Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van még olyan aki hozzám...

Van még olyan aki hozzám hasonlóan még életében nem nyaralt külföldön?

Figyelt kérdés

Munkásosztályból származom, sokat kellett dolgozniuk szüleimnek, de így is elég nehéz volt az életünk.


Pestre jártam egyetemre, megismertem jópár pesti (inkább budai) és dunántúli fiatalt, akinek a fiatalkora 13-14 éves korától utazással, bulival, fesztiválozással, és nyaralással telt. Ugyanezek az emberek ha párkapcsolatban élnek, utaznak közösen külföldre nyaralni.


Néhány nőnek ma már egyenesen alap a külföldi nyaralás.


Mitől ilyen divat mostanában? Vagy ha úgy fogalmazhatok, mire fel ilyen nagy szám?

Hátrányomnak kellene éreznem, hogy 25 éves létemre még életemben nem voltam külföldön nyaralni (életemben talán 3szor ha el tudtunk menni a Bükkbe kempingezni még mikor kicsik voltunk testvéremmel, de előtte szüleim két hétig jártak a rokonokhoz meg ismerősökhöz, minden fellelhető visszaváltható üveget elhoztak és azoknak az árából vittek el bennünket nyaralni. Meg persze előtte-utána túlóráztak mint állat-ezt mai fejjelsem teljesen fogom fel, honnan volt ennyi kitartásuk)


Olvastam itt a gyakorin, hogy normális ember utazásra és élményekre vágyik. Velem van a hiba, hogy nem érzek késztetést, hogy utazzak-nyaraljak meg fesztiválozzak?



2021. jún. 6. 11:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*Bennem van a hiba?
2021. jún. 6. 11:28
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem érzel késztetés akkor nem érzel késztetést. Lapozzunk.
2021. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező. De semmilyen élményre nem vágsz? Csak hogy ne halj éhen?
2021. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#3.

Nem tudom, nem kimondottan. Nagyon korán tudatosult bennem, hogy a mi családunkra más szabályok vonatkoznak, mint a környezetünkben élőkre - én legalábbis így fogalmaztam meg. Mindig is csodálkoztak a szüleim, hogy nekem nem kimondottan vannak vágyaim, céljaim. Pedig mindig mondták, hogy bármire lenne szükségem, ha kell zsíroskenyéren lesznek egy ideig, előteremtik a rávalót. De nem akartam terhet jelenteni a szüleimnek. Úgy fogalmaztam meg, hogy azzal segítek a legtöbbet, ha rám nem kell költeni. Ismerőseim mondtak már igénytelennek is.


Ez van. Selejt volnék ezek szerint?

2021. jún. 6. 13:40
 5/21 anonim válasza:
68%
Ne izgulj, én 48 vagyok és szintén nem nyaraltam még külföldön, de nem is érdekel, itthon is nagyon szép helyek vannak.
2021. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Miért lennél selejt? Azért lett divat, mert pl. egy horvátországi nyaralás az utazást leszámítva hasonló költséggel jár, mint ugyanaz a Balatonnál, vagy a Mátrában. És más élményt ad, nem jobb, nem több, de más.

Valószínűleg most számodra fontosabb dolgokra költöd inkább a pénzed, de eljöhet az idő, hogy ez is fontossá válik, különösen ha lesz családod, akikkel szívesen szerzel majd hasonló közös élményeket.

Nincs ezzel semmi gond, ahogy azzal se, ha másoknak vannak ilyen igényei.

2021. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Persze.


Az meg érthető, ha egy számodra ismeretlen élménnyel kapcsolatban semlegesen érzel, nem tudsz lelkesedni iránta.

2021. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs rá igényed, akkor nem gond.

Engem mondjuk annyiban lep meg a helyzet, hogy ha bekerültél egy jobb egyetemre, akkor eleve olyan gimibe kellett járnod, ahol ugyanez a társadalmi réteg vett körül, tehát nem lehetett akkora újdonság 18 évesen, hogy mások utaznak.

2021. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Még belfölden se nyaraltam banyek, még a Balatonnál se!
2021. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#8-as: igen, elitebbnek számító gimibe jártam. Ott is volt olyan réteg igen, szülői értekezletet végigrágózta, telefonozta, a lábát feltette az asztalra, amikor osztalypenzt kellett fizetni, zsebből kib@szott egy húszezrest maga elé. Ja, elismert orvos. Horvátországban nyaralóval. Volt ilyen, de igazából gimiben még voltak olyan haverjaim akik hozzám hasonlóan nem engedhette meg magának mindezt. Ott még nem jött szembe ennyire, mint most.
2021. jún. 6. 20:21
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!