Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miböl elnek akik vilagkörüli...

Miböl elnek akik vilagkörüli utra mennek?

Figyelt kérdés

(nem magyar a billentyüzet a gepemen,bocsi az ekezetekert/azok hianyaert)

A kerdes komoly,tenyleg szeretnem tudni!


tegnap 19:25
 1/5 Telelő Teve ***** válasza:
83%

Főleg megtakarításokból. A világ körüli utak különlegessége, hogy a nyugati embereknek a legtöbb fejlődő ország iszonyatosan olcsó. Indiában 10.000 forintból napokig tartó eszem-iszomot rendezhetsz, míg Magyarországon ez ugye egy közepes éttermi számla 2 személyre. Vagyis ha ügyesen gazdálkodsz és főleg szegény országokon keresztül tervezed az utad, akkor azért pár ezer eurós félretett pénzből elég sokáig el tudsz kalandozgatni. Amiből itthon nyomorogsz, abból ott te vagy a császár. Pláne, ha nem valami böhöm terepjáróval indulsz útnak, hanem egy szerényebb járművel - motorral vagy kerékpárral. Nyilván mondjuk az USA-t keresztül szelni az sok ezer dollárba kerül, de nem az szokott lenni a fő cél.


Manapság azért már a távmunka is játszik. Egy ügyvédi iroda vezetője távollétében is kapja a számlájára a pénzt és simán tud interneten keresztül is jogtanácsokat adni, még ha bíróságra nem is járhat a bolygó másik feléről. De ez modern dolog, a klasszikus világjáróknak nem nagyon volt passzív jövdelme.

tegnap 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Egy részük kőgazdag, örökség, apuci pénze, befektetések passzív jövedelmei stb. A másik része meg olyan munkát végez, ami nincs helyhez kötve, hanem mondjuk csak egy laptop kell hozzá, és ők meg dolgoznak útközben is. Régebben az is szokás volt, hogy bizonyos helyeken maradtak pár hétig és ott vállaltak valami szezonális munkát.
tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Engem például azért fizetnek, hogy vigyek el dolgokat a világ különböző részeibe. USA, Kanada, Dél Korea, egész Európa stb. Kiszámlázom a repülőjegytől az üzemanyagköltségen a szállodán a bérautón át a munkabéremet is, aztán amikor leadtam az árut, pár napig még bóklászom ahol épp vagyok.


Ezt pl. nyáron fotóztam. Mindig fotózok amerre járok, hobbi szinten:

[link]

Think out of the box

tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisebb méretben:

[link]

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pl úgy csinálom, hogy amikor kimegyek az országba, akkor már munkával megyek ki. Dolgozok 2-6 hónapot kint, a hétvégéken vagy a szabadnapokon pedig bejárom az adott ország különböző részeit. Általában nyugaton dolgozok, mert egyrészt lesz elég pénzem utazni az országban, másrészt még mindig marad félre tett pénzem amiből meg a szegényebb országokba megyek el, pl Egyiptom. De oda csak túristáskodni, nem dolgozni.


Egy forint megtakarításom nincsen, ami sokak szerint aggasztó, de még fiatalnak érzem magam és még utazni akarok, kalandozni, nem pedig életet vagy családot alapítani. Annak is eljön egyszer az ideje, de még nincs itt.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!