más külföldi országokban sem sokkal jobb a helyzet, ezt azok állítják,"
..... akik Magyarországról írogatnak, akik már külföldön vannak, azok látják, hogy jobb... nem mindenhol természetesen, de sok külföldön élő magyar mondja, hogy élhetőbb hely ahol most vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!