Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Korea. Műszaki cikkek...

Dél-Korea. Műszaki cikkek vásárlása hogyan zajlik, és mit érdemes tudni róla?

Figyelt kérdés

Az ottani, sokkal barátságosabb árak miatt tervezet iPad-et, esetleg telefont vagy laptopot vásárolni. Tudtommal a 7% ÁFA bizonyos esetekben visszaigényelhető, hogy az árak még tovább csökkenjenek. Ebben a témában szeretném csak *TAPASZTALT*, ezt a dolgot végigjárt emberek válaszait.


1: A webshopokon, boltokban kiírt összeg nettó vagy bruttó? (azaz, abból még igényelhetek vissza 7%-ot, vagy annyit fogok összesen fizetni, ha már visszakaptam?)


2: Hogyan működik a gyakorlatban visszaigénylés? A boltban kell kérni, ahol vásárolok, vagy a reptéren kell csinálni valamit, esetleg mindkettő? Honnan tudni, hogy melyik termékekkel tehetem ezt meg, és hogyan/mikor kapom vissza a pénzt ténylegesen?


3. A vásárolt árut a reptéren elvámoltatják, adóztatják, van-e bármi ilyen jellegű vonzata valamely országban? Ha igen, akkor itt mire kell számítani, és mitől függ? (mennyiség, érték)


4. Mi történik, ha kint vásárolt eszközre garanciát kell érvényesítenem? Megtehetem itthon pl. Apple esetén?


5. Hol éri meg legjobban a shoppingolás ilyen ügyben?



jún. 23. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha Magyarországról leadsz egy rendelést egy Dél-Koreai áruházba házhozszállítással, akkor nagy valószínűséggel törlik a rendelést mindenféle értesítés nélkül
jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: Nem itthonról rendelnék, hanem ki fogok utazni oda, és ha már ott vagyok, az ottani árakat kihasználva személyesen tervezek vásárolni.
jún. 23. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van leírva hogy mennyit hozhatsz be vámmentesen.

Ha jól látom 430 EUR értékben. Afelett vámolni fogják. Persze nem pakoltatnak ki mindenkit a reptéren, úgyhogy akár be is hozhatsz ennél sokkal értékű termékeket is, de ha lebuksz akkor sokkal drágább lesz az iPad mintha Magyarországon vásároltad volna, mert a vámon, magyar áfán kivül még a büntetést is kifizetheted.

Úgy lehet megúszni ha saját használatra hozod, bontott csomagolással, vagy anélkül. De mondjuk ha van nálad 3 iPad, 2 laptop meg 5 bontatlan telefon azt nem fogod kimagyarázni.

Az Apple-nél világgarancia van, úgyhogy a 4 magyarországi hivatalos szervizbe beviheted és intézik. Itt: [link]

Van koreai céged amin keresztül vissza tudod igényelni a koreai áfát?

jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm! Csak egy készüléket hoznék, és tényleg csak magamnak, nem tervezek ezzel kereskedni. Ha a dobozát kint ki kell bontanom, vagy ki kell dobnom, hát legyen, annyival több hely marad a bőröndben.


Nincs koreai cégem, úgy tudom, hogy bizonyos termékek esetén ez magánszemélyként is lehetséges. Rosszul tudom?

jún. 25. 15:22
 5/5 anonim válasza:
Semmi értelme, sőt még drágább is lesz mintha Magyarországon vennéd, ki kell fizetned a Magyar 27%-os áfát amikor behozod a telefont.
jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!