Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban szeretnék élni?...

Japánban szeretnék élni? Hülyeség lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem Japánt és úgy tervezem,hogy odaköltözöm vagy ha az nem is jönne össze,de hosszabb időre ki szeretnék menni.egyáltalán mi minden kéne,ahhoz,hogy oda tudjak \'letelepedni\' xD japán nyelvtudás az biztos...kicst furán hangzik tudom,dehát...úgy hallottam a japánok udvarisak és toleránsak.könnyen menne a beilleszkedés?és milyen nehéz lenne munkát találni?
2009. szept. 1. 20:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%
szia én is kint akarok élni:D hát vízum az tutira kell,mert a japcsik nem engednek be bárkit az országba hosszabb időre.a munka meg hát szerintem..max ilyen "diákmunka " kategóriába sorolhatók,pl pincérkedés vagy valami apróság
2009. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
54%

Wuhú, én is akarok menni ^^ Imádom Japánt és a Japánokat, olyan idióták ^^ Már jó értelemben persze ^^ Meg toleránsak állítólag, és odafigyelnek a másikra meg ilyenek. :) Szeretnék én is ott élni :)


22/F

2009. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül.mertem remélni ^^ csak nem tudom,hogy egyedül ki tudnék-e menni mármint nem vesznék-e el én ott egyedül xD na de máris szimpik vagytok n_n :D
2009. szept. 1. 20:34
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Japánban legjobb esetben is csak másodrangú állampolgár lennél...

Még a többi ázsiait is lenézik, rendes munkához jutni meg nehéz.

Ha turista vagy az más, de ott élni nem leányálom. Van egy ismerősöm, aki oda ment férjhez.

2009. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
nahát ez nem hangzik jól
2009. szept. 1. 20:50
 6/39 anonim ***** válasza:
93%

Méghogy toleránsak, meg könnyű beilleszkedni :)

Persze, ha turistaként mész, akkor marhára szeretnek. Viszont ha munkát veszel el tőlük, akkor hamar közutálat tárgyává válhatsz.

Én már jártam párszor Japánban, turistaként is, munkásként is, és bizony ég és föld a kettő!

Hogy mi kell hozzá? Japán nyelvtudás NEM. Angol viszont annál inkább. És rohadt sok pénz.

2009. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
91%
Meg nézd meg a Bábel és Elveszett jelentés című filmeket és olvass az oktatási rendszerükről és a rengeteg japánhoz köthető szexuális torzulásról, meg a Freinek is volt róla műsora (csak hogy átjöjjön a mentalitás). Turistaként szerintem is nagyon jó hely, ahhoz pénz kell. De szerintem inkább neten keresztül nézz mangákat, ha te is emiatt rajongassz érte és mondjuk kendózni itthon is lehet. Semmi pénzért nem élnék ott. Vagy akkor max egy kisebb városban, de az ottani nagyvárosi élet rémálmaimban is előjött már.
2009. szept. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%
Nos..van egy Japán ismerősünk,aki itt dolgozik Angliában.Ő mesélte,hogy a japánok nagyon zárkózottak,és nagyon nehezen fogadják be az "idegeneket".Én is kérdeztem tőle,hogy anyagilag mennyibe kerülne nekem Japán.Nagyon sokba.A legnagyobb probléma a lakás!venni szinte a japánok sem tudnak mert iszonyatosan drága még nekik is,így sokuknak is marad a lakásbérlés ami szintén elég húzós ár..Ha turistaként mennél ki(a repülőjegyet nem nézem) akkor is drága...JA,és azt se biztos,hogy lesz állásod ott,mert oda nem tudsz kimenni úgy,hogy csak gagyogsz valamit japánul,de mosogatni arra jó..
2009. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
87%

Hát én is kint szeretnék élni. Én hallottam már egy lányról aki 1-3 év alatt összegyűjtött annyi pénzt kimen Japánba és most ott él. Szóval nem lehetetlen. Bár én még azt hiszem várok vele mert hát igencsak fiatalka vagyok. De hajrá!

A beilleszkedés persze nem egyszerű mert kell hozzá Japán nyelvtudás meg hát szerintem jobb ha van ott valaki akit ismersz és segít neked. Szóval ha eléggé elhatározod magad akkor nem lehetetlen, hogy kimenj!

2009. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Japán egy nagyon nagy álomvilág,aztán a buborék egyszer csak kipukkan és ott van a kőkemény valóság.Én most kezem a japánt és én is szeretnék kiutazni,de csak mint turista,letelepedni nagyon nem.Amit ott megy,az nekem nem menne,kötöttségek vannak,nagyon nagy kötöttségek,ráadásul olyan távolságtartóak,én szeretek szeretni,nekem nem kellene az,hogy a férjem csak 7végi férj és apa legyen,azért ez elég gáz.És azt sem akarom,hogy a gyerekem,hajnaltól estig suliban legyen és tanuljon látástól vakulásig,mert ott az megy.A szexuális eltorzulás nem izgat,én is elég perverz vagyok és amúgy is ez csak a felszín,a japánok sokkal kevesebbet szexelnek mint mi és akkor sem brutális hú bele bumm és akkor rengessük meg az eget és a földet eksönt nyomnak:DVan egy japán barátom,igaz csak msn-en tartjuk a kapcsolatot,mert japán nem itt van,egy jót nemtudok vele beszélgetni olyan kis félénk,vagy nem is tudom,nem olyanok mint mi.Amúgy van pár blog japánról,olvasd el azokat és máris kicsit képben leszel,de csak kicsit:)
2009. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!