Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Tokyoba 1 hónapre kimenni...

Tokyoba 1 hónapre kimenni kurándulás üdülésért mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
nem akarok ugy különösen költekezni csak ki menni és ennyi.
2012. jún. 5. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
500ezer forint körül számolj.
2012. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Tokióba (!) a repülőjegy ára (amit találtam) oda-vissza 190-500 ezer forint között mozog. Szálláshely milyen legyen? Amit találtam, az napi 20-50 ezer forint között mozog. Drágább biztosan van, olcsóbb talán, de nem hiszem.
2012. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
1 millió, alsó hangon. A világ egyik legdrágább városáról beszélünk.
2012. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha "kapszula" hotelben szállnál meg, az is majdnem fél millió forint lenne 1 hónapra.

Ezekben a hotelekben nincs szoba, csak egy fekvőhely egy tepsiben, akár a hullaházban.


[link]

2012. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi 2009-ben voltunk kinn 2 hetet egyéni szervezésben. A repülőjegy (Lufthansa) frankfurti átszállással kb. 175ezer volt illetékkel együtt fejenként. Szállások nagyon drágák kinn, mi Tokióban szállodában voltunk (Star Hotel Shinjuku, új neve IBIS hotel Shinjuku), 2 személyes szoba 20ezer Ft körül volt/éj, más városokban nem szállóban, hanem Ryokanban laktunk.

Ha 1 hónapra mennél, szálloda helyett inkább diákszállást, esetleg kollégiumot (?) vagy kis lakás/szobabérlést lenne érdemesebb nézni.

Ami még eszembe jutott, van ez a couchsurfing lehetőség, ha jól írom, amikor ingyen laksz valaki helyi arcnál, később meg te is felajánlhatod, hogy cserébe mások laknak nálad. Fiatalok között ez mostanában elég népszerű megoldás, és főleg pénztárcakímélő.

Japánban a közlekedés (is) drága, városon belül is a metró, márpedig óriási nagy a város, gyalogosan lejárhatod a lábad, persze lehet bicajt bérelni, és szerintem érdemes is. Étkezés nem túl drága, van egy csomó olcsó kifőzde, ahol meleg egytálételeket (rizs, tésztva valamikkel) lehet kapni. Gyorséttermek (McDonalds) is vannak természetesen, kicsit drágább, mint itthon. Zöldség, gyümölcs viszont nagyon drága.

2012. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is a baj a másodikkal?
2012. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó válaszokat : )
2012. jún. 5. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:
És melyik volt nem jó?
2012. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindegyik jó volt szerintem még 1x thx
2012. jún. 5. 17:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!