Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban szeretnék élni?...

Japánban szeretnék élni? Hülyeség lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem Japánt és úgy tervezem,hogy odaköltözöm vagy ha az nem is jönne össze,de hosszabb időre ki szeretnék menni.egyáltalán mi minden kéne,ahhoz,hogy oda tudjak \'letelepedni\' xD japán nyelvtudás az biztos...kicst furán hangzik tudom,dehát...úgy hallottam a japánok udvarisak és toleránsak.könnyen menne a beilleszkedés?és milyen nehéz lenne munkát találni?
2009. szept. 1. 20:00
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
80%
Én 23 éves lány vagyok és pont mint te én is mindenképp kint szeretnék élni Japánban. Esetleg ha van olyan aki kint szeretne élni de csak egy év múlva 2011-ben akkor összeterthatnánk és kimehetnénk mert úgy jobb mint egyedül nem de. Nekem csak azért lenne jobb egy év múlva mert pénzt kell rá gyűjtenem a nyelvet már tanulom. Úgy albérletet is felezhetnénk stb. Bátran írjon olyan fiatal akinek minden álma az és meg is akarja valósítani hogy Japánban élhesen. Én biztos hogy megbízható vagyok. Akkár több japán imádó is összefoghat és kimehetnénk. Én imádom Japánt a japán embereket is néha úgy érzem mint ha Japán lenne a igazi hazám. Ott szeretnék élni nagyon.
2010. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
54%
az utolsó válaszolónak elkérhetem a mail címét? érdekelne a dolog...
2010. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
100%

Sok "ostobaságot" olvastam a válaszokban...A felének köze nincs az igazsághoz.Nem ilyen egyszerű az élet.Ahhoz hogy dolgozhass egy bizonyos.Aki pénzkereső tevékenység céljából utazik Japánba, annak 90 napnál rövidebb ott-tartózkodásra is szükséges a vízum.

Vízumot pedig nem kapsz azért mert "Én ott szeretnék élni:)".Letelepedni pedig még ennél is nehezebb.Tegyük fel egy japán állampolgár lesz a férjed,így már igényelhetsz vízumot.De tegyük fel ha 2 év múlva elváltok és nem rendelkezel vízummal(pl munka kapcsán saját vízum,ami nem a férjeddel kapcsolatban áll) akkor 10 napon belül el kell hagynod az országot.

Az emberek nagyon zárkózottk valóban,de a fiatalabb kororsztály már lényegesen nyitottabb a baráti kapcsolatokra.Tévhit pedig hogy minden pasi gyönyörű és minden lány álomszép azt kell mondanom.Akikezt az interneten láthattok modellek,énekesek,műsorvezetők... persze szépen ki vannak sminkelve és valóban nagyon szépek(részben ezért is lettek híresek)de aki járt már Japánban az tudja hogy ez nem így van.^^

Nem tudom láttatok-e már csúf modelleket itthon vagy bárhol külföldön?!na Japánban is a szép nők közül kerülnek ki a modellek.

2010. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
ezt én is tudom,de én nem mondom,hogy minden japán pasi és japán nő szép.egyszerűen csak szimpatikusak. amugy meg nem csak japán hírességeket,modelleket láttam.rengeteg videót és képet nézegetek,amit Japánban készítettek. mondjuk az:"ahhoz,hogy dolgozhass" kezdetű mondatot nem fejezted be,kíváncsi vagyok hogy folytatódna,de ezekkel tisztában vagyok.De mivel a japánok nem igazán szeretnek angolul beszélni,ezért arra gondoltam tanulok angolul és japánul és kimegyek tolmácsnak.szeritem szükség van ott rájuk,de ha nem így van,akkor valaki cáfoljon rá :D
2010. júl. 10. 14:02
 35/39 anonim válasza:
100%

Jajj tényleg nem fejeztem be azt a mondatom,bocsi:D

De csak azt akartam hogy ahhoz hogy dolgozhasson valaki a vízum elengedhetetlen.Nem mindegy az sem hogy milyen területen dolgozol mert ha változik a munka kategória,akkor új vízumra van szüksége az embernek.

A tolmács nagyon jó ötlet,de pl az angol tanároknál egy megadott pontot el kell érned az "angol nyelvvizsgán"(nem olyan mint itthon de most hirteeln nem tudom jobb szóra lefordítani)Ha pedig jelentkezni akarsz akkor szükséges vízum,és ha már nem vagy japán minimum hogy a párod(hivatalosan) japán állampolgár legyen és ottani állandó lakcímed.Ha külföldről akarsz jönni akkor csak mint anyanyelvi beszélő(native speaker) teheted ezt meg.Ez alapkövetelmény!!Ha nem ez az anyanyelved és nem beszélsz perfekt japánul akkor esélyed sincs,hacsak nem egy másik iskolából jössz,mint tanító külföldről.Vagy szerezned kell amerikai éállampolgárságot,mert pl az ausztrál angol az nem hogy mondjam "értékes" a japánoknak.A tolmács pedig hát először japán érdekeltségű magyar cégeknél kell próbálkozni,van azért kereslet itthon.De japánban ha angol-japán tolmács akkor alapvetően amerikai kell(ha nincs akkor tartalékba angol!)Magyar-japán tolmács pedig ha kimész nem fogsz olyan céget találni,azt itthon kell elkezdeni.;)

2010. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
51%

Krisztikém nem te vagy az véletlen :D

tudtam én

2010. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
51%

de :D

LOL

péntek gyere fel msnre!!

puszi

2010. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
nekem is ez a tervem.talán 10 év múlva összefutunk valahol Japánban :)
2012. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Nos látom hogy sok jó és rossz érv is van Japánról. Én is kedvelem őket, de elsőnek az igazság a leges legfontosabb. Legalább is számomra igen. A Sok Tv. műsor anime minden ami Japántól ered szép és jó, de hallom az ellen érveket is, hogy nem de hely de jó minden náluk. Lehet tisztelet tudóak, van ön fegyelmük kedvesek stb, de mondjuk ez alap is, mert ők illem szabályok szerint is élnek, de lehet abban is igaz, hogy csak magukat tűrik meg jobban, mint minket külföldieket. Szóval nem feltétlen lehet az, hogy biztos ez úgy is van. Szóval rágódom magamba is, mi volna a jó? Mert én is azt terveztem hogy kint élni, na igen,de mindig ott van az a szó ( - Mi van ha nem úgy van, és nem az lesz amiért én ki mennék? ) És ez nem mindegy. Egy biztos dűlőre akarok jutni ez ügyben, nyelv meg tanulása - munka meg ilyesmi elég akkor tervezni ha már biztos az ember a dolgába, és meg is éri az neki. Így tehát úgy határoztuk el Unoka öcsémmel maximum 2019, vagy 20-ra ki utazunk mint csak turisták minimum 1 hétre, hogy meg nézzük mi van oda kint. És amit írtak is sokan nem tévedtek az árakban is, nekünk ez fejenként ott lesz több mint 450.000ft és ez még csak a legolcsóbb utazás és csak 1 hétre. Az Ottani Yen Forintba számolva a csillagos eget veri, és még utazási iroda által is eléggé drága minden, szóval nekünk is évbe kel számítanunk mennyi időre lesz szükség hogy a pénz meg legyen ezért tervezzük 2019- 2020-ra a ki utazást. És még így se biztos az amiért én ki utaznék hogy meg nézem milyen kint az élet, hogy azt kapom mire vágynék, mit amit tik is írtok, milyen kedvesek megértők oda adók stb. Legyen igazatok! Mert be vallom nektek én maga az Országunkat vetem meg amiben élünk. Miért? Bár csak tudnám én is rá a választ de nem tudom. Talán azért mert a Magyar ember rég feladta önmagát, és nem tudnak össze fogni. Nagyobb lett az a szokás, hogy tiszteletlenek az emberek egymással, mi közbe a TV. médium úgym agasztalja ezt, mint mi hagyomány örzők lennék és jobban tudnák mélybeli tiszteletett adni a másik iránt, mint ahogyan azt mi gondolnák. Az a ármány az a hazugság hogy a Magyar ember milyen okos, megértő kedves bla bla bla. Ugye okos mert vág az esze, hogyan ba...zon ki a másikkal, hogyan lopjam eg cagy csaljon, Kedvesség egy szál se, mert úgy néznek rád mint ha őlni tudnának. És megértés? Hát kábbé le néznek, mert hülyének tekintenek. Na szóval nekem ebből van elegem. És én ez miat akarok másik országban élni, nem főkép az anyagiak miatt, én azt le xarom. Ha nem boldog akarok lenni, boldog egy olyan helyen ahol nem érzem azt hogy ha kiteszem a lábam az utcára, és bele nézek abba rengeteg szemekbe, mit itthon látok, hogy majd megakarnak őlni, mert úgy meg vetnek, vagy le néznek. Ha nem a kedvesek megértők oda adóak legyenek. Fel figyeltem Japánra, és láttam mi zajlik ott,de nem tudom ez igaz, és ezt fogom kideríteni. Azért nézek ki Ha azt érem el, mit szeretnék akkor igen jöhet a nyelv + egy szakma amivel kint lehetne éni, de ha nem akkor másik országot veszek célba. De nekem ebből a Magyar Aroganciából elegem van, mert ami itt zajlik az nem élet, és még az élet kedvem is el megy tőle, és ez baj igen az Arogáns tipikusan is ez jellemző a magyarra, és ez mindenre kihat itt az országba Pénz - politika - család -rokonok -párkapcsolat, mindenre. Szóval ezért. Remélem sikerrel járok ha kinéztünk, akkor már többet tudok majd mondani mi van kint Japánba. Addig meg ki tartás minden Japán kedvelőnek ^.^ !!!!! Ne adjátok fel álmaitokat soha. ;-)
2015. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!